TworzymyGłos Regionu

Debata społeczna „cyberzagrożenia we współczesnym świecie”

Środa, 21 września 2022 o 09:52, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 10:10, autor: 1 733
Debata społeczna „cyberzagrożenia we współczesnym świecie”

Wczoraj (20 września) w sali Dziennego Domu Seniora + we Wschowie odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów na temat CYBERZAGROŻEŃ we współczesnym świecie. Podczas debaty poruszono również tematykę zagrożeń jakie mogą wiązać się z telefonem od oszusta w ramach realizacji projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności!”. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji we Wschowie przy współpracy z Dziennym Domem Senior+ we Wschowie.

Wczoraj (20 września) odbyła się debata społeczna we Wschowie pod nazwą „CYBERZAGROŻENIA we współczesnym świecie. W trakcie półtoragodzinnego spotkania policjanci Wydziału Kryminalnego uświadamiali seniorów jakimi metodami na dzień dzisiejszy posługują się oszuści. Nasi prelegenci w swoich prezentacjach przedstawili terminologię występujących w świecie współczesnym oszustw polegających przede wszystkim na kradzieży tożsamości, kradzieży danych wrażliwych. W wystąpieniach naszych specjalistów z Wydziału Kryminalnego nie zabrakło wielu cennych porad oraz przestróg. Nasi odbiorcy w trakcie spotkania zadawali szereg pytań ze sfery korzystania z internetu. Przedstawiono zagadnienia projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności!” oraz przekazano naszym seniorom gadżety przygotowane specjalnie z myślą o nich.

Kolejnym blokiem tematycznym, o którym nie mogliśmy zapomnieć była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której zasady funkcjonowania omówił specjalista z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wschowskiej Policji.

Punktem kulminacyjnym spotkania była wspólna dyskusja, która pozwoliła na wymianę dotychczasowych doświadczeń oraz spostrzeżeń. Tak, aby każdy senior w kontakcie z oszustem potrafił kierować się zasadą ograniczonego zaufania i zachował zimną krew.

 

nadkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zen
21.09.2022 10:38

Sam bym chętnie posłuchał ale nie w godzina kiedy trzeba być w pracy. Organizowanie czegoś tak ważnego tylko dla publiki 70+ jest niesprawiedliwe. Powtórzcie to ale po 18h.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl