Kolejny komplet punktów Gabora Zienkiewicza

Środa, 19 września 2012 o 13:37, autor: 0

W miniony weekend w Nowogardzie w zachodniopomorskim odbyła się VIII runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej. Świetnie w klasie Quad 2K licencja C zaprezentował się Gabor Zienkiewicz, który po raz 7 w tym sezonie zdobył komplet 100 punktów.

Gabor zwyciężył w obydwu wyścigach w swojej kategorii. W drugim biegu przyjechał za plecami Łukasz Lorenca, pozostawiając w pokonamy polu i Piotra Panka – starszych kolegów startujących w wyższej klasie. Nasz zawodnik z 700 punktami (w jednej rundzie nie startował) pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. W klasie Quad 2K A+B zwyciężył Powalacz. W związku z tym, że w rywalizacji startowało tylko 3 zawodników ten występ nie był liczony do klasyfikacji mistrzostw. Drugi wśród weteranów był . Bezkonkurencyjny był po raz kolejny Andrzej Szlabierz, choć w pierwszym biegu wyprzedził Piotrowskiego dopiero na ostatnim okrążeniu. Na podium stanął także , który w klasie MX 85 zajął 3 miejsce. – Arek zaliczył bardzo udany występ – relacjonuje Tadeusz Jaromin trener WKM – Jego strata do liderującego Nicolasa Dal Cantona była niewielka, bardzo chciał ją odrobić i trochę poniosła go ambicja. W pierwszym wyścigu prowadził. Dał się wyprzedzić na ostatnim okrążeniu, bo pogubił się przy dublowaniu. Chciał jeszcze skontrować rywala niestety upadł i w rezultacie spadł na 3 pozycję. Stratę do lidera ma jednak niewielką i nadal ma spore szanse na zwycięstwo. Musi tylko jechać spokojniej. Tuż za podium w klasie MX Open znalazł się . Zawodnik WKM ma jeszcze spore szanse na podium w klasyfikacji generalnej. Nie wystartował także Dobrze zaprezentował się także , który zajął 11 miejsce wśród juniorów. – Waldka trzeba pochwalić przede wszystkim za ambicję, bo na jednym z łuków wypadł za bandę uczestnicząc w wypadku z kilkoma innymi zawodnikami. Mimo to ruszył w pogoń i udało mu się wyprzedzić spora grupę rywali.   Klubowo WKM zajął 3 miejsce, stracił kolejne kilkaset punktów do liderującego MKS Nekla i ma już tylko teoretyczne szansę na zwycięstwo w mistrzostwach. – Właściwie moglibyśmy jeszcze powalczyć gdyby w ostatnich 3 rundach pojechali wszyscy zawodnicy. Tak się jednak nie stanie, bo mamy kilka kontuzji, a niektórzy zawodnicy mają też problemy sprzętowe. Będziemy chcieli natomiast wygrać w Nekli, żeby pokazać swoją wyższość na torze rywala – zapowiada trener WKM.