Marihuana medyczna właściwości, działanie i efekty leczenia
Związkiem, który jest wykorzystywany w trakcie leczenia medyczną marihuaną jest CBD, który w przeciwieństwie do 9-delta-tetrahydrokannabinolu (THC) nie wykazuje działania psychoaktywnego. Medyczne konopie mają wiele właściwości prozdrowotnych, w tym:
- Mają właściwości przeciwdrgawkowe.
- Działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
- Pobudzają apetyt
- Zapobiegać rozwojowi chorób nowotworowych
- Chronić i regenerować tkankę nerwową
- Dobrym wyborem są antyoksydanty.
- Pomagają w zaburzeniach snu
- Mają właściwości przeciwlękowe
- Zapobiegają skurczom mięśni i sprzyjają ich rozluźnieniu
- Właściwości przeciwwymiotne
- Mogą być stosowane w leczeniu objawów odstawienia
- Poprawiają funkcjonowanie płuc,
- Zmniejszają ryzyko rozwoju cukrzycy
Medyczna marihuana działa, ponieważ układ endokannabinoidowy, który znajduje się w ludzkich komórkach, jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie i regulację wszystkich ludzkich procesów. Chociaż kannabinoidy są naturalnie produkowane w organizmie, istnieje wiele chorób, które mogą być spowodowane niewystarczającą ilością kannabinoidów. Warto dostarczać te substancje do swojego organizmu, nawet jeśli pochodzą z roślin.
Marihuana lecznicza jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń, nawet gdy inne leki są nieskuteczne. Tak jest w przypadku leczenia padaczki lekoopornej. Należy wspomnieć, że marihuana lecznicza nie ma skutków ubocznych i jest porównywalna w działaniu przeciwbólowym do morfiny. Dowiedz się więcej o właściwościach medycznej marihuany na stronie http://konopny-swiat.pl/
Jakie choroby może leczyć medyczna marihuana?
Choroby nowotworowe
Wykazano, że medyczna marihuana ma korzystne działanie w leczeniu chorób mózgu, takich jak glejak mózgu oraz nowotworów układu pokarmowego, rozrodczego, limfatycznego i mózgu. Efekty uboczne chemioterapii są zmniejszone, nowe komórki rakowe są mniej prawdopodobne do tworzenia się, a kannabioidy pomagają z bólem.
Choroby psychiczne
Nowoczesne opcje leczenia są dostępne dla pacjentów z takimi schorzeniami jak PTSD i ADHD, zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zespół Aspergera, PTSD, ADHD, zespół Aspergera, uzależnienie od narkotyków i inne zaburzenia. Badania wykazały, że marihuana może być stosowana medycznie, aby znacznie zmniejszyć objawy tych schorzeń i poprawić jakość swojego życia.
Choroby endokrynologiczne i ginekologiczne
Kannabioidy mogą być również stosowane w leczeniu takich stanów jak zespół napięcia przedmiesiączkowego i zespół policystycznych jajników. Podobne rezultaty zaobserwowano w chorobie tarczycy Hashimoto.
Choroby dermatologiczne
Ekstrakty z konopi i oleje CBD mogą być stosowane w maściach w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Oleje i maści konopne zawierające kwasy tłuszczowe EFA zmniejszają swędzenie związane z chorobami skóry.
Zaburzenia neurologiczne i żołądkowo-jelitowe
Kannabinoidy mają pozytywny wpływ na schorzenia neurologiczne i gastryczne, takie jak:
stwardnienie rozsiane
- Bolerioza
- Migreny
- Pląsawica Huntingtona
- Zespół Tourette'a
- Choroba Alzheimera
- Zapalenie trzustki
- Choroba Crohna
- IBS/IBD
Kto może skorzystać z leczenia medyczną marihuaną?
Od 2017 roku medyczna marihuana jest legalna. Jest ona wypisywana na recepcie na środki odurzające, a wszyscy lekarze z wyjątkiem weterynarzy mogą ją wypisywać. Recepta musi być wypisana przez lekarza, który potrafi wyjaśnić, dlaczego pacjent wymaga stosowania medycznej marihuany. W Polsce stosuje się ją w leczeniu:
- choroby Parkinsona,
- padaczki lekoopornej,
- stwardnienia rozsianego
- nowotworów.