TworzymyGłos Regionu

Debata społeczna „cyberzagrożenia we współczesnym świecie”

Środa, 21 września 2022 o 09:52, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 10:10, autor: 1 503
Debata społeczna „cyberzagrożenia we współczesnym świecie”

Wczoraj (20 września) w sali Dziennego Domu Seniora + we Wschowie odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat CYBERZAGROŻEŃ we współczesnym świecie. Podczas debaty poruszono również tematykę zagrożeń jakie mogą wiązać się z telefonem od oszusta w ramach realizacji projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności!”. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji we Wschowie przy współpracy z Dziennym Domem Senior+ we Wschowie.

Wczoraj (20 września) odbyła się debata społeczna we Wschowie pod nazwą „CYBERZAGROŻENIA we współczesnym świecie. W trakcie półtoragodzinnego spotkania policjanci Wydziału Kryminalnego uświadamiali seniorów jakimi metodami na dzień dzisiejszy posługują się oszuści. Nasi prelegenci w swoich prezentacjach przedstawili terminologię występujących w świecie współczesnym oszustw polegających przede wszystkim na kradzieży tożsamości, kradzieży danych wrażliwych. W wystąpieniach naszych specjalistów z Wydziału Kryminalnego nie zabrakło wielu cennych porad oraz przestróg. Nasi odbiorcy w trakcie spotkania zadawali szereg pytań ze sfery korzystania z internetu. Przedstawiono zagadnienia projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności!” oraz przekazano naszym seniorom gadżety przygotowane specjalnie z myślą o nich.

Kolejnym blokiem tematycznym, o którym nie mogliśmy zapomnieć była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której zasady funkcjonowania omówił specjalista z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wschowskiej Policji.

Punktem kulminacyjnym spotkania była wspólna dyskusja, która pozwoliła na wymianę dotychczasowych doświadczeń oraz spostrzeżeń. Tak, aby każdy senior w kontakcie z oszustem potrafił kierować się zasadą ograniczonego zaufania i zachował zimną krew.

 

nadkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zen
21.09.2022 10:38

Sam bym chętnie posłuchał ale nie w godzina kiedy trzeba być w pracy. Organizowanie czegoś tak ważnego tylko dla publiki 70+ jest niesprawiedliwe. Powtórzcie to ale po 18h.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl