TworzymyGłos Regionu

Dwa nowe boiska piłkarskie w Gminie Sława

Wtorek, 21 czerwca 2022 o 08:59, aktualizacja Wtorek, 21 czerwca 2022 o 09:04, autor: 0 397
Dwa nowe boiska piłkarskie w Gminie Sława

Z początkiem tygodnia podpisana została umowa, której przedmiotem jest "Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych wraz z pozostałą infrastrukturą". W ramach zadania przy placówkach oświatowych w Sławie i Łupicach powstaną wielofunkcyjne boiska trawiaste z nawierzchnią sztuczną, które posłużą najmłodszym!  

Z początkiem roku podzieliliśmy się z Państwem informacją, iż Gmina Sława otrzymała nagrodę w wysokości 1 miliona złotych w ramach konkursu dla gmin „Rosnąca odporność” Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Konkurs ten ogłoszony został latem ubiegłego roku przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Premiowane w nim były gminy w każdym powiecie, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. W powiatach z trzema gminami, a więc również w powiecie wschowskim, nagrodę mogła zdobyć tylko jedna gmina. 

Pozyskane w ten sposób środki Gmina Sława przeznaczy na działania związane z tworzeniem warunków do rozwoju sportu i ruchu na świeżym powietrzu dla uczniów szkół podstawowych, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach, aby zapewniać dzieciom i młodzieży różnego rodzaju formy aktywności fizycznej.

Oprócz płyty głównej obiekty wyposażone zostaną w piłkochwyty, bramki do piłki ręcznej, stojaki do koszykówki, zestawy do siatkówki, a także oświetlenie! Dodatkowo całość zyska ogrodzenia i trybunki, pojawią się także elementy małej architektury jak stojaki na rowery i kosze. Wartość inwestycji to 1.228.524,00 zł firma, która zrealizuje przedsięwzięcie do 20 grudnia br. to MARDO SPORT z Puszczykowa.

(slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl