TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni [ZDJĘCIA]

Czwartek, 28 stycznia 2021 o 12:51, aktualizacja Czwartek, 28 stycznia 2021 o 12:57, autor: 0
Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni [ZDJĘCIA]

Policjanci od połowy listopada prowadzą intensywne działania kontrolując miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Sprawdzane są ogródki działkowe, opuszczone zabudowania, dworce, hale produkcyjne. Wszędzie tam gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby bezdomne, nieporadne życiowo, bądź upojone alkoholem. Policjanci zwracają się również do mieszkańców o reagowanie w przypadku zauważenia osoby przebywającej w warunkach, które zagrażają jej życiu.

W ostatnim czasie znacznie obniżyła się temperatura, a chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo, w podeszłym wieku oraz osób upojonych alkoholem. Dla wschowskich policjantów to czas wzmożonych kontroli miejsc gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby z tej właśnie grupy ryzyka. Bardzo przydatna jest wiedza dzielnicowych, którzy niemalże 24 godziny na dobę monitorują tą problematykę społeczną w swoich rejonach służbowych.

Cyklicznie kontrolują przystanki, dworce, opuszczone budynki, czy tereny ogródków działkowych szukając osób wymagających pomocy. Informują o możliwościach pobytu w tym niekorzystnym, zagrażającym życiu i zdrowiu okresie w schroniskach dla osób bezdomnych, noclegowniach. Poza wychłodzeniem pojawiają się jeszcze kolejne zagrożenia, a mianowicie pożary i zatrucia tlenkiem węgla, o których niejednokrotnie zimą informują media.

Policjanci zwracają się również do mieszkańców o reagowanie w przypadku zauważenia osoby przebywającej w warunkach, które zagrażają jej życiu. Nie bądźmy obojętni! Informujmy o takich sytuacjach. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas skrupulatnie sprawdzane. Zadzwoń na numer 112 i zgłoś, a my się tym zajmiemy.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl