TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmiany na Stadionie Miejskim we Wschowie. Murawę po renowacji nawadnia kilkanaście zraszaczy

Piątek, 12 kwietnia 2024 o 00:58, aktualizacja Piątek, 12 kwietnia 2024 o 11:44, autor: 9
Zmiany na Stadionie Miejskim we Wschowie. Murawę po renowacji nawadnia kilkanaście zraszaczy

Gmina Wschowa zadbała o trawę na Stadionie Miejskim we Wschowie. Zakończyły się właśnie prace nad renowacją murawy oraz modernizacją systemu nawodnienia, co stanowi ważny krok w kierunku poprawy warunków dla lokalnych piłkarzy. Wartość zadania wyniosła blisko 130 tys. zł.

Murawa na miarę potrzeb

W ramach renowacji, stadion przy ul. Sportowej otrzymał zaawansowany technologicznie system nawadniania, składający się z 13 zraszaczy. Zainstalowane urządzenia, sterowane za pomocą kontrolera, są ukryte pod ziemią, co nie tylko zwiększa estetykę obiektu, ale również zapewnia równomierne nawodnienie całej powierzchni boiska. To kluczowe dla utrzymania idealnej kondycji murawy przez cały rok.

Renowacja krok po kroku

Proces renowacji murawy był wieloetapowy. Rozpoczęto od szczegółowej analizy chemicznej gleby, by dostosować zabiegi do jej specyficznych potrzeb. Następnie przeprowadzono aerację, czyli zabieg napowietrzający glebę, który jest niezbędny do utrzymania zdrowego systemu korzeniowego trawy. Piaskowanie, dosiew nowej trawy oraz jej staranne nawożenie to kolejne etapy, które miały na celu nie tylko odnowienie murawy, ale i zapewnienie jej lepszej wytrzymałości oraz estetyki.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Piłkarz
12.04.2024 08:52

Ten stadion to wstyd dla Wschowy. Przez ostatnie 5 lat został całkowicie zaniedbany.

avatar
~do - "Piłkarz"
12.04.2024 12:21

Bo grać nie umiecie i nie ma co oglądać.

avatar
~DO(Piłkarz)
12.04.2024 12:22

A Ja się wstydzę za takiego piłkarza. Kibuc .

avatar
~KIBIC
12.04.2024 14:49

Taka Wschowa, a ma taką słabą drużynę piłkarską - ale jak się ma takich " Piłkarzy" ?

avatar
~KIBIC
16.04.2024 08:10

A we Wschowie jest jakaś drużyna piłkarska?. Tak się przy tej okazji zastanawiam ; - przez ponad 5 lat, taki powiat i jego starosta tak sobie jako ten "kierownik zarządu powiatu.." lekka ręką rozdawał te ich tzw. " fikcyjne papierowe czeki - dla swoich " i ani razu mu nie przyszło do głowy przez te ostatnie 5 lat ( pis władza w powiecie...) - i szefowej Rady Powiatu - aby jakieś pieniądze przekazać na Wschowską Drużynę piłkarską, bądź na poprawę stadionu Wschowskiego, czy np. OS i R-u !?. Jako szef powiatu jemu ( mimo, że był z pisu ...) powinno na tym zależeć by Wschowa miała dobre warunki w tym celu, t.j. rozwoju profesjonalnej drużyny piłkarskiej !. Przypominam, że starosta cały czas dysponował pieniędzmi PUBLICZNYMI, czyli Nas Wszystkich !.

avatar
~Grab
12.04.2024 21:59

Jak będą dbać o stadion tak jak przez ostatnie kilka lat, to nawodnienie nic nie da. Za kilka lat stadion będzie wyglądał jak basen. A szkoda, bo np Sława potrafiła pozyskać pieniądze na stadion.

avatar
~Czytelnik
14.04.2024 18:47

Zlikwidowac jakąś tam drużyne z 5 ligi

avatar
~Do czytelnik
15.04.2024 21:14

Sam sie zlikwiduj, siedz przed tv i pij piwo. A od chlopakow którzy się ruszają zostaw w spokoju

avatar
~Wschowianin
15.04.2024 21:17

Przez ostatnie 10 lat stadion został strasznie zaniedbany.. mam nadzieje że ktos bedzie dbał o tą murawe.. kto.sie zna na tym, tak jak o boisku boczne. Bo na razie na tym stadionje nie ma zadnej osoby zarzadzajacej jak kiedyś. Wszytsko zawsze było na tip top. Mam nadzieje ze trawa tez bedzie koszona raz w tygodnia. Zeby trenowalo sie dobrze i podczas meczow nie bedzie trzeba latac za sledziami do siatek. Zatrudnijcie tam jakas ogarniata osobe. Blagam... ktora zna sie na murawach i dbaniem o porzadek. Na boisku bocznym łapacze za bramki 5 lat rozerwane juz...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl