TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zabrać się za wykończenie wnętrz i nie zwariować?

Niedziela, 01 maja 2022 o 16:38, autor: 0
Jak zabrać się za wykończenie wnętrz i nie zwariować?

Każdy z nas marzy o własnym domu, mieszkaniu lub kawałku własnej, osobistej przestrzeni. Nabywając mieszkanie od dewelopera w stanie surowym, jesteśmy świadomi tego, że zanim będziemy mogli zasiąść w nim z filiżanką ulubionej kawy, minie jeszcze sporo czasu a jeszcze więcej pracy - w końcu wykończenie wnętrz to ogromne wyzwanie zarówno dla naszych nerwów jak i portfela. Sprawdźmy, jak rozplanować zakres prac remontowych by osiągnąć zamierzony efekt.

Plan i organizacja to podstawa

Rozplanowanie prac to gwarancja sukcesu - wówczas możemy na spokojnie przed wkroczeniem ekipy remontowej przeanalizować poszczególne kroki, a następnie wykonać je w odpowiedniej kolejności, by wykończenie wnętrz mieszkania było jak najmniej dla nas dotkliwe. Powierzając to zadanie profesjonalistom, możemy być spokojni o końcowy rezultat ich pracy.

Pierwszym punktem na liście prac do zrobienia jest wykończenie ścian i posadzek. Ten etap prac będzie trwał tak długo, jak długo ściany i podłogi będą potrzebować czasu do optymalnego wyschnięcia. Powierzenie tego rodzaju prac ekipie od tynkowanie pozwoli uzyskać efekt gładkich ścian, które po zgruntowaniu można malować farbą na wybrany kolor. Z uwagi na rodzaj zastosowanej technologii tynkowania, różny będzie czas ich schnięcia. Tynki gipsowe schną zazwyczaj ok. tygodnia, podczas gdy cementowo wapienne aż przez kilka tygodni.

Jeśli prace tynkarskie mamy już za sobą, wówczas przechodzimy do posadzki, która w wielu przypadkach może nie być na jednolitym poziomie. W takiej sytuacji, aby zniwelować różnice w jej wysokości, można ratować się dodatkową wylewką w wybranych pomieszczeniach, by przejść po jej wyschnięciu do układania terakoty, drewnianej podłogi lub paneli.

Oświetlenie, ościeżnice, skrzydła drzwiowe i dekoracja ścian

Kiedy ściany i podłogi posiadają odpowiednie okładziny, wówczas wykończenie wnętrz uzupełniamy o wybór odpowiedniego oświetlenia, montażu gniazdek i włączników oraz wyboru stylowych lamp, żyrandoli i halogenów. W tym czasie możemy także zabrać się za montaż ościeżnic i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych, nie rezygnując z wytrzymałych i solidnie wykończonych modeli na rzecz tych w wersji ekonomicznej.

Kiedy już wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu zyskały odpowiednią oprawę komunikacyjną, wówczas możemy zająć się dekoracją ścian, pamiętając o tym, że czasami mniej znaczy więcej. Łączenie kilku rodzajów płytek lub dekoracyjnych kamieni będzie wprowadzać chaos do pomieszczenia, dlatego warto postawić na minimalizm, który zawsze będzie w dobrym guście. Płytki, kafle i gres zyskały stylową i praktyczną alternatywę, jaką są wodoodporne panele winylowe, bardzo chętnie wybierane do kuchni i łazienki.

Zbliżamy się do mety – meble, sprzęt AGD i dekoracje

Gdy w nowym mieszkaniu pojawiają się meble, sprzęt AGD oraz kuchenne meble – powoli nasza przestrzeń mieszkalna zyskuje odpowiedni klimat. W przypadku kuchni otwartej na salon dopilnujmy, aby stylistyka obu pomieszczeń wzajemnie się uzupełniała, co pozwoli wprowadzić do wnętrza spokój i harmonię. Kiedy wykończenie wnętrz naszego mieszkania dobiega końca, możemy je zaakcentować dekoracyjnymi dodatkami w postaci poduszek, zasłon, firan, dywanów, obrusów i innych tekstyliów, z którymi pomieszczenia zyskują na przytulności i komforcie użytkowania.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl