TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa otrzymała 850 tys. zł. Chodzi o poprawę cyberbezpieczeństwa

Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 16:31, autor: 0
Gmina Wschowa otrzymała 850 tys. zł. Chodzi o poprawę cyberbezpieczeństwa

Gmina Wschowa otrzymała znaczącą dotację w wysokości 850 000 zł, która zostanie przeznaczona na realizację projektu „Cyberbezpieczna Gmina Wschowa”. Inicjatywa ta wpisuje się w ramy konkursu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd” i ma na celu znaczące podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa oraz wsparcie jednostek samorządu terytorialnego (JST) w zakresie świadczenia usług publicznych za pomocą nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Cyberbezpieczna Gmina Wschowa

Projekt „Cyberbezpieczna Gmina Wschowa” zakłada kompleksowe działania mające na celu zwiększenie cyfryzacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby w zakresie bezpieczeństwa danych i systemów teleinformatycznych, które są coraz częściej wykorzystywane do realizacji usług publicznych.

Kluczowe działania projektu „Cyberbezpieczna Gmina Wschowa”

W ramach projektu przewidziano szereg działań, które mają na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w gminie:

  • Szkolenia dla pracowników - mające na celu podniesienie świadomości oraz kwalifikacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Zakupy sprzętu i oprogramowania - inwestycje w nowoczesne technologie mające na celu wzmocnienie infrastruktury IT.
  • Wdrożenie rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa - implementacja nowych narzędzi i procedur mających na celu zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych i systemów.

Projekt „Cyberbezpieczna Gmina Wschowa” realizowany będzie w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, a konkretnie w obrębie Priorytetu II „Zaawansowane usługi cyfrowe”, Działania 2.2 „Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”. Inicjatywa ta stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia odporności na cyberzagrożenia oraz podniesienia jakości świadczonych usług publicznych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Plakat dotyczący cyberbezpieczeństwa

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl