Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta z poświęceniem wieńców, którą odprawił ks. proboszcz z Lginia - Marcin Muszyński. On również wygłosił kazanie, które prezentujemy poniżej. Mszę koncelebrował ksiądz dziekan z parafii p.w. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika we Wschowie, ks. dziekan Dariusz Ludwikowski.
Dziękczynienie, to umiejętność dostrzeżenia, że nie wszystko zależy ode mnie i nie wszystko mi się należy. W dziękczynieniu powinniśmy dostrzegać to, że bez innych o wiele trudniej i mozolnie byłoby nam osiągnąć to, co osiągnęliśmy - powiedział ks. Marcin Muszyński.
We Mszy Świętej uczestniczyli parafianie i zaproszeni goście. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił chór "Lutnia" z pobliskiej Siedlnicy.
Nie zabrakło również korowodu dożynkowego, który przeniósł uroczystość na pobliskie boisko sportowe i teren rekreacyjny wsi Jędrzychowice. Tam odbyły się wszystkie oficjalne powitania i przemówienia. Wieńce dożynkowe niesione w korowodzie zostały ustawione przed sceną i podlegały ocenie specjalnie do tego celu powołanej komisji konkursowej.
Uroczystość święta plonów powiatu wschowskiego oraz gminy Szlichtyngowa był również okazją do przyznania medali "Zasłużony dla Rolnictwa" nadany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Otrzymało go pięciu mieszkańców powiatu: Regina Makowska z Siedlnicy, Ignacy Cichoński ze Sławy, Józef Łuka z Kandlewa, Andrzej Kowalczyk z Dębowej Łęki i Henryk Kuźma ze Sławy.
Oczywiście wszystkie sołectwa, które wystawiły swoje wieńce dożynkowe zasługują na wyróżnienie. Osoby zaangażowane w kultywowanie tej tradycji bardzo się napracowały. Komisja szczególnie wyróżniła wieniec z Zamysłowa przyznając mu I miejsce. Wyszanów otrzymał nagrodę za miejsce II, a Konradowo uzyskało na miejsce III.