TworzymyGłos Regionu

reklama

Zbliża się IX Bieg Mikołajkowy. W tym roku pomogą „Tivisowi”

Piątek, 01 grudnia 2023 o 16:00, aktualizacja Piątek, 01 grudnia 2023 o 16:05, autor: 2
Zbliża się IX Bieg Mikołajkowy. W tym roku pomogą „Tivisowi”

Na początek grudnia, serca wielu biegaczy i miłośników aktywności fizycznej z pewnością zaczną bić szybciej. Dlaczego? IX Bieg Mikołajkowy tuż tuż! Wydarzenie to, zorganizowane przez Klub Sportowy LLKS Osowa Sień, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" stanowi nie tylko okazję do sprawdzenia swoich sił na trzech trasach biegu, ale również sposobność do wsparcia ważnej inicjatywy charytatywnej.

Cel imprezy

Bieg Mikołajkowy to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim realizacja ważnych celów społecznych. Organizatorzy z entuzjazmem wyznaczają kierunki swoich działań:

  • Popularyzacja biegania i nordic walking jako najprostszych form ruchu.
  • Promowanie zdrowego stylu życia i integracja środowiska ludzi aktywnie uprawiających rekreację.
  • Promocja Gminy Wschowa.
  • Zbiórka środków pieniężnych na cel charytatywny związany z pomocą osobom z autyzmem.

Szczegóły Biegu Mikołajkowego we Wschowie

Zawody odbędą się 3 grudnia 2023 roku.  Start i meta zostaną zlokalizowane na Nowych Ogrodach, przy Bluszczowym Szlaku. Dzień rozpocznie się o godz. 10:30 wydawaniem numerów startowych, a zakończy około godz. 12:45 wręczeniem nagród. W programie przewidziano także oficjalne przywitanie uczestników oraz trzy biegi.

Trasy

  1. TRASA 1 - 800m (bieg dzieci)
  2. TRASA 2 - 2200m (nordic walking, bieg)
  3. TRASA 3 - 5000m (bieg główny)

Nawierzchnia tras to ścieżka leśna, co na pewno doda uroku i wyzwania każdemu z biegów.

Zapisy i warunki uczestnictwa

Zapisy przyjmowane są online TUTAJ oraz w dniu zawodów w biurze zawodów. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu oraz wniesienie opłaty startowej w wysokości 20 zł. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Co czeka na uczestników?

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal, poczęstunek na mecie, oraz ma szansę na zdobycie pucharów dla zwycięzców. Dodatkowo organizatorzy zapewniają zabezpieczenie medyczne oraz obsługę techniczną podczas trwania zawodów.

Warto zaznaczyć, że po biegu odbędzie się losowanie nagród rzeczowych przekazanych przez sponsorów wśród uczestników. Klasyfikacja będzie prowadzona na podstawie wyników zatwierdzonych przez sędziego głównego.

Źródło: Biegaj Wschowo


Zobacz również: VIII Bieg Mikołajkowy (RELACJA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~synus
04.12.2023 10:52

Co Wy, to wariacja, już po 50m byłem wykończony a po 150m zszedłem. To jest nie wykonalne, grill jest lepszy, pieczony tłusty boczek, ach jakie to jest dobre.

avatar
~baca... &
04.12.2023 11:38

Co to się w dzisiejszych czasach nie robi dla taniego poklasku ....& ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl