Detoksykacja organizmu - korzyści
Eliminując z organizmu toksyny bardzo szybko poczujemy się pełni energii i sił to działania. Znacznie zniwelujemy również problemy trawienne, zaburzenia snu, koncentracji, obrzęki czy bóle głowy i trądzikowe zmiany na skórze. Poprawimy wygląd nie tylko skóry, która stanie się gładka i bardziej lśniąca, ale również włosów i paznokci. Wprowadzając dietę oczyszczającą oraz więcej aktywności fizycznej pozbędziemy się również nadmiaru wody z organizmu, a także tkanki tłuszczowej. Taka detoksykacja pozwoli również przygotować się organizmowi na dłuższy wysiłek fizyczny. Ma to znaczenie szczególnie przed obciążeniem związanym z redukcją masy ciała. Dlatego jeśli planujesz odchudzanie, zacznij je od oczyszczenia organizmu z toksyn.
Preparaty wspomagające eliminację toksyn z organizmu
Dieta oczyszczająca, stanowi zdrowe, zbilansowane menu, które należy uzupełnić o warzywa i owoce wspomagające metabolizm oraz ziołowe herbatki oczyszczające. Podczas oczyszczania organizmu nie możemy spożywać produktów bogatych w cukier, pszenicę, kawy, herbaty, energetyków, a także czerwonego mięsa oraz dużych ilości nabiału. Nie dopuszcza się również picia alkoholu czy palenia papierosów. Intensywne oczyszczanie organizmu można zaplanować na 1-2 dni. Polega ono na wprowadzeniu tak zwanej głodówki, diety sokowej bądź diety opartej na spożywaniu jednego rodzaju pożywienia, np. jabłek czy kaszy jaglanej. Bardzo ważne w tym czasie jest nawodnienie. Nie można zapominać o piciu dużych ilości wody.
W aptece (sprawdź: https://aptekadlarodziny.pl/) znaleźć można szereg preparatów, które wspomagają oczyszczanie organizmu. Są to głównie zioła o działaniu moczopędnym, wspomagające pracę wątroby oraz eliminację toksyn. Dlatego też podczas detoksykacji warto sięgać po ziołowe napary z pokrzywy, łopianu czy mniszka lekarskiego. Rośliną najbardziej znaną ze swojego działania “czyszczącego krew” jest czystek. Można po niego sięgać jako po herbatkę do picia, ale dostępny jest również w formie soku czy tabletek do połykania.
Narządem, odpowiadającym za procesy detoksykacyjne jest wątroba. Wspierając jej funkcjonowanie, wspomagamy również dezaktywację szkodliwych substancji. Warto zatem stosować preparaty na wątrobę zawierające m.in. ekstrakt z ostropestu plamistego czy też fosfolipidy sojowe. Nie można zapominać również o preparatach bogatych w błonnik. Składnik ten pozwoli na oczyszczenie jelit z zalegającej treści i korzystnie wpłynie na uregulowanie metabolizmu oraz cyklu wypróżnień.
Najlepiej, gdy proces usuwania toksyn z organizmu odbywa się regularnie. Warto zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe ograniczając ilość wysoko przetworzonego pokarmu, rezygnując z palenia papierosów czy picie alkoholu, a także sięgania po nadmierne ilości leków. Wspierając metabolizm na co dzień, dbając o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę oraz aktywność fizyczną, a także funkcjonowanie wątroby, możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem. Wówczas nasz organizm samodzielnie będzie radził sobie z eliminacją toksyn poprzez sprawnie działające mechanizmy fizjologiczne.