TworzymyGłos Regionu

reklama

Ekotorby dla dzieci i eko kosmetyki dla dorosłych. Warsztaty „Jestem eko z biblioteką!” (FOTO)

Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 o 15:43, autor: 0
Ekotorby dla dzieci i eko kosmetyki dla dorosłych. Warsztaty „Jestem eko z biblioteką!” (FOTO)

26 sierpnia 2023 roku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie stała się miejscem nie tylko do nauki, ale również do praktycznego zastosowania idei ekologii. W ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, odbyły się warsztaty prowadzone przez animatorki z firmy Modra Sova.

Dziecięca kreatywność na rzecz środowiska

Pierwszą część wydarzenia stanowiły warsztaty ph. „Malowanie ekotorby”. Skierowane one były do najmłodszych, którzy dzięki profesjonalnym farbom do tkanin i specjalnym szablonom, mogli wypuścić wodze fantazji i ozdobić ekologiczne torby. Właśnie takie aktywności edukacyjne mają na celu wzbudzenie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat. Mali artyści podczas zajęć stworzyli nie tylko kolorowe i unikalne torby, ale przede wszystkim zrozumieli, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Warsztaty dla dorosłych

„Eko kosmetyki” – tak brzmiał tytuł drugiego cyklu warsztatów, które były adresowane do dorosłych uczestników. Warsztaty obejmowały wykonanie kostek glicerynowego mydła w różnych kształtach i kolorach. Osiągnąć to można było za pomocą różnych dodatków, które uczestnicy mogli zatopić w mydle. Poza tym, warsztaty obejmowały również produkcję pachnących, musujących kul do kąpieli.

Zajęcia zakończyły się etapem, w którym każdy z uczestników mógł zapakować swoje produkty i zabrać je ze sobą do domu. Takie praktyczne podejście do ekologii pokazuje, jak można w łatwy sposób zintegrować dbałość o środowisko z codzienną rutyną.

Finansowanie i partnerstwo w trosce o kulturę i ekologię

Warto podkreślić, że projekt „Jestem eko z biblioteką!” jest realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023 i korzysta z dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Inicjatywa ta uwydatnia rolę bibliotek jako miejsc nie tylko pasywnego dostępu do wiedzy, ale także jako aktywnych ośrodków edukacyjnych i kulturalnych.

Źródło/foto: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl