TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać zegarek dla dzieci z GPS?

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 o 13:48, autor: 0
Jak wybrać zegarek dla dzieci z GPS?

Nauka poczucia czasu u dziecka to trudne zadanie. Maluchy nie rozróżniają, czy mija 15 minut czy godzina. Rodzice mogą ułatwić im naukę rozpoznawania godzin dzięki zegarkom. Do gustu zarówno dorosłych, jak i ich pociech przypaść mogą nowoczesne zegarki dla dzieci z GPS – smartwatche. Jak wybrać taki zegarek dla najmłodszych?

Dokładna lokalizacja w terenie

W końcu przychodzi czas na to, że dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, samemu wychodzi na dwór i spędza czas ze swoimi rówieśnikami, bez osobistego nadzoru ze strony rodzica czy innych, dorosłych opiekunów. Jeśli jednak chcielibyśmy wiedzieć, gdzie w danej chwili przebywa nasza pociecha, możemy kupić jej zegarek dla dzieci z GPS.

Wykorzystuje on technologię GPS - Global Positioning System do podawania precyzyjnie lokalizacji nadajnika na żądanie. Na przykład lokalizator GPS w smartwatchu dla dzieci marki CALMEAN jest w stanie podać lokalizację dziecka, które ma na nadgarstku zegarek z GPS z dokładnością do kilku  metrów, o ile znajduje się w zasięgu sieci GPS. Jeśli tak nie jest, to warto sprawdzić, czy wybrany przez nas zegarek pozwala na lokalizowanie dziecka poprzez sygnał operatorów sieci Komórkowych GSM i sieci Wi-Fi. Wówczas średnia dokładność lokalizacji (gdy zegarek posiada zarówno GSM jak i Wi-Fi) to kilkadziesiąt metrów.

Wyposażenie zegarka w kartę SIM

Zegarek z lokalizatorem GPS, alarmami i budzikiem, prezentujący aktualną godzinę i datę, to dobry wybór dla dziecka, ale można też znaleźć na rynku smartwatche, które wyposażono w fabryczną kartę SIM. Do innych taką kartę można dokupić samodzielnie. Wszystko po to, aby smartwatch stał się substytutem telefonu komórkowego.

Można w takiej sytuacji wykonywać połączenia głosowe, a także odbierać je za pośrednictwem zegarka dla dziecka. Czasem rodzice mogą ustawić w smartwatchu numery, z których można dzwonić do pociechy i na które ono samo także będzie mogło telefonować.

Korzyścią wynikającą z zainstalowania karty SIM w smartwatchu dla dziecka jest również i to, że pozwoli ona zadzwonić na urządzenie i dokonać nasłuchu otoczenia. To opcja umożliwiająca dyskretnie sprawdzić, gdzie jest dziecko i z kim się spotyka. Można powiedzieć, że to taka kontrola rodzicielska.

Zwiększanie bezpieczeństwa dziecka

Zegarek dla dziecka z GPS może być elementem wpływającym na zwiększenie bezpieczeństwa naszej pociechy. W wielu przypadkach na takim urządzeniu za pomocą specjalnej aplikacji można ustawić tak zwaną strefę bezpieczeństwa i wyznaczyć obszary na mapie, w których dziecko powinno przebywać w określonych porach. Gdyby stało się inaczej, zegarek z GPS szybko powiadomi o tym fakcie rodzica.

Ciekawą propozycją u wielu producentów zegarków dla dzieci z GPS jest umieszczenie w łatwo dostępnym dla użytkownika miejscu przycisku SOS, pozwalającego szybko i skutecznie powiadomić rodziców o jakimkolwiek niebezpieczeństwie, wymagającym ich interwencji. Zegarek uruchamia po wciśnięciu przycisku SOS alerty, np. wysyła odpowiednie wiadomości SMS o zagrożeniu do opiekunów dziecka, na wskazane uprzednio numery.

Kiedy wybieramy zegarek z GPS dla dziecka, pod uwagę weźmy wskazane funkcje smartwatcha, jak i to, czy będzie podobał się dziecku i będzie go chętnie nosiło. Czasem takie zegarki mają czujniki zdjęcia urządzenia z ręki, o czym także powiadamiany jest rodzic. Całe urządzenie powinno być wodoodporne i odporne na wstrząsy, do których może dojść na przykład podczas aktywności fizycznej dziecka lub zabawy na świeżym powietrzu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl