Planetobus z mobilnym planetarium to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać fascynujący świat astronomii. Podczas nieodpłatnych pokazów uczestnicy otrzymają „Poradnik młodego naukowca - Planetobus”, który zawiera mnóstwo ciekawostek o planetach, gwiazdach oraz eksperymentów, które można wykonać w domu. Dzięki specjalnym aplikacjom na smartfony, identyfikacja konkretnych obiektów na niebie jest teraz bardzo prosta.
Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem, to duży namiot o średnicy 5 metrów z dachem w kształcie kopuły. W jego wnętrzu zmieści się około 30 osób, które na półokrągłym suficie będą mogli oglądać pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. W ciągu dnia, dzięki specjalnym technologiom, zobaczą niebo pełne gwiazd i poznamy najciekawsze konstelacje widoczne na niebie.
Mobilna wystawa jest nie tylko interesująca, ale przede wszystkim edukacyjna. To nie są zwykłe lekcje fizyki, biologii, chemii czy informatyki, ale pełne niespodzianek i samodzielnego odkrywania praw, które rządzą światem. Eksponaty dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę, a edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.
Dlatego warto skorzystać z okazji i odwiedzić mobilne planetarium Planetobus, by poznać sekrety kosmosu i doświadczyć fascynującej nauki. Dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w świat astronomii, mobilne planetarium to idealne rozwiązanie, by zbliżyć się do gwiazd i odkryć ich tajemnice.
Źródło/foto: CNK, Piotr Molędzki