TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać zegarek dla dzieci z GPS?

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 o 13:48, autor: 0 1046
Jak wybrać zegarek dla dzieci z GPS?

Nauka poczucia czasu u dziecka to trudne zadanie. Maluchy nie rozróżniają, czy mija 15 minut czy godzina. Rodzice mogą ułatwić im naukę rozpoznawania godzin dzięki zegarkom. Do gustu zarówno dorosłych, jak i ich pociech przypaść mogą nowoczesne zegarki dla dzieci z GPS – smartwatche. Jak wybrać taki zegarek dla najmłodszych?

Dokładna lokalizacja w terenie

W końcu przychodzi czas na to, że dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, samemu wychodzi na dwór i spędza czas ze swoimi rówieśnikami, bez osobistego nadzoru ze strony rodzica czy innych, dorosłych opiekunów. Jeśli jednak chcielibyśmy wiedzieć, gdzie w danej chwili przebywa nasza pociecha, możemy kupić jej zegarek dla dzieci z GPS.

Wykorzystuje on technologię GPS - Global Positioning System do podawania precyzyjnie lokalizacji nadajnika na żądanie. Na przykład lokalizator GPS w smartwatchu dla dzieci marki CALMEAN jest w stanie podać lokalizację dziecka, które ma na nadgarstku zegarek z GPS z dokładnością do kilku  metrów, o ile znajduje się w zasięgu sieci GPS. Jeśli tak nie jest, to warto sprawdzić, czy wybrany przez nas zegarek pozwala na lokalizowanie dziecka poprzez sygnał operatorów sieci Komórkowych GSM i sieci Wi-Fi. Wówczas średnia dokładność lokalizacji (gdy zegarek posiada zarówno GSM jak i Wi-Fi) to kilkadziesiąt metrów.

Wyposażenie zegarka w kartę SIM

Zegarek z lokalizatorem GPS, alarmami i budzikiem, prezentujący aktualną godzinę i datę, to dobry wybór dla dziecka, ale można też znaleźć na rynku smartwatche, które wyposażono w fabryczną kartę SIM. Do innych taką kartę można dokupić samodzielnie. Wszystko po to, aby smartwatch stał się substytutem telefonu komórkowego.

Można w takiej sytuacji wykonywać połączenia głosowe, a także odbierać je za pośrednictwem zegarka dla dziecka. Czasem rodzice mogą ustawić w smartwatchu numery, z których można dzwonić do pociechy i na które ono samo także będzie mogło telefonować.

Korzyścią wynikającą z zainstalowania karty SIM w smartwatchu dla dziecka jest również i to, że pozwoli ona zadzwonić na urządzenie i dokonać nasłuchu otoczenia. To opcja umożliwiająca dyskretnie sprawdzić, gdzie jest dziecko i z kim się spotyka. Można powiedzieć, że to taka kontrola rodzicielska.

Zwiększanie bezpieczeństwa dziecka

Zegarek dla dziecka z GPS może być elementem wpływającym na zwiększenie bezpieczeństwa naszej pociechy. W wielu przypadkach na takim urządzeniu za pomocą specjalnej aplikacji można ustawić tak zwaną strefę bezpieczeństwa i wyznaczyć obszary na mapie, w których dziecko powinno przebywać w określonych porach. Gdyby stało się inaczej, zegarek z GPS szybko powiadomi o tym fakcie rodzica.

Ciekawą propozycją u wielu producentów zegarków dla dzieci z GPS jest umieszczenie w łatwo dostępnym dla użytkownika miejscu przycisku SOS, pozwalającego szybko i skutecznie powiadomić rodziców o jakimkolwiek niebezpieczeństwie, wymagającym ich interwencji. Zegarek uruchamia po wciśnięciu przycisku SOS alerty, np. wysyła odpowiednie wiadomości SMS o zagrożeniu do opiekunów dziecka, na wskazane uprzednio numery.

Kiedy wybieramy zegarek z GPS dla dziecka, pod uwagę weźmy wskazane funkcje smartwatcha, jak i to, czy będzie podobał się dziecku i będzie go chętnie nosiło. Czasem takie zegarki mają czujniki zdjęcia urządzenia z ręki, o czym także powiadamiany jest rodzic. Całe urządzenie powinno być wodoodporne i odporne na wstrząsy, do których może dojść na przykład podczas aktywności fizycznej dziecka lub zabawy na świeżym powietrzu.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl