TworzymyGłos Regionu

Kiedy możemy spodziewać się daty wyborów samorządowych?

Czwartek, 05 kwietnia 2018 o 10:37, aktualizacja Czwartek, 05 kwietnia 2018 o 11:21, autor: 0 4037
Kiedy możemy spodziewać się daty wyborów samorządowych?

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów data wyborów zostanie wyznaczona między 16 lipca a 16 sierpnia 2018 roku na jedną z trzech niedziel.

Kadencja rad gmin, powiatów i sejmików województw a także wójtów, burmistrzów i prezydentów dobiegnie końca 16 listopada a zgodnie ze wskazaniami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wybory do rad zarządzane są nie wcześniej niż cztery miesiące przed końcem kadencji jednak nie później niż na trzy miesiące przed jej upływem.

Prezes Rady Ministrów w porozumieniu z Państwową Komisją Wyborczą poprzez rozporządzenie wyznacza datę wyborów. Jednocześnie wraz z datą wyborów do rad wyznaczane są wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Z informacji, której udzieliła Państwowa Komisja Wyborcza wynika, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem wyborczym wybory wyznaczone powinny być na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad.

Do tej pory wybory samorządowe miały miejsce ostatniego dnia wolnego od pracy poprzedzającego upływ kadencji rad.

(Iks)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl