TworzymyGłos Regionu

reklama

Dożynki w Jędrzychowicach za nami - VIDEO

Niedziela, 01 września 2019 o 01:34, aktualizacja Poniedziałek, 02 września 2019 o 22:12, autor: 26
Dożynki w Jędrzychowicach za nami - VIDEO

Już dzisiaj można obejrzeć nasze zdjęcia z Dożynek Powiatowo-Gminnych w Jędrzychowicach. Mamy jeszcze filmy, które zamieścimy wkrótce. 

Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta z poświęceniem wieńców, którą odprawił ks. proboszcz z Lginia - Marcin Muszyński. On również wygłosił kazanie, które prezentujemy poniżej. Mszę koncelebrował ksiądz dziekan z parafii p.w. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika we Wschowie, ks. dziekan Dariusz Ludwikowski.

Dziękczynienie, to umiejętność dostrzeżenia, że nie wszystko zależy ode mnie i nie wszystko mi się należy. W dziękczynieniu powinniśmy dostrzegać to, że bez innych o wiele trudniej i mozolnie byłoby nam osiągnąć to, co osiągnęliśmy - powiedział ks. Marcin Muszyński.

We Mszy Świętej uczestniczyli parafianie i zaproszeni goście. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił chór "Lutnia" z pobliskiej Siedlnicy.

Nie zabrakło również korowodu dożynkowego, który przeniósł uroczystość na pobliskie boisko sportowe i teren rekreacyjny wsi Jędrzychowice. Tam odbyły się wszystkie oficjalne powitania i przemówienia. Wieńce dożynkowe niesione w korowodzie zostały ustawione przed sceną i podlegały ocenie specjalnie do tego celu powołanej komisji konkursowej.

Uroczystość święta plonów powiatu wschowskiego oraz gminy Szlichtyngowa był również okazją do przyznania medali "Zasłużony dla Rolnictwa" nadany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Otrzymało go pięciu mieszkańców powiatu: Regina Makowska z Siedlnicy, Ignacy Cichoński ze Sławy, Józef Łuka z Kandlewa, Andrzej Kowalczyk z Dębowej Łęki i Henryk Kuźma ze Sławy.

Oczywiście wszystkie sołectwa, które wystawiły swoje wieńce dożynkowe zasługują na wyróżnienie. Osoby zaangażowane w kultywowanie tej tradycji bardzo się napracowały. Komisja szczególnie wyróżniła wieniec z Zamysłowa przyznając mu I miejsce. Wyszanów otrzymał nagrodę za miejsce II, a Konradowo uzyskało na miejsce III. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~Pan Miecio
01.09.2019 12:36

Naprawdę super dożynki. Widać dużo pracy.

avatar
~Anka
01.09.2019 12:39

Jedyna wieś w Polsce, że ma soltysa i sołtysowom. Śmieszne to było. Chyba, że na papierze on a rządzi ona.

avatar
~Mieszkanką
01.09.2019 12:47

Naj lepsze dożynki na jakich byłam. Gratulacje dla organizatorów

avatar
~Mit....
01.09.2019 13:23

Zabawa czy dożynki?, jeśli to zabawa dla panów władzy to owszem owszem, ale z dożynków to tylko miało tyle wspólnego co te wieńce ..... jeśli dożynki to tylko pokaz wieńców to jako tako - może być dla uciechy tych co je "tkali".

avatar
~Ze Wschowy
01.09.2019 14:28

Gratulacje dla ludzi, ktorzy to zorganizowali. Widać bylo i pan burmistrz i rada solecka i zwykli ludzie pomagali. A na plakatach bylo powiatowe...chyba tylko na plakatach. Jeszcze raz szacun bo impreza super i super organizacyjnie. Miło było byc waszym gosciem.

avatar
~do powyżej
01.09.2019 16:20

A niby w czym pomagał burmistrz, jego obecność to ma być pomoc, zakazał jakiejkolwiek pomocy finansowej na takie imprezy.

avatar
~Mieszkaniec gminy
01.09.2019 21:05

A o jakiego Pana Burmistrza wam chodzi jak organizatorem była Pani Burmistrz???

avatar
~Do Anki
01.09.2019 14:59

Masz rację. Jestem z innej wioski i nie znam tej pani ale widzę, że ŻONA SOŁTYSA lubi błyszczeć a mąż to jej marionetka.

avatar
~Ja
01.09.2019 23:15

Słodka...Słodka Agnes...

avatar
~Do Aneczki
02.09.2019 09:33

Skoro nie znacie Pani Sołtysowej to dlaczego oceniacie? Byłam od początku do końca na dożynkach i nie przypominam sobie momentu w którym by Panią Sołtysową przedstawiali... więc skąd nagle wszyscy wiedzą która to Pani i co robi skoro nikt jej nie zna? Proponowałabym na przyszłość przyjść i Pani Sołtysowej w oczy to powiedzieć skoro was to tak boli!

avatar
~Jędrzychowice
02.09.2019 13:02

Po pierwsze nie soltysowa tylko żona sołtysa. Ta pani sama sobie nadała te tytuł przecież była piosenka "od soltysowej" SOŁTYS Jędrzychowic ok ale żona robi mu złą robotę. Dużo osób w Jędrzychowicach tak uważa.

avatar
~Widać
01.09.2019 15:43

Niby powiatowe a trochę mało ludzi. Tylko władza i ich był najwięcej i ludzi przygotowujących wieńce oraz chleb. Słabe to było.

avatar
~Mieszkaniec gminy
01.09.2019 16:58

Gratulacje najlepsze dożynki na których byłem. Super organizacja. Największe gratulacje należą się dla Rady Sołeckiej bo widać było ich zaangażowanie i to oni pracują za darmo.

avatar
~PGR-us
01.09.2019 18:29

Wielkie dożynki- Wielka popisówa. No ale Mamy to czego chcieliśmy! Chcieliśmy zmiany, rządzenia bez nepotyzmu, kolesiostwa i ….mamy. Pamiętam bilbordy że liczy się każdy człowiek, a w rzeczywistości liczy się każdy ale SWÓJ człowiek. Długo nie trzeba było czekać na rozwój sytuacji, wcześniejszy scenariusz się spełnia. Zwolniona Doris a w jej miejsce Martyldzia, wiadomo Hermenegilda za darmo za głosami nie biegała. Teraz czas na drugą Doris tylko Lusesitę trzeba wpierw zwolnić, no i jeszcze musi Marietce coś ciocia w biurze uszykować tylko chwilka, musi minąć trochę czasu aby za dużo nie gadali. Jedynie Agnes się niczego na razie nie doczekała a tyle Grigorij biegał. ALE cztery lata szybko miną i będzie czas na podsumowania, a to ze my z PGR to nie znaczy że nie mamy własnych rozumów.

avatar
~Mieszkaniec
01.09.2019 21:07

Co za brednie... proszę napisać odpowiedniki tych wymyślnych osób!!!!

avatar
~Gienia
01.09.2019 22:47

Niby inteligentni a nie wiedzą o kogo chodzi......O tych co biegali...

avatar
~_drukarkaWaldek_
04.09.2019 08:48

Marietka któż Ty żeś jest ? W jakim biurze będziesz ?

avatar
~Do -Mit-
01.09.2019 21:12

Coś w tym jest co piszesz. Gdzieś na tym forum przeczytałem tekst z cytatem " Wójta, Pana i Plebana", czyli Polska wieść i jej mieszkańcy w dalszym ciągu zachowują się jak ich przodkowie wobec przysłowiowego "Wójta, Pana i Plebana" - w dalszym ciągu zamiast sami się cieszyć ze swojego jakże zasłużonego Święta w swoim środowisku i tylko swoim środowisku, wśród bliskich, sąsiadów, rodziny w dalszym ciągu dają się podzielić przez tego przysłowiowego ( jak to wynika z literatury) ""Wójta, Pana i Plebana"" . Pytanie kto tu komu powinien dziękować i w tym dniu służyć...?. Jak widać na tych wszystkich dożynkach to Chłop nadskakuje lokalnej władzy i w dodatku tym wszystkim urzędnikom partyjnym ..... jakie to smutne dla tego środowiska, że w takim dniu to oni sami organizują sobie święto , które jest w tym dniu zawłaszczane przez ta armię urzędasów i partyjnych działaczy, wa w dodatku w tym roku dochodzą jeszcze ci tzw. partyjni kandydaci....... . ! ZERO szacunku do Polskiego Chłopa i jego ciężkiej pracy tak ich wykorzystywać. Co do samej imprezy to od 30 lat ta sama sztampa jak przysłowiowe "wytnij - wklej" i pisanie , cyt. ..." Najlepsze dożynki na jakich byłam ....." to śmiech na sali i obraza wysiłku innych Pań i Gospodarzy tego typu imprez w naszym Powiecie !!!!!. ( Wójt, Pan i Pleban) - jak widać wraca do Polskiej Wsi !

avatar
~Mieszkaniec gminy
02.09.2019 12:56

Co wy braliscie? Ha hajakieś Doriski Agneski, Wojty plebany maskara. Konkretnie proszę podać kogo zwolniła bo nie znam takiej osoby!!! I proszę przestać siać zamęt!!!!

avatar
~Fanka anonimowych komemtarzy
02.09.2019 18:42

Uderz w stół a nożyce same się odezwą.

avatar
~do mieszkańca
02.09.2019 19:22

Parafrazując Kochanowskiego ; ...."Ksiądz do Pana, Pan do Księdza, a na wsi ciągle bida ...."

avatar
~Alonzo
04.09.2019 06:35

Ale wy jesteście ludzie obłudni. Usmiechy od ucha do ucha a na forum...polskie mędy.

avatar
~kokoeurospoko
04.09.2019 09:25

Nie znam się ale się wypowiem, ludzie gadajo ze było spoko ;)

avatar
~Gienia
04.09.2019 09:34

Pisze się mendy....

avatar
~"Une..."
04.09.2019 11:27

To tak lubią, czy to paplać się w "mędach", a nie mendach, są świetnymi "modelami" w swoich ministerstwach, ścieki porównują do "szamba" i Czarnobyla - szkoda, że jeśli tak jest z tym Czarnobylem nad Wisłą to nie idą za tym zabezpieczenia lekowe dla Polaków ze strony działań Prezydenta, Premiera i całego tego rządu...?. Ale mamy za to TOTALNĄ inwigilację społeczeństwa - wręcz maniakalną - ze strony obecnie rządzących, którzy ponoć, ponoć!, bowiem na każde zadane pytanie dla ich szefów milczą bądź udzielają kpiącej odpowiedzi odnośnie zakupu "BOMBY CYBERNETYCZNEJ" w postaci inwigilacji PEGASUS za kwotę ponoć ok. 25 - 30 milionów złotych - Pytanie w jakim celu .....?. Kogo obecnie rządzący chcą TOTALNIE PODSŁUCHIWAĆ ...?. Proszę zauważyć, że nie ma pieniędzy w tym kraju dla pomocy niepełnosprawnych, ludzi chorych ale na TOTALNA INWIGILACJĘ nas obywateli Są !. A system inwigilacji systemem Pegasus jest w Polsce zabroniony !!!!. Czy będzie tak ścigany oraz te osoby które go zakupiły jak tzw. nielegalne więzienia USA na terenie Polski za czasów Millera ????. PEGASUS - pyta kandydatów pisu .

avatar
~do "Une"
04.09.2019 17:22

A co panienko z okienka, boisz się, że będą Cię podglądać za "free" jak "Zuzannę w kąpieli"? Przed występem zasłoń kamerkę w kompie i "hulaj dusza piekła nie ma". Uważaj z opalaniem w ogródku, bo NSA ma lepsze satelity od googl-a. No i nie ściemniaj z tym Czarnobylem. Wypowiedź tyczyła czasu zwłoki z informacją o awarii, a nie skali skażenia - jak to podawał kłamiąc TVN.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl