Biegi Uliczne Konstytucji 3 Maja - II miejsce SP Osowa Sień

Poniedziałek, 04 maja 2015 o 12:49, autor: 1

II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych oraz trzy pierwsze i siedem drugich miejsc medalowych w klasyfikacjach indywidualnych zdobyli w niedzielę 3 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, którzy uczestniczyli w 40 jubileuszowym biegu ulicznym z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja w Rakoniewicach.

Po uroczystej inauguracji otwarcia zawodów nastąpił start uczniów szkół podstawowych w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach od 400 do 1000 metrów. Pierwsze miejsce na podium w kat.chłopców klas I na dystansie 400 metrów wywalczył Marcin Łakomy. W biegu klas drugich miejsca medalowe na podium wywalczyli: Adrian Czyż - I miejsce oraz Emilia Ławniczak i Szymon Czyż – II miejsce. W roczniku 2005 ( klasy trzecie) na dystansie 400 metrów miejsce na podium zajęła Maja Krzysiek – II miejsce. W kategorii uczniów klas piątych na dystansie 600 metrów trzeci rok z rzędu -Julia Ścisłowska zdobyła I miejsce, natomiast Emilia Krzysiek i Michał Marcinek - II miejsca. Ostatni bieg uczniów klas szóstych zwiększył dorobek medalowy uczniów SP.Osowa Sień o kolejne dwa miejsca na podium. W biegu dziewcząt na dystansie 800 metrów – II miejsce zdobyła Dominika Strzelecka, w biegu chłopców na dystansie 1000 metrów – II miejsce wywalczył Krzysztof Borowski. Obok rywalizacji indywidualnej prowadzona była także klasyfikacja drużynowa szkół według klucza za I miejsce w każdej kategorii wiekowej – 15 pkt . do miejsca XV – 1 pkt. Waleczna postawa wszystkich uczniów szkoły złożyła się na świetny wynik końcowy i II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół, co nagrodzone zostało Pucharem Burmistrza Rakoniewic. (tekst/foto: SP Osowa Sień)