TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolizja dacii ze scanią.

Utrudnienia na skrzyżowaniu Konradowskiej i Kazimierza Wielkiego (FOTO)

Piątek, 16 grudnia 2022 o 13:13, aktualizacja Sobota, 17 grudnia 2022 o 12:24, autor: 11
Kolizja dacii ze scanią.

Na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Konradowskiej, obok przejścia dla pieszych przy budynku kina Hel, doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego marki dacia i ciężarowego marki scania.

Po raz kolejny nieocenione w kontekście bezpieczeństwa okazały się bariery drogowe. Do zdarzenia doszło w momencie, powrotu dzieci ze szkoły. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teren zabezpieczają strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Zima to czas, kiedy na drogach panują trudniejsze warunki. Niskie temperatury, śliska nawierzchnia i ograniczenie widoczności sprawiają, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o bezpieczeństwo na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że w głównej mierze zależy od nas samych. Dlatego też warto zmienić opony na zimowe, zachować odpowiednie odstępy między pojazdami, jechać z odpowiednią prędkością oraz zawsze mieć na uwadze otoczenie. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~ZENEK
16.12.2022 16:29

KIEDY WRESZCIE POWSTANIE OBWODNICA WSCHOWY NA DRODZE E12

avatar
~matuk123
16.12.2022 17:25

tam sygnalizacja świetlna by była ok

avatar
~Tomasz
17.12.2022 00:23

Tam nie ma mowy o sygnalizacji świetlnej. Na krajówce korki by się tworzyły do samych Jędrzychowic!

avatar
~do Zen
17.12.2022 11:24

Jeszcze jedno spotkanie w "Stodole" i będzie lub też rozliczysz ich z obietnic i zagłosujesz na zmiany ?

avatar
~Mieszkanka
16.12.2022 18:42

Tam powinno być rondo. A juz wyjechac z Ul. KONDRADOWSKIEJ graniczy z cudem. Przejść nie można na drugą stronę. Niebezpiecznie jest itd. Pozdrawiam zarząd dróg krajowych

avatar
~Do Tomasza
17.12.2022 12:57

Idąc Twoim tokiem rozumowania to nigdzie nie powinno być świateł na drogach krajowych. W Lesznie sygnalizacja nie tworzy korków na dk12, a w Głogowie korki tworzy rondo ( bardziej nieumiejętność korzystania z ronda) a nie sygnalizacja. Dobrze zsynchronizowane światła upłynniają ruch.

avatar
~DO Pana - ^^^do Zen^^^
17.12.2022 14:00

Trafne przypomnienie tych ich wszystkich obietnic, które nasz powiat doświadczyły za czasów panowanie ich posłów Ziemi Wschowskiej jak to spotkali się we własnym gronie z ich premierem w STODOLE HZZ, w trakcie hucznego otwarcia ze świtą z MSWiA tzw. posterunku 1+1 w Szlichtyngowej oraz ich licznych spotkań w stylu "Festynów Rodzinnych i Dożynek ..." itd. Co to oni nie mieli zrobić.......... a tu Totalna Inflacja, Totalna Drożyzna , ich czeki tekturowe masowo wręczane na pokazówkach , te milionowe samochody elektryczne, te setki mostów, te tysiące połączeń PKP i PKS , te leki za darmo dla Seniorów,,,, itd., itd.,,,,,, można by tak bez końca wymieniać te ich nie zrealizowane obietnice z I Kampanii Wyborczej i II Kampanii Wyborczej ---- a należnych nam środków w ramach KPO z UE nie są w stanie nam załatwić bo to jak powiedział ich klasyk , cytat ... """" jakieś tam grosze, które można znaleźć na ulicy... " """... Prawda plus w ich wykonaniu !!!!

avatar
~AS
17.12.2022 18:45

to już ul. Głogowska zniknęła?

avatar
~Loop
17.12.2022 23:15

Obskurna Wschowa. Żal patrzeć na te straszące, ruiniaste budynki byłego kina i pijalni piwa. No i te przewalające się całą dobe TIRy przez miasto.

avatar
~wschowianka
18.12.2022 12:44

tam nie powinno być przejścia dla pieszych. Kierowca jadący od strony ronda nie widzi wchodzących na przejście od strony kina, bo mu lewy słupek w samochodzie zasłania! Kiedy w końcu ktoś z zarządu dróg to zrozumie???? Wiem, że to nie ma nic wspólnego z zdarzeniem.

avatar
~AS
18.12.2022 18:05

to już ul. Głogowska zniknęła?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl