TworzymyGłos Regionu

reklama

Karambol na S5 pod Lesznem. Przynajmniej 7 osób rannych (FOTO)

Wtorek, 27 lutego 2024 o 11:45, aktualizacja Wtorek, 27 lutego 2024 o 12:07, autor: 2
Karambol na S5 pod Lesznem. Przynajmniej 7 osób rannych (FOTO)

W wyniku gęstej mgły na drodze ekspresowej S5 pod Lesznem doszło do karambolu kilkudziesięciu pojazdów, w wyniku czego droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Wśród poszkodowanych jest co najmniej 15 osób, w tym jedno dziecko. Służby ratunkowe, w tym Policja, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Służby Drogowe, intensywnie pracują na miejscu zdarzenia.

Karambol pod Lesznem. Utrudenienia potrwają kilka godzin

Zablokowany odcinek drogi ekspresowej, od węzła Święciechowa do węzła Radomicko, jest sceną kilkunastu kolizji i wypadków, które nastąpiły jeden po drugim w gęstej mgle ograniczającej widoczność. Na miejscu zdarzenia utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Przynajmniej 7 osób w szpitalu

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że na skutek zdarzeń drogowych co najmniej siedem osób trafiło do szpitali w Lesznie i Kościanie, z czego dwie osoby doznały poważnych obrażeń. Pozostałe poszkodowane osoby otrzymują pomoc medyczną na miejscu. "Wszystkie nasze siły są skoncentrowane na działaniach na S5. Mamy do czynienia z kilkunastoma zdarzeniami drogowymi w tym odcinku," komentuje Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność

Mieszkańcy i podróżujący tą trasą mogą spodziewać się znacznych utrudnień i są zalecane objazdy. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych.

Źródło/foto: Wielkopolska Policja

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~wschowiak
28.02.2024 11:34

Tak się kończy jazda na zderzaku.....

avatar
~GTX
29.02.2024 08:17

No i ten pośpiech , żeby odegrać główną rolę w nadchodzącym święcie Wszystkich Swiętych

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl