Steruj oświetleniem za pomocą smartfona
Pod koniec 2014 roku pojawiły się na rynku inteligentne żarówki, którymi można sterować za pomocą telefonu komórkowego, wyposażonego w technologię Bluetooth. Nowe rozwiązanie sprawia, że nie musimy podnosić się z kanapy, żeby włączyć lub zmienić natężenie światła – wystarczy wziąć do ręki smartfon i uruchomić odpowiednią aplikację. Inteligentne żarówki zintegrowane z komórką są stworzone w technologii LED i mają szansę zrewolucjonizować rynek. Co ciekawe, wyposażone są w możliwość zmiany kolorów – wystarczy wybrać odpowiedni z palety barw dostępnej w aplikacji. Producenci podkreślają, że taka funkcja żarówki ma działanie terapeutyczne. Inteligentne oświetlenie posiada także opcję budzika – dzięki temu o dowolnie wybranej godzinie zapali się światło w naszej sypialni. Nie zapominajmy także o innej istotnej funkcji nowoczesnej żarówki LED – jest niezwykle energooszczędna, więc znakomicie wpisuje się w ideę inteligentnego domu.
Włącz ogrzewanie, zanim wrócisz z pracy
Czy zimą marzysz o powrocie do ciepłego domu, bez konieczności rozpalania w piecu i czekania aż grzejniki staną się gorące? Inteligentny piec może spełnić twoje oczekiwania. Wystarczy odpowiednio wcześnie zalogować się na specjalnej stronie internetowej i zdalnie uruchomić centralne ogrzewanie. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Polsce już od kilku lat i zyskuje coraz więcej zwolenników. System zdalnego sterowania ogrzewaniem umożliwia również dostęp przez telefon komórkowy wyposażony w Internet. Dzięki temu nawet stojąc w korku możemy dowolnie regulować temperaturę pomieszczeń, żeby po powrocie przywitało nas przyjemne ciepło. Innowacyjne systemy zdalnie sterujące ogrzewaniem domów dysponują także inną funkcjonalnością – w razie awarii pieca lub innej sytuacji wymagającej naszej natychmiastowej interwencji, błyskawicznie wysyłają nam powiadomienie w formie SMS.
Popraw swój komfort i bezpieczeństwo
Rozwiązania poprawiające komfort mieszkania niesamowicie ułatwiają życie. Dzięki nim nie będziesz musiał pamiętać o podlewaniu trawnika w ogrodzie, a rolety antywłamaniowe automatycznie opuszczą się, kiedy czujniki wykryją zmniejszone natężenie światła na zewnątrz. Wystarczy odpowiednio zaprogramować system, żeby np. codziennie o godzinie 18 uruchamiał urządzenia nawadniające posesję lub uchylające okna. Pamiętajmy jednak, że nowoczesne rozwiązania zaprojektowane zostały nie tylko w celu poprawy naszego komfortu życia, ale również maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa. "Decydując się na odpowiedni system w pierwszej kolejności zaplanujmy zintegrowanie go z monitoringiem i alarmem antywłamaniowym. To zagwarantuje, że nasz inteligentny dom będzie przede wszystkim ostoją spokoju".
(źródło: http://www.autoid.pl/)