Komitet Wyborczy Wyborców Konrad Antkowiak jako jeden z dwóch komitetów, obok KWW Nasza Wschowa – Nasz Samorząd, zarejestrował maksymalną liczbę 27 kandydatów, po 9 w każdym z trzech okręgów. W trakcie prezentacji obecni na spotkaniu kandydaci na radnych opisali balony z postulatami zmian, jakie ich zdaniem powinny nastąpić w gminie Wschowa. Po zakończeniu konferencji zapytaliśmy kilkoro z nich o szczegóły tych postulatów.
- Przyszłością Wschowy jest jej przeszłość - mówiła Katarzyna Owoc-Kochańska - ale także współcześnie kultura, współpraca z organizacjami pozarządowymi, troska o zieleń, a szczególnie o parki miejskie, miejsca rekreacji. To wszystko może się udać, dzięki współpracy różnych pokoleń dla lepszej Wschowy.
- Będziemy dążyć do przywrócenia połączeń komunikacyjnych między miejscowościami wiejskimi a Wschową - mówiła Natalia Rogozińska, która startuje z tzw. okręgu wiejskiego, czyli nr 3 - oraz dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.
Dawid Jastrzębski z kolei wracał uwagę na to, że nie można we Wschowie dopuścić do sytuacji, gdzie głos młodego pokolenia nie jest słyszany.
Pozwolić ludziom działać - to postulat Magdaleny Strzałkowskiej. - Lepsza Wschowa, to tak naprawdę postulat, by pozwolić ludziom działać. Dać im przestrzeń dla oddolnych inicjatyw i stowarzyszeń. Jestem za taką władzą w Ratuszu, która nie ma kompleksów, nie chowa się za nijakimi i bezpiecznymi inicjatywami, ale daje ludziom pole do działania.
- Program komitetu, to nie tylko wielkie i szczytne idee - mówił z kolei Aleksander Ziemek - Koncentrujemy się na wielu konkretnych problemach miasta, jak chociażby nowe życie dla Stadionu Miejskiego, rozbudowa bieżni lekkoatletycznej, ale także interesują nas wydawałoby się tak prozaiczne sprawy, jak odpoczynek latem na starym mieście w zacienionym miejscu.
Jak podkreślał kandydat, spraw drobnych i dużych jest do zrobienia sporo. Ważne, żeby Wschowa zaczęła się rozwijać. Cała konferencja oraz rozmowa z kandydatami dostępna w materiałach wideo.
(red.)