TworzymyGłos Regionu
Ponad milion dofinansowania na remont sali widowiskowej CKiR
obrazek

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 1 milion 4 tysiące złotych na modernizację i cyfryzację wraz z montażem nagłośnienia sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji. Kwota została przyznana w systemie dwuletnim. W 2018 roku będzie to 250 tysięcy złotych, w 2019 - 754 tysiące złotych. Dofinansowanie wynosi 50% kosztów całej inwestycji.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~ext7
14.04.2018 13:34

ad"Adaś" Adam !! Samoświadomość pana VICE mnie jest obojętna(podejrzewam ,że również dla większości wyborców) I nie wydaje mnie się ,że „droga do reelekcji niejako się prostuje” W tym przypadku raczej przechodzi w serpentynę(wydłuża się) Dlaczego?? Przecież jak o realizacji tego projekty dowiedzą się (mało prawdopodobne ,że się nie dowiedzą) ci ,co to po kilku kroplach z nieba po kostki w błocie brodzą to, jaka będzie ich reakcja??? Podejrzewam ,że się „wściekną” i gotowi głosować nawet na Lucypera, byleby tylko nie na w/w. Więc traktowanie tego projektu jako wyborczą kiełbasę moim zdaniem przesadą jest....

avatar
~do ext7
14.04.2018 17:33

Słuszna uwaga panie kolego . My mieszkańcy tego osiedla którzy chodzimy codziennie po tym błocie nie zagłosujemy na tego zarozumiałego i przemądrzałego doktora nawet gdyby dziś nam wybudował ową drogę . Ten gość ze swoją pychą mógłby co najwyżej zostać sołtysem i to na wiosce która leży gdzieś na wschodzie kraju .

avatar
~@! "Pracownik SK"
15.04.2018 09:31

Odpowiadam: - Jest coś takiego jak "handel wpływami, czynna płatna protekcja" - ujęta w art. 230 par. 1 Kodeksu Karnego - przestępstwo to popełnia każdy kto udziela albo obiecuje udzielać korzyści majątkowej lub osobistej ZA POŚREDNICTWO w załatwianiu spraw w instytucjach czy to państwowych, czy to samorządowych....itd. Do czynu tego można zaliczać: NEPOTYZM: - nadużywanie zajmowanego stanowiska poprzez faworyzowanie, protegowanie członków własnej rodziny przy osiąganiu korzyści materialnych, pozycji społecznych, czy określonych przywilejów...itp., KUMOTERSTWO: - wzajemne popieranie się ludzi związanych ze sobą pokrewieństwem, ZAŻYŁOŚCIĄ lub PRZYNALEŻNOŚCIĄ do określonej grupy, zwykle dla osiągnięcia wyższej pozycji społecznej lub zawodowej, a także w celu osiągnięcia /uzyskania korzyści materialnych, NIE OPIERAJĄC się na ocenie przydatności i wartości tych osób /protegowanych, awansowanych, nagradzanych, itd./, lecz wyłącznie na fakcie ZNAJOMOŚCI lub POWIĄZAŃ TOWARZYSKICH !!!!!. Mówiąc dokładnie mamy do czynienia z KORUPCJĄ, która jest sama w sobie NIEMORALNA /społecznie, politycznie, zawodowo/, SZKODLIWA ekonomicznie, gospodarczo, łamie zasady wolnego rynku, rujnuje zakłady pracy, Spółki Komunalne, Urzędy Miasta i Gmin, a także opóźnia ich rozwój gospodarczy - itd., itp. ... Mając na uwadze powyższe Szanowny Pracowniku SK jeśli w Twoim środowisku ma coś takiego miejsce ? - zastanów się co możesz z tym zrobić?, - możesz poprosić o pomoc PIP, Prokuraturę...... Na marginesie mojego wywodu, podkreślam, że tego typu zachowania rządzących, kierowników i szefów lokalnych instytucji zachodzą masowo po każdych wygranych wyborach ..............."Baśka"

avatar
~@ Baśka
15.04.2018 12:44

Na szczęście za pół roku wybory i skończy się arogancja i krzyki. Wtedy dopiero się okaże jak mocna jest pani prezes w sądach. I wszystkie ciemne sprawki przetargowe i finansowe i personalne wyjdą na jaw. A sądy będą miały co robić. Zapewniamy

avatar
~Adaś
16.04.2018 09:18

Ad. ext7 ...... Krzychu, ....... no to brak z Twojej strony konsekwencji ? Raz pisze , że brać bo darmo ( też tak uważam) a z drugiej strony "grozisz" świadomością ludzi niezadowolonych bo im się dalej będzie kazać chodzić nie po pięknych ciągach spacerowych ? Skoro mamy w portfelu tyle co żyd z wypłaty po "sprzężeniu" z żoną , to wybór już nie może być interpelacją . Oj, chyba za szybko zlekceważyłeś sprawność p. v-ce ? Adaś

avatar
~do radnego
16.04.2018 13:56

Mega skandalem było rozpoczęcie procedury wpisania obiektu do rejestru zabytków. Przy dobrych wiatrach [info z pierwszej ręki] była okazja do pozbycia się ruiny po mleczarni. Naprawdę jako radnemu nie jest panu żal, że wszystko legło w gruzach? Co pan czuje idąc koło walącego się kina? Proszę o szczerą albo żadną odpowiedź.

avatar
~Krzysztof Owoc
17.04.2018 09:21

Tak uważam https://owoc2010.wordpress.com/2017/10/24/nachalny-urok-finansjery/

avatar
~Czytacz
17.04.2018 12:46

Zasady gry są jasne od dawna. Radni, nawet Ci co kochają władzę, nie są od zarządzania miastem. Są od patrzenia na ręce władzy. Naprawdę tak ciężko to zrozumieć ? Ja natomiast wiem [ info z zerowej ręki ], że pod mleczarnią są złoża gazu warte 5 mld euro rocznie. Taką wartość ma takie gdybanie

avatar
~Wyborca
16.04.2018 14:47

Do - "do radnego" - ty jesteś chory, to pytanie nie do radnego i nie do burmistrza. Jest już nowy właściciel i nic ci do tego co zrobi z kinem Hel. To są jego wydane pieniądze, widocznie go stać więc śpij spokojnie.

avatar
~do wyborcy
16.04.2018 18:44

Jeżeli ty myślisz takimi kategoriami, to nie mamy o czym rozmawiać i lepiej nie wybieraj się na wybory w jesieni, bo jeżeli tak wybierasz jak myślisz, to kolejny powód by zakończyć dyskusję.

avatar
~ABC
16.04.2018 18:51

Panie Owoc skoro Pan tak o wszystkim chce wiedzieć to dlaczego Pan nie dopyta (publicznie) swojego nowego przyjaciela (...) dlaczego to wycieczki w kajdankach mu urządzają funkcjonariusze z Gorzowa Wlkp.??? Czy może Pana wtykanie nosa jest skierowane tylko w wybrane osoby???

avatar
~666
16.04.2018 21:33

Owoc myślałem, że jesteś lepszym graczem.....

avatar
~Krzysztof Owoc
17.04.2018 09:18

Przepraszam ale nie wiem o kogo chodzi. Żaden z moich przyjaciół nie jeździ nigdzie w kajdankach. Wracając do sedna sprawy. Pan Naczelnik jest urzędnikiem i jako taki podlega społecznej kontroli. Zapytanie co mu się zarzuca i jaka odpowiedzialność mu grozi jest normalnym elementem kontroli, który nie przesądza o winie.

avatar
~ABC
17.04.2018 13:31

To proszę zapytać ( publicznie ) o w/w wycieczki jednego z radnych który piastuje drugie stanowisko w naszej Radzie Miasta. A o ile wiem nieoficjalnie będzie też jednym z kandydatów na Burmistrza

avatar
~capella
17.04.2018 07:48

dla sali widowiskowej czas się zatrzymał ! najwyższy czas dokonac powaznego remontu! Siedzenie na sali z garderobą na kolanach to jakies głębokie średniowiecze !

avatar
~Czytacz
17.04.2018 12:47

od ponad 4 lat jest szatnia

avatar
~do abc
17.04.2018 08:33

oczywiście że wycieczki są w kierunku konkretnych osób np jak muzeum pozyska parę groszy to chwalenie pod niebiosa, jak CKiR to już nie za bardzo pasuje. A o jakie wycieczki chodzi?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl