TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmiana na stanowisku marszałka w Lubuskiem

Piątek, 13 października 2023 o 16:54, aktualizacja Piątek, 13 października 2023 o 17:01, autor: 5
Zmiana na stanowisku marszałka w Lubuskiem

Podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która miała miejsce w piątek, 13 października 2023 r., doszło do istotnych zmian w zarządzie województwa. Elżbieta Anna Polak zrezygnowała z funkcji marszałka, a jej miejsce zajął Marcin Jabłoński.

Rezygnacja Elżbiety Anny Polak

Elżbieta Anna Polak, dotychczasowa marszałek, podjęła decyzję o rezygnacji w kontekście nadchodzących wyborów do Sejmu, w których bierze udział. "Wszyscy obecni na sali doskonale wiecie o tym, że prawie dwa miesiące temu podjęłam decyzję o kandydowaniu do Sejmu," wyjaśniła Polak. Jej decyzja była również motywowana chęcią zapewnienia ciągłości pracy zarządu województwa w obliczu niepewności związanej z wynikami wyborów.

"W poczuciu odpowiedzialności za województwo, pracuję 15 lat w zarządzie, nie mam żadnych wątpliwości, że w tej sytuacji, dzisiaj, powinniśmy dokonać wyboru marszałka," dodała Polak, podkreślając konieczność podejmowania ważnych decyzji dla regionu.

Nowy Marszałek: Marcin Jabłoński

Po rezygnacji Polak, rolę marszałka przejął Marcin Jabłoński. Jego kandydaturę przedstawił Przewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku, Sebastian Ciemnoczołowski. Mimo krótkiego czasu do końca kadencji, Jabłoński zapewnił o swoim pełnym zaangażowaniu. "Zrobię wszystko, by wykorzystać wszystkie moje możliwości, by działać na rzecz dobra naszego regionu," zadeklarował nowy marszałek.

Skład nowego Zarządu Województwa Lubuskiego

Marcin Jabłoński nie zwlekał z organizacją nowego zarządu. Zaproponował kandydatury czterech osób, które otrzymały poparcie w głosowaniu radnych. Nowy zarząd przedstawia się następująco:

  1. Marcin Jabłoński – Marszałek Województwa Lubuskiego
  2. Stanisław Tomczyszyn – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego
  3. Łukasz Porycki – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego
  4. Tadeusz Jędrzejczak – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego
  5. Grzegorz Potęga – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego

Źródło: Lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~55
13.10.2023 18:22

Elżbieta Polak, dotychczasowa marszałek, podjęła decyzję o rezygnacji w kontekście nadchodzących wyborów do Sejmu. Jej decyzja była motywowana chęcią zapewnienia ciągłości pracy zarządu województwa w obliczu niepewności związanej z wynikami wyborów. Czyżby? Przecież pomiędzy wyborem, a ślubowaniem jest sporo czasu na taki manewr. A co jak nie wybiorą?

avatar
~qaz
15.10.2023 01:59

PiS zmienił kodeks wyborczy, w ciągu 14 dni (ale może to zrobić w pierwszym dniu) od ogłoszenia wyników wyborów komisarz wyborczy wygasza mandaty wszystkim dotychczasowym radnym, wójtom, burmistrzom i prezydentom wybranym do Sejmu lub Senatu. Bez tej rezygnacji moglibyśmy być za tydzień bez marszałka.

avatar
~Wschowianin
13.10.2023 19:01

Wychodzi na to że Pani marszałek dostanie odprawę i Pan Jabłoński ją też otrzyma ? Kolejna kasa wyprowadzona z urzędu ? I My mamy na nich głosować ?

avatar
~@/#.p(Wschowianin+
16.10.2023 11:10

jak widać na tematy o aferach pisu, jego "tłustych koatach" oraz "liście milionerów" oraz totalnym zadłużeniu naszego Kraju jak i totalnym uwłaszczeniu się na Naszym Społecznym mieniu to jakoś nawet powieka ci nie zadrży --- podobnie jak na ostatnie "Aferze Wizowej za szmal" jak i "Aferze zbożowej" z Ukrainy !!!!!. Ale spekulacją o PO to jesteś hejterku pierwszy na tych stronach !!!!. Juz nie długo ci się to skończy :):):):):):): !!!!!

avatar
~Nata1111
17.10.2023 10:39

Złodziejstwo się nie skończy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl