TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne Ogólnopolskie Karty Seniora trafiły do mieszkańców 60+ (ZDJĘCIA)

Wtorek, 12 kwietnia 2022 o 20:20, autor: 2
Kolejne Ogólnopolskie Karty Seniora trafiły do mieszkańców 60+ (ZDJĘCIA)

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak przekazał mieszkańcom gminy kolejny pakiet Ogólnopolskich Kart Seniora. Okazją do ich wręczenia było otwarte spotkanie z seniorami, które cyklicznie odbywa się w Klubokawiarni Piętro w ramach działaności pełnomocnik burmistrza ds. seniorów - Jolanty Awsiukiewicz.

Ogólnopolska Karta Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60. rok życia. Jest realizowana w wielu obszarach, m.in. w zakresie edukacji, kultury, sportu, rekreacji, zdrowia i rehabilitacji, w sumie ponad 2500 punktach. Przedsiębiorcy – partnerzy programu - sami ustalają rodzaj i wysokość zniżki lub zakres oferty dla seniorów. Beneficjentami zniżek jest już ponad 400 tys. seniorów w całej Polsce, w tym 160 z gminy Wschowa.

- Takie spotkania są zawsze świetna okazja do rozmów o problemach seniorów i poszukiwaniu rozwiązań - podsumowuje dzisiejsze spotkanie burmistrz Konrad Antkowiak. - Pozdrawiam wszystkich seniorów i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu przy następnej okazji.

Źródło/foto: Konradantkowiakoficjalnie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Senior...
13.04.2022 08:36

Czy ta karta nie powinna się nazywać "Kartą dla Seniorki" mając taki obraz i udział w niej kobiet ???.

avatar
~Adaś
15.04.2022 14:09

Jest to obelżywe aby człowiek po 30-40 latach pracy zawodowej i składkowej, aby musiał "żebrać" poprzez korzystanie z "Karty Seniora" o jakieś tam bonifikaty ? Wysokość emerytury winna być na poziomie dobrego życia, należytego kontaktu z lekarzem w myśl podstawowej gerontologii. Wymyślanie jakichkolwiek "dopingów politycznych" nie powinno mieć w ogóle miejsca gdyby państwo należycie wywiązywała się ze swych obowiązków. Kraj/obywatel UE to nie III, bądźmy dumni za stan posiadania i lokalizacji. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl