TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO im. Tomasza Zana w rankingowej dziesiątce

Czwartek, 31 marca 2011 o 14:28, autor: 5
I LO im. Tomasza Zana w rankingowej dziesiątce

Wschowskie Liceum okazało się lepsze od 135 innych szkół średnich województwa lubuskiego, także tych z większych miast. Ranking sporządzono na podstawie wyników maturalnych z minionego roku.

Lepsze od „Zana” okazały się tylko szkoły z Zielonej Góry, Gorzowa i Żar. Zwykle placówki z mniejszych miast notują gorsze wyniki od tych z „metropolii”. I Liceum od kilku lat stanowi jednak pozytywny wyjątek. W rankingu brano pod uwagę wyniki egzaminu dojrzałości z języka polskiego, matematyki oraz zdawalność egzaminów. Warto podkreślić, że w LO im. Tomasza Zana do matury przystąpili wszyscy uczniowie i wszyscy zakończyli ją sukcesem. Szkoły średnie we Wschowie umiejętnie bronią się przed występującym w Polsce niżem demograficznym. Coraz więcej młodzieży decyduję się na pozostanie w swoim rodzinnym mieście. Do wschowskich szkół uczęszcza też duża liczba uczniów z innych województw – choćby z wielkopolskiego Brenna, czy Wijewa. Naukę w naszym powiecie wybierają też coraz częściej mieszkańcy Szlichtyngowej i Sławy. Przypomnijmy też, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana została niedawno wyróżnione tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~efka
31.03.2011 16:52

woooow :P

avatar
~barbossa
31.03.2011 20:20

zmieniliście kadrę to wreszcie są rezultaty

avatar
~zyga
01.04.2011 10:18

Proponuję zajrzeć na stronę http://www.rp.pl/artykul/592379.html - Jest na niej ranking LO w naszym województwie. I zdaje się , że Zan jest na 25 miejscu

avatar
~gnom
01.04.2011 12:57

nie widzę w artykule informacji jaki to ranking i gdzie można go oglądnąć

avatar
~zan
04.04.2011 09:16

www.gazetalubuska.pl, www.oke.poznan.pl, www.ko-gorzow.pl, tam znajdziecie wiarygodne informacje na temat wyników ILO z Odz. Dw. we Wschowie, aaa niedowierzący może wreszcie uwierzą, że szkoła w małym mieście może osiągać sukcesy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl