TworzymyGłos Regionu

reklama

Dyskoteka gra

Wtorek, 06 marca 2018 o 14:16, aktualizacja Piątek, 09 marca 2018 o 14:36, autor: 20
Dyskoteka gra

We Wschowie najprawdopodobniej ruszyła kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Podobnie, jak cztery lata temu wyścig o fotel burmistrza rozpoczęło Stowarzyszenie Odnowy Samorządu. Tym razem twarzą kampanii chyba nie będzie Danuta Patalas, a Miłosz Czopek. Cały ten mariaż opisać może według mnie piosenka zespołu Akurat „Hahahaczyk”.

On wypatrzył dawno ją

Stała za filarem

Miała modne spodnie, bluzę modną

I modny zegarek

Podszedł bliżej, przyjrzał się

Tak, to będzie ona

Wymarzona cud-kobieta

Może nawet żona.

Tak widzę początek koalicji Danuta Patalas – Miłosz Czopek. Cztery lata temu walka Danuty Patalas o fotel burmistrza dała Miłoszowi Czopkowi wiele możliwości. Bo wreszcie znalazł się ktoś, kto mógł bez konsekwencji, mówiąc brzydko, walić, jak w bęben, w byłego burmistrza. To właśnie były modne spodnie, bluza modna i modny zegarek. Danuta Patalas cztery lata temu mówiła to, co ludzie bardzo chcieli usłyszeć. Koniec Balu, gdzie jest Sweedwood, Straż Miejska jest zła, pojadę do Ikei.

Chłopak zdobył się na gest 
Skoczył po dwa drinki 
Jak to cudo rusza się! 
Jaki kolor szminki! 
Teraz albo nigdy - myśli 
Chłopak już nie może 
You know babe 
Trzymaj drinka 
Czekam na danceflorze 

Sukcesem Miłosza Czopka było to, że wypatrzył kandydata, który był w stanie przekonać do siebie ludzi. Ludzi zmęczonych 12 latami burmistrzowania Krzysztofa Grabki, liczących na konkretne zarządzanie, burmistrza menagera Danutę Patalas. Wypatrzył i dał wiele, czyli fotel burmistrza, realną władzę i najważniejszą pozycję w gminie. Przynajmniej w teorii, bo w pakiecie na denceflorze czekał  sam prezes SOS, Miłosz Czopek oraz zupełnie nowa postać, Dariusz Przybylski.

A na płycie w reflektorach

Big rozczarowanie

Bo bez listka był zegarek

Bez pasków ubranie

Po udanej kampanii wyborczej przyszedł czas rządzenia i nie trzeba uważnie śledzić życia naszego samorządu, żeby zauważyć, że Danuta Patalas często popełnia, mówiąc delikatnie, gafy. Daje się ponieść emocjom, przedstawia nie zawsze kompletnie przygotowane materiały itp. Czy to tak rozczarowało Miłosza Czopka, że zdecydował się na start w wyborach bez Danuty Patalas? Chyba nie. Miłosz Czopek od ponad roku promuje siebie, zostawiając pani burmistrz najgorsze z możliwych tematów. Śmieci w Tylewicach, śladowe ilości bakterii w wodzie, dowóz dzieci z Radomyśla, przedstawienie projektu reformy edukacji. Tym zajmuje się Danuta Patalas. Opowiadanie o nowych inwestorach, nowych inwestycjach, spłatach długu, realizacji obietnic itp. to działka Miłosza Czopka. Nie ma mowy o rozczarowaniu. Rozczarowani mogą być Ci wyborcy Danuty Patalas, którzy mieli nadzieje, sądzili, że po zwycięstwie to ona będzie sprawować władzę w gminie Wschowa. Władzę jednak od dłuższego czasu sprawuje wiceburmistrz. Rozpoczyna się kolejna kampania wyborcza, znów zdecydowanie szybciej niż od czasu ogłoszenia wyborów. Na banerze Miłosz Czopek i radni ugrupowania Nasza Wschowa – Nasz Samorząd podkreślają co udało im się zrealizować. Ciekawe czy Danucie Patalas też? Chyba, że ona odpowiadała za to o co na banerze obok pyta były sojusznik i współtwórca sukcesu wyborczego w 2014 roku, Paweł Giezek. We Wschowie będzie coraz więcej banerów i można tylko rzec:

Dyskoteka gra.

(olek, w tekście wykorzystano fragmenty utworu "Hahahaczyk", zespołu Akurat)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Rocznik 1968
06.03.2018 14:45

O czym jest ten tekst ?

avatar
~13
06.03.2018 17:34

Bardzo zgrabnie napisane. Dawno nie było tak ciekawego tekstu. Takie dziennikarstwo lubię. Proszę o więcej w tym stylu.

avatar
~Adaś
06.03.2018 18:09

Zacząć by należało od podania pełnego składu , ...... a było ich "Czterech Wspaniałych" - p. Patala, Czopek, Przybylski i Giezek - to tych czterech wspaniałych co już nie powinni istnieć w tej naszej gminnej przestrzeni w dużej litery , po jesiennych Wyborach ? Ja i tak nie sądzę aby któryś z nich je wygrał lecz sprytem p. Czopek może bardzo prawdopodobnie wejść w skład zarządu miasta. Po co ? Przede wszystkim to wielkie pieniądze za niski wkład pracy i tzw. władza - pokłony suwerena. O pierwszej "damie" miasta można powiedzieć niestety najmniej ....... Ona , już po miesiącu musiał sobie uświadomić , że jej ten "etat" pasuje jak broszka do Baba Jagi , kompletna niewiedza tematu "rozciągnęła" ją w korytarzach ratusza do ironii dwóch poziomów - by się chciało ale było pusto ..... pusto i pozostało do dzisiaj . Panowie Przybylski i Giezek na pewno grali bojowników , nawet chcieli dobrowolnie chodzić po "błocie" i wiele innych rzeczy byliby skłonni wykonywać ale nie za darmo ! Pan P. dostał bo chciał i był lojalny , p. G. pedantyczność swoją zamienił na fotograficzny artyzm i szybko odmówiono mu grosza , nawet billboard ponadwymiarowy nie starczył , nawet promesa GRABIEŻCY drogi rozdwoiła ? Dzisiaj jako poszkodowany wykuwa nowe odniesienia , szuka kolejnych cmokierów ......... skoro raz "głupi" kupili to drugi raz się nowi narodzili, na to liczy ? A już i tu czytałem w komentarzach, ........ byłby z niego burmistrz ? Forumowicze, to że ktoś jest "krzykałą" to absolutnie nie powinno robić na nas wrażenia , tylko znajomość rzeczy może być wykładnią do wykonania zadania a przykładów we Wschowie jest aż nadto , chociażby p. Janik (SK) . Myślę , że tym razem , jak i w Polsce ( jeszcze jedną kadencję) , wygra wybory przedstawiciel PiS ( chyba p. Kola) i jeśli p. Czopek wykorzysta i posłuży się tym samym fortelem co z obecną burmistrz to "szafa" może dopiero zagrać , teraz już aż na pięć lat ,........ tany , tańce a kto urną zakręci ? P. Czopek nie jest już nowicjuszem , u burmistrza Grabki dostał szkołę pokory , u p. Patalas dostał szkołę mądrości życiowej i politycznej ściemy więc ja go traktuje za dobrze "podkutego", ale czy to wystarczy na listopad 2018 , czy jeszcze pęknięty balon frazesów uniesie go na piętro ratuszowe - to ustanowi wyborca ? Adaś

avatar
~do Adasia
07.03.2018 08:19

Piszesz pan że ten Czopek jest dobrze " podkuty " . Owszem na zewnątrz tak to wygląda ale jak przyjdzie " sprawdzam " to temu panu słabo się zrobi . Zobaczymy co ten " podkuty " odpowie na dokumenty które wypłyną na światło dzienne ? a jest ich trochę .Zapewniam pana że nóż w " plecy " jako pierwsi zadadzą temu " podkutemu " zwolennicy Patalasowej .

avatar
~sa
06.03.2018 19:28

Szkoda Pani burmistrz, ale skąd ona biedna miała wiedzieć? :( Czas na Gośniowską - Kole. Chyba tylko PiS może uratować Wschowę.

avatar
~Tylko nie PIS
06.03.2018 20:07

Nie tylko nie PIS .Kola opowiada ,że nalepoej jej będzie w warszawce. Czopek ma już nowa posade za większe pieniążki. ....tak mówi Nadburmistrz . A tak na marginesie to radny Giezek wali równo w tych nieudaczników ratuszowych.Na dzisiaj najwieksze poparcie ma radny Giezek... proszę pytać mieszkańców.

avatar
~@-sa
06.03.2018 20:28

O to głos "rozpaczy" ze strony piszącego, najwyraźniej stoi on/ona w "rozkroku" jak kiedyś pewna posłanka w Sejmie / na całe szczęście znikła bez wieści.../ mam nadzieję, że i pomysł "sa" zniknie z zapomnieniem jak tegoroczny śnieg. Jaki PiS, jaka Kola - to co ma być we Wschowie powtórka z rozrywki jak w polskim Rządzie z nimi na czele, czy w Polskim Parlamencie, który przy Ich udziale zamienił się w arenę Cyrkową - - - Co to ma być Panie "sa"?, czy już nie ma w Naszej Wschowie ludzi "nieskażonych" tą drobnomieszczańską Wschowską machina politycznej miernoty.... . Uważam, że do wyborów "jesień 2018" jest jeszcze sporo czasu - Szanowny Wyborco nie daj się wciągnąć w ich nieczyste gierki!, pseudo marketing przedwyborczy!, przedwczesne typowanie i sondowanie swoich kandydatów na Burmistrza Wschowy przez ich tzw. TROLLI !. Tacy jak "sa" i jemu podobnych będą próbowali nam wszystkim robić "wodę z mózgu" - COŚ JAK CZTERY LATA TEMU Z POMYSŁEM NA BURMISTRZA PANI PATALAS przez tą tzw. "czwórkę wspaniałych", jak widać daliśmy się wszyscy nabrać ....... czego są oni tego przykładem i mierne rządy w UMiG oraz Spółce Komunalnej. Szanowny Wyborco nie daj się TYM RAZEM, BĄDŹ CZUJNY !!!

avatar
~Ona
06.03.2018 21:03

Pani Gośniowska-Kola jest na poziomie kultury osobistej, którego próżno szukać we Wschowie, a do tego jeszcze doświadczenie polityczne!

avatar
~do Ona
07.03.2018 12:20

Niestety takiej " Pani " nie chcemy jako burmistrza . Nam nie trzeba polityka ani innego " wykształconego " krasomówcy , nam trzeba dobrego gospodarza który ma pomysł na prowadzenie i wyprowadzenie z zapaści to miasto jak i jego dalszy rozwój ekonomiczny . Doktorów i innych magików już mieliśmy aż nadto .

avatar
~Cała Wschowa
06.03.2018 21:56

We wschowie jest jeden tylko kandydat który może powalczyć i pr,ywro Jest jeden tylko kandydat który może odmienić losy Wschowy jest to osoba która ma pełny szacunek do drugiego czlowieka od wielu już lat sprawuje stanowiska dyrektorskie obraca się w kręgu biznesu zna ludzi na wysokich stanowiskach jest ostatnią deską ratunku dla upadlej gminy Wschowa nie doprowadzi do zamknięcia szkół na ekonomi zna się od ponad 40 lat nie idzie do wladzy z chęci zarobku czy zemsty politycznej bo to go nie bawi tylko idzie ciężko pracować żeby uratować gminę wschowa od upadku i wstydu

avatar
~@-sa
06.03.2018 22:41

NO I PROSZĘ!: - Szanowny Wyborco, ledwie zdążyłam wskazać na niebezpieczeństwo płynące ze strony tzw. "trolli" i już mamy pierwszych z tego gatunku robienia Nam "wody z mózgu", - już mamy wciskanie na siłę swoich pseudo kandydatów do każdego tekstu nie zależnie od głównego tematu jego autora, typu to; p. Kola, p. Giezek, itd., itp.... i takie będą Nas sondować, aż do oficjalnego zgłoszenia i zatwierdzenia ich na listach wyborczych. Najbardziej żenujące jest to, że ci wszyscy "trolle" zgłaszający swoich tzw. p s e u d o kandydatów na przyszłych Burmistrzów uwiarygadniają swoje typu niby ich poparciem przez innych??? np. wpis "Tylko nie PiS" - wskazuje na poparcie niby... Giezka przez innych...dodając od siebie cyt., ...proszę pytać mieszkańców"""". To ja się pytam?: - jakich mieszkańców, których mieszkańców?, - tych jak Giezek z Czopkiem wmanewrowali Nas w Burmistrz Patalas?, - takich, których Giezek oszukał i wykpił przyjmując "koryto" w Spółce Komunalnej, - jak następnie zagrał na nosie tym wszystkim, którzy na niego i Czopkistów głosowali bratając się z opozycja w Radzie MiG by utrzymać w tej Radzie swoje stanowisko?. Szanowny Panie, który Giezek wg pana jest prawdziwy i uczciwy w stosunku do swojego wyborcy?. Tak zwanych "SKOCZKÓW" nie można traktować poważnie, bo to jak "ZDRADA" swojej Rodziny!?. Kto już zdradził raz, zdradzi ponownie i ponownie......

avatar
~Jan Kotwicki
07.03.2018 06:07

Najważniejszą sprawą jest by nie oddać władzy w ręce postkomunistów!

avatar
~do Kotwickiego
07.03.2018 08:11

I takich jak pan głupio gadających prawicowych nieudaczników .

avatar
~Wyborca
07.03.2018 06:56

Czy Kola czy Giezek... Bedxi burmistrzem na pewno ze strony czopkistow będą ataki na te osoby. Nie znam pani Koli ... radnego....tak...z dobrej strony. Wiem... (...)wiemm teraz będziecie mnie opluwać, atakować... Za słowo szanuje, doceniam....a może tak zakasac rękawki !!!! To jest nasza ukochana Wschowa.

avatar
~xxx
07.03.2018 08:51

Jesli Giezek zostanie burmistrzem to ja się wyprowadzam ze Wschowy

avatar
~Do xxx
07.03.2018 10:01

A JA NIE....

avatar
~XYZ
07.03.2018 10:20

"NO I PROSZĘ"!...... "@-sa" : - jak trafnie ten wpis oddaje to co się teraz dzieje z tymi kolejnymi wróżbitami, którzy próbuje nam wcisnąć swoich tak zwanych pseudo kandydatów na stołek Burmistrza !?. Jest to tak ŻENUJĄCE, że aż przykre - najprawdopodobniej piszących o swoich pseudo kandydatach dopadła schizofrenia społeczna i polityczna / co, gdzie i jak/.......!?

avatar
~Adaś
07.03.2018 11:45

Ad. "do Adasia" - każdy scenariusz jest możliwy , nie można wykluczyć i tego o czym Pan pisze ? Jednak absolutnie nie można nie doceniać walorów obecnego burmistrza ..... przed tym przestrzegam ! Są osoby które wyrafinowanie mają w gałkach ocznych więc ich fluo "odjazd" będzie utrudniony a Ty masz to rozpoznać ? ..... dasz radę ? To długi temat, na póżniej , ale niech Pan pomyśli nad zależnością : wartość uzyskana a nakład w rozumieniu wyboru jednostki , ...... po prostu , z której persony będzie większy uzysk dla miasta ? A po drugie, jak ktoś taki owo pisze cyt . "....by nie oddać władzy w ręce postkomunistów! " - czyli już akceptuje każdego głupca i szczekacza bo nie socjalista (wiodący argument) , to oznacza , że nie zrozumiał filozofii kapitalizmu i dobrobytu . Ja wolę komucha "mądrego" i "wypranego" od durnia opętanego genealogią narodowościową ....... jeśli ma być cokolwiek lepiej , to znaczy , że szukamy takiego co wie jak, czym i kim zadanie wykonać . Adaś

avatar
~Wyborca
07.03.2018 12:58

Panie Kotwicki , my tu dzisiaj nie o hodowli królików rozważamy a przyszłym burmistrzu , więc sięgnij po właściwą książkę z właściwego regału ? Teraz mamy rządy PiSu a nie Gierka ?

avatar
~Baśka
09.03.2018 10:19

Plakaty ... Bilbordy !, - tak zwana /święta czwórka: t.j. Czopek, Patalas, Dąbrowski i Giezek/ jak widać idzie do wyborów "jesień 2018" starym przetartym z przed czterech laty stylem, wówczas wbrew różnym kpiną ze strony naszego społeczeństwa i opozycji wystartowała z bilbordami wyborczymi promującym ich hasła i Patalas na Burmistrz już na przełomie stycznia-lutego. Obecnie nastąpiła z ich strony powtórka z rozrywki - NIE WAŻNE ŻE Z DUŻĄ DOZĄ ICH SCHIZOFRENII !!! - i jak widać ze skutkiem bo w tym przypadku OPOZYCJA zareagował wręcz W S P A N I A L E i dała tym "schizofrenikom" trafny i celny O P Ó R !!!!!. Wspaniała reakcja opozycji na POWTÓRKĘ Z ROZRYWKI ze strony Czopkistów. Tak trzymać !!!!!. Jak widać Czopek najwyraźniej stracił na wartości i nowej koncepcji co do przeprowadzenia obecnych wyborów, jak również stracił doradców z lat ubiegłych, którzy tak naprawdę wygrali za niego te wybory - wychodzi na światło dzienne prawda o naszym wiceburmistrzu, że nie tylko jest kiepskim managerem w zarządzaniu Urzędem MiG Wschowa ale jak się okazuje obecnej kampanii wyborczej.... o by tak dalej, a przegrana tych ludzi jak w banku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl