TworzymyGłos Regionu

reklama

Zrób porządek w szafie i pomóż wygrać SOSW Wschowa

Poniedziałek, 02 października 2023 o 11:37, autor: 0
Zrób porządek w szafie i pomóż wygrać SOSW Wschowa

SOSW Wschowa włącza się w akcję "Zrób porządek w szafie", prowadzoną przez Fundację Ecotextil. Akcja ma na celu zbiórkę odzieży, tekstyliów domowych, obuwia i akcesoriów, a szkoła, która uzbiera najwięcej, otrzyma atrakcyjne nagrody.

Szczegóły Akcji

Zbiórka odzieży

Akcja w SOSW Wschowa potrwa od 10 października do 15 listopada. Zbiórka odbywa się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-15.00. Kontener na odzież znajduje się na boisku szkoły.

Co można przynieść?

Do kontenera można przynosić odzież, tekstylia domowe (ręczniki, zasłony, firany, obrusy itp.), obuwie i akcesoria. Odzież powinna być zapakowana oddzielnie od obuwia i akcesoriów. Buty powinny być połączone w pary. Zbierana odzież nie może być wilgotna lub mokra.

Nagrody

Placówka, która uzbiera najwięcej tekstyliów, otrzyma bon o wartości 2000 zł do wykorzystania na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu sportowego lub innych artykułów. Szkoły, które zajmą 2 i 3 miejsce otrzymają bon o wartości 1000 zł. Ponadto szkoły mogą wskazać placówkę, której fundacja przekaże sprzęt rehabilitacyjny. Maksymalna ilość sprzętu to 3 wózki, 3 balkoniki, 3 pary kul.

Wsparcie od Fundacji Ecotextil

Warto przypomnieć, że bezpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, prowadzona przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu", otrzymała większą część sprzętu oraz wszystkie rowery trójkołowe od Fundacji Ecotextil.

Komunikat od Organizatorów

Pani Jolanta Awsiukiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” zachęca mieszkańców Wschowy do wsparcia akcji: „Liczy się tylko to, co uzbieramy do szkolnego kontenera. Prosimy o wsparcie nas w akcji!”

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: Zrób porządek w szafie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl