TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmarł ks. Ryszard Walner

Piątek, 08 grudnia 2023 o 19:06, autor: 1
Zmarł ks. Ryszard Walner

W wieku 67 lat zmarł proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie, śp. ks. Ryszard Walner. Jego życie i posługa kapłańska, trwająca 39 lat, zakończyły się w środę 6 grudnia 2023 roku, w hospicjum w Żarach.

Ks. Ryszard Walner - życiorys

Ks. Ryszard Walner urodził się 2 grudnia 1956 roku we Wschowie. Jego edukacja rozpoczęła się w Osowej Sieni, a następnie kontynuowana była w Lesznie i Wschowie. Po zdobyciu świadectwa dojrzałości, w 1978 roku podjął studia w wyższym seminarium duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Jego kapłańska droga była pełna zaangażowania i poświęcenia. Pracował jako wikariusz w Żarach, Żaganiu, Lipinkach Łużyckich, a także był proboszczem w Drożkowie, Zaborze, Szprotawie, zanim w 2021 roku objął parafię w Bieniowie.

Duchowny oddany niesłyszącym

Ks. Walner znany był z wyjątkowego zaangażowania w pracę z osobami niesłyszącymi, co rozpoczął już podczas studiów. Został diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących w 1998 roku. Ukończył również studia magisterskie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu oraz uzyskał licencjat kanoniczny w teologii praktycznej.

Pogrzeb ks. Ryszarda Walnera

Uroczystości pogrzebowe ks. Ryszarda Walnera odbędą się w Bieniowie i Lubanicach. W sobotę, 9 grudnia, odbędzie się msza żałobna dla Dekanatu Żary, a w poniedziałek, 11 grudnia, czuwanie modlitewne i msza św. pogrzebowa, po których nastąpi przejazd na cmentarz parafialny w Lubanicach.

Źródło/foto: Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~elwl
09.12.2023 18:18

[*][*][*] DOBRY JEZU, A NASZ PANIE DAJ MU WIECZNE SPOCZYWANIE WSPÓŁCZUJĘ RODZINIE..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl