TworzymyGłos Regionu

reklama

Zbigniew Gostyński z wizją lepszego jutra. „Czas na zmianę w powiecie wschowskim”

Niedziela, 17 marca 2024 o 14:27, aktualizacja Niedziela, 17 marca 2024 o 23:31, autor: 33
Zbigniew Gostyński z wizją lepszego jutra. „Czas na zmianę w powiecie wschowskim”

W powiecie wschowskim pojawiła się nowa, aktywna postać angażująca się w życie społeczno-polityczne. Mowa o Zbigniewie Gostyńskim z Radzynia, doświadczonym inżynierze hutniku, który po latach pracy w przemyśle i działalności w stowarzyszeniach, postanowił kandydować do Rady Powiatu Wschowskiego w okręgu nr 2 (Sława, Szlichtyngowa) z listy KWW Lepsza Wschowa.

Jest Pan nową aktywną postacią w sławskim i powiatowym środowisku społeczno-politycznym. Proszę powiedzieć parę zdań o sobie.

Jeśli zapytacie osób, które mnie znają zapewne potwierdzą Wam fakt, że facet który już zarobił na swoje w miarę dostatnie życie, był u władzy, spełnił się jako inżynier hutnik, zwiedził już trochę świata i chce kandydować do wyborów w jednym z najuboższych powiatów w kraju na pewno nie robi tego dla uzyskania dalszych swoich apanaży i potwierdzenia własnego ego.

Powiedzą, że to człowiek, który widzi dużo i słucha wielu. Jest wojownikiem, który ciągle oczekuje więcej i lepiej. Jego motto to „ Tyle jestem wart z iloma ludźmi potrafię współpracować”. Często stosuje też zasadę: „ niezadowolenie jest motorem postępu”. To go ciągle nakręca do drogi w lepszą stronę! I stąd wynika moje dążenie w stronę „ Lepszego Powiatu”. Komitetowi Konrada Antkowiaka dziękuję za otwartość do współpracy z naszym ugrupowaniem PL2050SH. Tego nie mogę powiedzieć o naszych koalicjantach. Szkoda, że nie było chęci tworzenia rekomendowanego przez Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza ogólnopolskiego komitetu wyborczego Trzecia Droga w naszym powiecie. PSL zarejestrowało komitet o podobnej nazwie. W jakim celu? Niech ocenią czytelnicy.

Z jakich przesłanek wynika Pana aktywność społeczna?

Nigdy się nie nudziłem i szukałem sobie zajęcia zarówno w pracując w hucie, jak i kierując przez 21 lat hutniczym stowarzyszeniem inżynierskim SITMN.

Od kilku lat jestem w wolontariacie Stowarzyszenia Polska 2050, a ostatnio jako lider partii Polska2050 Szymona Hołowni próbuję organizacyjnie umocnić tą partię w naszym regionie.

Dlaczego właśnie Polska 2050?

Bo nikogo nie chce wykluczać, dąży do zgody narodowej i pogłębia zasady tolerancji w wielu aspektach od wiary do ekologii. Jej wolontariackie korzenie dają gwarancję, że stworzyli ją ludzie oddani również najuboższym i pokrzywdzonym przez los społecznościom. Nie mogłem wybrać innego kierunku mojej emeryckiej już działalności. Nie spotkałem „zdrowej” rodziny w której dzieją się ciągle kłótnie!

Skąd decyzja o starcie w wyborach do Rady Powiatu Wschowskiego?

Jestem rozczarowany stanem naszego powiatu, a także i miast, zniechęceniem jego wielu mieszkańców do wprowadzania koniecznych zmian. „Bo tu się nic nie da zmienić, decyzje podejmują ludzie, którzy od bardzo wielu lat są wzajemnie powiązani różnorodnymi układami i wiedzą najlepiej czego nam potrzeba” - słyszałem od mieszkańców , gdy w październiku 2021 roku przeprowadzałem ankietę na Nowym Rynku w Sławie. Wcześniej bo we wrześniu we Wschowie usłyszałem : „Tu kolejne opcje władzy robiły sobie na złość a nie realizowały potrzeb mieszkańców”.

Trochę z niezadowolenia z tego faktu, a trochę ze złości na wieloletnią niemrawość władz na np. stan naszych dróg gminnych, braku bezpiecznych przejść dla pieszych, oświetlenia i zanieczyszczenia powietrza, postanowiłem postawić swój wolny czas „młodego emeryta” i rozliczne doświadczenia z pracy w głogowskiej hucie - zarówno te związane z zarządzaniem grupami społecznymi, jak i projektami inwestycyjnymi, dla dobra wszystkich naszych mieszkańców w powiecie.

W czym w takim razie tkwi problem powiatu wschowskiego?

Jak zapewne państwo wiedzą, nasze otoczenie posiada wielki potencjał rozwojowy nie tylko ten turystyczny i historyczny, ale również rolniczy i przetwórczy. Niestety mamy problem z brakującą lub zaniedbaną infrastrukturą. Mamy też wiele niedostępnych usług. To wymaga zmiany, a nie rolowania problemów i udawania zaangażowania. Trzeba po prostu „chcieć chcieć” szukać systemowych rozwiązań, podglądać u najlepszych i wchodzić w każde dostępne drzwi,gdzie przydzielają dotacje.

Nie chcę jednak powiedzieć , że nie mamy się czym pochwalić. To cieszy ale nie wystarcza. Są to jednak trochę realizacje bardziej wizerunkowe i sprzyjające bardziej turystom niż rzeczywistym potrzebom mieszkańców wsi. Znane jest powiedzenie, że „Gmina Sława to Sława”. Zmieńmy zatem na pewien okres „wektory” rozwojowe gmin z tych „widzących” turystów na te „widzące” zwykłego mieszkańca!

Wieloletnie „Strategie naszych gmin” są dostępne i mówią na czym się skupić - tylko ich realizacja jakoś nie przynosi postępu! Można tu przytoczyć wiele przykładów „sobiepaństwa” dotychczasowych władz. Na to często zwracali mi ankietowani mieszkańcy! Środki inwestycyjne zawsze były i będą za małe tym bardziej muszą realizować najpilniej oczekiwane przez mieszkańców inwestycje - często tak jednak nie było - za to „wodotrysków” nie brakowało!

Co mają, a czego oczekiwać powinni mieszkańcy powiatu wschowskiego?

Mamy w powiecie aktywne KGW i struktury OSP. To są główne ośrodki „życia” sołeckiego i to dobrze, ale mieszkańcy mogą i powinni otrzymać więcej. To więcej powinno być kreowane na częstych zebraniach sołeckich, ale jedno wrześniowe to za mało,

Chcę zabiegać o „trenerów sołeckich” organizujących cyklicznie zajęcia sportowe na słabo wykorzystanych a dostępnych obiektach. Uważam, że w sołectwach powinny być organizowane prelekcje tematyczne dla zainteresowanych, prowadzone przez kompetentnych animatorów w klubach wiejskich z różnych dziedzin życia - kulinarnych, medycznych, ogrodniczych czy prawnych. Dobrym pomysłem byłby również asystent/wolontariusz na telefon dla zaopiekowania się osobami samotnymi i schorowanymi.

Ważnym tematem jest lepsze skomunikowanie wsi z miastami. Dla mieszkańców sołectw powinny być wydawane coroczne biuletyny informacyjne. Nie powinno się również zapominać o medycznych doraźnych akcjach profilaktycznych opłacanych przez gminę.

A jeśli Pana nie wybiorą do Rady Powiatu?

Jeśli tym radnym nie zostanę to dalej będę, jak do tej pory, stukał do odpowiednich drzwi i nękał decyzyjne osoby o realizację słusznych postulatów mieszkańców naszych gmin. Zostanę dalej wierny swoim zasadom obserwuj, pytaj i reaguj. Bez „pieniactwa” oczywiście. Bierność nie sprzyja rozwojowi i cementuje „niezdrowe” relacje w biznesie i urzędach.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem 667890015.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Lepszy Powiat


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~TYLKO ZMIANA ,,,,
17.03.2024 16:53

Aby pogonić z list wyborczych tych wieloletnich kandydatów, co to traktują Nasz Powiat i Nasze Miasto i Gminę jako i tylko do poprawy swojego bytu lub dodatku do prywatnego biznesu i koczują od lat jak ci tzw. RADNI BMW MUSIMY My Wyborcy Powiatu i Miasta i Gminy głosować na takich jak ten powyżej Kandydat i Pan Burmistrz Antkowiak, czas oby to osiągnąć głosować na OSOBY z dalszych miejsc na listach Wyborczych !!!. NIE dla tzw. JEDYNEK , DWÓJEK czy TRÓJEK na TYCH LISTACH !!!!. DO lamusa z tymi BMW od lat zasiadających w Naszych Radach !!!!. NIGDY więcej ich i tych mundurowych emerytów !!!!. Nie dajcie sobie narzucać tzw. BMW, których umieszczają, albo sami się umieszczają na czołowych miejscach list wyborczych !!!! Pokażmy im ich miejsce w szeregu - niech OSTANI WYGRYWAJĄ --- CHOCIAŻ RAZ w tych wyborach !!!!. A świat stanie się dla nas lepszy !!!!. Koniec ze starą partyjną grupą !!!

avatar
~Urszula Chudak
17.03.2024 19:41

Szanowny Panie Zbigniewie. Doskonale wiem, że język kampanii wyborczej, najczęściej daleki jest od języka miłości, ale już składanie obietnic, że skutecznie i szybko wyprowadzi Pan mój powiat z "zaścianka" Polski, jest co najmniej nie grzeczne. Bo zaścianek wg. słownika języka polskiego, to środowisko niechętne postępowi i zmianom, mające ograniczone horyzonty myślowe. Ja się czuję wręcz odwrotnie - jestem dumną wschowianką, jestem dumną lubuszanką i doceniam wszystko dobre, co się w moim mieście i powiecie dzieje. A wie Pan dlaczego? Bo ogólnie "Lubuskie jest warte zachodu." Jest jednak coś, za co muszę Pana pochwalić - to podanie swego numeru telefonu. To znaczy, że jako ewentualny radny, nie będzie się Pan zasłaniał przepisami Rodo i temu podobne. Ja też taką deklarację złożyłam moim wyborcom. Bo albo się wkracza w światła rampy, albo nie!

avatar
~JAKOŚ TEGO NIE WIDAĆ ***
18.03.2024 06:03

DO powyżej, do (U,,,Ch,,,) !. A czy czasami ta pani nachalność i natarczywość nie jest tym jak to pani próbuje odwrócić kota ogonem ; " skutkiem tego pani języka kampanii wyborczej, daleka od jeżyka miłości i uczciwości ..... " ?. Jak to powiadają " przygadał kocioł garnkowi ...." . W przeciwieństwie do pani i waszej tzw. Trzeciej Drogi Hołowni nie stoję na drodze ku Wolności Polskich Kobiet !, takim co wspomagają Hołowni ( człowiekowi stojącemu Polskim Kobietą na drodze ) MÓWIMY NIE --- jesteście cynicznymi graczami , a la taki bis pis w głosowaniu przeciwko kobietą. Chcecie bezczelnie wykorzystać instytucję REFERENDUM do swojej brudnej kampanii wyborczej !!!. Wam i Pani NIE .

avatar
~Mieszkanka Wschowy
18.03.2024 09:57

Powiat jest wszystkich. Chyba umknęło pani uwadze że które gminy wchodzą w skład powiatu. Nie wstyd Pani startować z komitetu wydmuszki, które celowo utworzyło PSL aby wprowadzić w błąd wyborców? Gdzie tu moralność?

avatar
~ze wschowy
18.03.2024 13:13

żeby się człowiek chciał przyczepić do pani komentarza, to nie ma do czego, ale jak już piszę to gratuluję pięknego słownictwa. jak ja takie komentarze bez błędów lubię.

avatar
~Sąsiad z Radzynia
17.03.2024 19:54

Czy doświadczenie w hutnictwie i aktywność w stowarzyszeniach jaką ma co drugi z nas kwalifikacje do zarządzania powiatem wschowskim? Aktywność społeczna i wolontariat to cenna praca, jednak prawdziwe wyzwania powiatu wymagają sprawdzonych umiejętności w zarządzaniu administracją i realizacji konkretnych projektów, które odpowiadają na pilne potrzeby mieszkańców. Kandydatura z listy KWW Lepsza Wschowa wydaje się być bardziej próbą podtrzymania jego społecznego zaangażowania niż realną propozycją zmian.Jestem ciekaw czemu nie startuje on z trzeciej drogi? Potrzebujemy osób z konkretnymi, sprawdzonymi planami i doświadczeniem, które mogą wprowadzić powiat wschowski na ścieżkę rozwoju. Czy rzeczywiście możemy pozwolić sobie na eksperymenty w postaci takiej osoby?

avatar
~Krystyna Zacharczuk
18.03.2024 10:15

W powiecie wschowskim nie ma komitetu wyborczego Trzecia Droga. PSL tego nie chciało. Stworzyło komitet o podobnej nazwie. Dlaczego? Po pierwsze ? to celowa manipulacja aby wyborcy zostali zmanipulowani. Po drugie ? aby wsadzić tylko swoich. Czy to moralne i etyczne? Nie. To pokazuje ich prawdziwe oblicze. Po tzw. trupach dalej u władzy.

avatar
~Krystyna Zacharczuk
18.03.2024 10:48

Moim zdaniem bycie dyrektorem huty przez wiele lat potwierdza doświadczenie. To dużo wyższe doświadczenie niż sąsiad z Radzynia wymienia. Zarządzanie i wszelkie potrzebne ku temu umiejętności Pan Zbigniew ma w małym paluszku. We Wschowie i powiecie nie ma komitetu wyborczego Trzecia Droga.

avatar
~@/ Krystyna Z.
18.03.2024 12:43

A PSL to w jakim Komitecie w skali Kraju jest ?. Co za perfidna obłuda i cynizm !. Tak się wypieracie tej Trzeciej Drogi jak jeden z lokalnych kandydatów partii pisu !!!. Czy to taka obecna moda na KWW ?. Proszę nie obrażać inteligencji Wschowskich Wyborców . To tak jak z lokalnym PSL-em , który przez ostatnie 5 lat był - jest w koalicji z pisem w Powiecie, a jego CENTRALNE KIEROWNICTWO było jest w TOTALNEJ OPOZYCJI do Centralnego PiS !!!!. To jest ta wasza partyjno - polityczna Obłuda i Cynizm w tej kampanii wyborczej --- Podobnie jest też z tymi emerytami, którzy po przejściu na emerytury dziwnym trafem stają się bardzo aktywni ..... w tych kampaniach !. Ciekawe co na to ich stan zdrowia ?.

avatar
~Sąsiad ze SŁAWY
19.03.2024 07:57

co drugi był dyrektorem? nie wlewaj sobie

avatar
~Mieszkaniec
18.03.2024 07:27

Pan Zbigniew to facet na poziomie, którego brakuje naszym przedstawicielem, same leśne dziadki siedzą w korycie i poza tym korytem nie wiele widzą. Zbigniew to doskonały strateg, zarządca, inteligent, człowiek który nie takie rzeczy wyciągał z bagna. Dziwi mnie ze chce się babrać z tą mierna ekipa ze starostwa. Mój glos ma

avatar
~DO "Mieszkańca"
18.03.2024 12:36

- Czyli kolejny emeryt z propozycją rozwoju dla Naszego Powiatu !. Jeśli to ma być podstawą na to doświadczenie - to jak dziękuję !. Emerytów ci u nas dostatek, jak widać !. Jak to możliwe, że wszyscy garną się na te renty i emerytury, a następnie jak już się tam znajdą, to jakimś dziwnym zwyczajem stają się na tych rentach i emeryturach tak nagle sprawni, iż zapragnęli startować w wyborach do samorządów lokalnych !. Mamy ty do czynienia z BARDZO CIEKAWYM ZJAWISKIEM EMERYTÓW i ICH AKTYWNOŚCI zawodowej na tych emeryturach ?!. Pyta Młody !.

avatar
~Urszula Chudak
18.03.2024 10:14

Kolejny raz odpowiadam Panu z "jakoś tego nie widać", że propozycję startu przyjęłam od władz PSL-u. Nazwa komitetu jest nazwą ogólnopolską. Na marszałka Hołownię nie mam wpływu - bliscy mnie nie raz nie słuchają, a co dopiero p. Szymon Hołownia. Przy okazji - w tym wypadku piszemy "kobietom" nie "kobietą". Już nie chcę się dalej znęcać nad pańskimi komentarzami. Nie trzeba być wybitnym językoznawcą, by się zorientować, że są pisane przez jednego, zawziętego autora. Mimo to, życzę Panu miłego, rozpoczynającego się właśnie tygodnia.

avatar
~ODP( znęcanie ...?)
18.03.2024 12:29

Do ( U.Ch) ; - Trzecia Droga to szanowna pani to PSL i Hołownia 2050 !. Proste , proste !. Najwyraźniej to pani , cytat o " znęcaniu ....." , znęca się pani sam nad sobą udzielając tych obłudnych odpowiedzi !. Proste, proste !. Kolejne pytanie; - czy pani ma rentgen w oczach, że sprowadza " negatywne wpisy o pani poczynaniach na zw.pl" do jednego tylko komentarza ??- Oby się pani nie zdziwiła ile jest w Naszej Wschowie tych NEGATYWNYCH ocen o pani . Proste, proste !. I proszę trzymać się tematu kampanii wyborczej i tego co pani reprezentuje sobą, bądź NIE. Najpierw pani brutalnie zaprzecza forumowiczowi, że pani nie interesują wybory i udział w nich, a następnie pani nam tu w sposób wątpliwy coś udowadnia co nie jest do UDOWODNIENIA !!!. Polskie Kobiety Mają problem z Trzecią drogą i Marszałkiem Sejmu, który współdziała z PS-Lem w ramach Trzeciej Drogi, a pani się tego wypiera !!!!. I zastawia tym, iż nie chce się pani " znęcać ....",,,,, - co to ma być pani kandydatko Trzeciej Drogi ???.

avatar
~Taka uwaga +...
18.03.2024 12:57

Szanowna pani jakby pani nie kręciła i nie zapowiadała wcześniej, jak to panią te wybory nie interesują, a następnie cichaczem pani bierze w nich odział - Hihahah !, to by się pani , jak to pani podkreśla ..." Kolejny raz odpowiadam Panu ...... itd," nie musiała nam tu nic obłudnie odpowiadać !?. I proszę panią bez tych osobistych wycieczek pod adresem Naszych Kochanych , a dokładnych Forumowiczów nie startowała !. Trochę więcej osobistej uczciwości i skromności w tym co się wcześniej zapowiada, a co się następnie w brew tym zapowiedzią czyni !. Wybory, to nie jakieś tam " recenzowanie innych ...?" . To poważna sprawa dla poważnych kandydatów !. Żegnam .!. Nie dla pani i PSL- obecnym koalicjancie PiS w Powiecie Wschowskim ,,,Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!.

avatar
~Krystyna Zacharczuk
18.03.2024 14:00

Pani Urszulo. Nazwa komitetu z którego Pani startuje nie jest ogólnopolski a tylko wojewódzki. Ten komitet nie ma nic wspólnego z oryginałem. To byt stworzony przez PSL. Tworzenie komitetu o podobnie brzmiącej nazwie jest nieetyczne i niemoralne i służy wyłącznie w celu zmylenia wyborców.

avatar
~ciekawe
18.03.2024 12:19

To, kto jest liderem Polska 2050 w powiecie wschowski, Zacharczuk czy Gostyński ? Z aktywności wyborczej myślę że pani Zacharczuk jest liderm w powiecie. Startowała już do sejmu i tam uzyskała rewelacyjny wynik. O mały włos by została posłem, a właściwie jej EGO by zostało posłem. Tylko wyborcy się nie poznali i dostała najgorszy wynik z kandydatów ziemi wschowskiej. Daj sobie pani luz.

avatar
~2050 na dno
18.03.2024 12:44

W powiecie wschowskim nie ma komitetu wyborczego Trzecia Droga. PSL tego nie chciało. Szymuś Hołownia się pobeczał , ale nie pomogło, ZSL nieugięty. I co teraz zrobią lubuskie sieroty po Trzeciej Drodze. POszli wypłakać się w rękaw Antkowiaka, a mogli startować sami przecież mają taką moc.

avatar
~stary
18.03.2024 13:00

popieram kandydata p.Zbigniewa spędzilem 38 lat w hucie Głogów.

avatar
~mieszkaniec
18.03.2024 13:30

Tylko nie Antkowiak

avatar
~Andrzej Kopczyński
18.03.2024 13:36

Jest Trzecia Droga w Powiecie Wschowskim, zlikwidujemy 25 letnie opóźnienie w budowie obwodnic Wschowy. Ja startuję z tej listy z pozycji nr 5 pozdrawiam wszystkich

avatar
~Krystyna Zacharczuk
18.03.2024 13:53

To nie jest autoryzowana Trzecia Droga a jedynie tania podróbka oryginału. W oryginalnej Trzeciej Drodze są ludzie z Polska 2050 i z PSL. W tym komitecie tego nie ma.

avatar
~stary
18.03.2024 14:04

może nie Trzecia Droga ale obwodnica będzie jeszcze kilka lat budowy

avatar
~ALE UBAW ( A.K)
18.03.2024 14:08

Ale mnie pan ubawił tą odpowiedzią --Hahahahah !. Proszę o poważna odpowiedź !

avatar
~100 przenośni na 100 dni
18.03.2024 14:29

Panie Kopciński, jako kto zlikwidujecie opóznienie w budowie obwodnic Wschowy. Powinien pan wiedzieć że tych obwodnic nie buduje powiat ani gmina. Obwodnica Wschowy w ciągu drogi DK 12 to inwestycja rządowa, a tzw. druga część obwodnicy Przyczyna Górna do DK 12 to Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jeśli będą pieniądze to budowa obwodnicy DK12 r z takim terminarzem 2025 r. - planowany start realizacji w trybie "projektuj i buduj". 2026 r. - planowane rozpoczęcie budowy. 2028 r. - przewidywane ukończenie budowy obwodnicy. Ale teraz jest inny rząd i "piniendzy niema i nie bendzie"

avatar
~Urszula Chudak
18.03.2024 14:58

Pani Krysiu, ani Pani ani ja, nie mamy wpływu ani na nazwę, ani na tworzenie komitetu - proponuję więc powściągnijmy te emocje! Bądźmy tolerancyjni i nie przenośmy wielkiej polityki krajowej, na grunt naszej społeczności lokalnej. Na pierwszym już spotkaniu, pan Tomek Urbański, zaapelował do nas o prowadzenie pozytywnej kampanii. Dodajmy trudnej kampanii, bo jak policzyłam kandydatów na radnych powiatowych i ilość mandatów do objęcia, to mi wyszło prawie siedem osób na jedno miejsce! To nie przymierzając, jak na egzaminie na medycynę!

avatar
~Hahahaha!
18.03.2024 16:38

Dziękuje p. U.Ch....; - co to znaczy w kampanii wyborczej , """ więc powściągnijmy te emocje...." ?. Co to znaczy ..." nie przenośmy wielkiej polityki krajowej , na grunt .... społeczności lokalnej" ? . Pragnę p. przypomnieć, że kampania ta dotyczy i polityki i krajowej i lokalnej, bowiem ściśle jest to ze sobą połączone !. Trzecia Droga = PSL + Hołownia 2050 jak się pani orientuje, albo i nie , ma taką samą politykę partyjną i ideową czy to na szczeblu Centralnym, czy Lokalnym. I to nie ma nic z wspólnego z prowadzenie pozytywnej kampanii , czy nie !. Jest pani całością tej polityki co czyni i przewodniczący PSL i przewodniczący Hołownia --- i trzeba brać za to odpowiedzialność, a zwłaszcza jak Marszałek Hołownia - Trzecia Droga traktuje Prawa Polskich Kobie !!!!.

avatar
~Krystyna Zacharczuk
18.03.2024 17:41

Pani Urszulo ja miałam wpływ. Orginalny komitet mógł powstać. Niestety koledzy z PSL tego nie chcieli. Teraz już wiem dlaczego. Proszę mi wierzyć jestem bardzo tolerancyjna ale nie będzie mojej akceptacji na takie zachowanie. Powtarzam to nieetyczne i niemoralne wobec koalicjantów. Czy jakby ktoś pobił dziecko lub coś ukradł, to prosiłaby Pani o tolerancję wobec agresora? Czy broniłaby Pani ofiary? Oceniając politykę lokalną w wykonaniu PSL mam wrażenie, że polityka krajowa... to pikuś. W krajowej się dogadali a tu wykiwano w wiadomym celu.

avatar
~DO <> PANI Krystyny Z.
18.03.2024 19:43

Ja Pani wierzę pani Krystyno. Wierzę " Hahahah", że z tymi lokalnego PSL po ich ponad 5 letniej koalicji powiatowej w brew CENTRALI ich Partii , tj. PSL + PiS + 3 panie Zarząd i Rada Powiatu Wschowa, nie da się normalnie po ludzku rozmawiać , nie znam osobiście nikogo z mojego środowiska aby ta ich śmieszna koalicje traktowali poważnie !. Jak widać tylko kandydatka robi wokół nich sztuczny szum wyborczy i to w brew Polskim Kobietom i temu wszystkiemu co wcześniej sama mówiła i zaprzeczał !. To jak pani widzi pani Krystyno jest ta kwintesencja tej Wschowskiej obłudy i cynizmu - powiem pani, nie do obrony przez normalnych ludzi, normalnie rozumujących !. I jak widzimy w dalszym ciągu jątrzą i szykują nam kolejna tego typu cyniczna koalicję na te wybory i po tych wyborach ?. OBY NIE !!!. Pokażmy im gdzie ich miejsce po 07.04 . Przez ostatnie lata ta pani U.Ch nigdy nie mogła liczyć na wyborcze poparcie Naszych Mieszkańców i oby był tak i teraz !!!!. Pozdrawiam Ludzi dobrej woli !

avatar
~100 przenośni na 100 dni
18.03.2024 20:40

Uśmiechnięta Polska ma dla państwa konkret: ‼️masowe wypuszczanie więźniów. Chcą przedterminowo wypuścić 20 tys osób. Najtwardszy elektorat PO z zakładów karnych z pewnością zadowolony. Pokrzywdzeni przez ich przestępstwa już niekoniecznie.

avatar
~do ~100 przenośni na 100 dni pisze Andrzej Kopczyński
18.03.2024 23:33

Szanowny formowaczu, proszę nie przekręcać mojego nazwiska bo narusza Pan/Pani moje dobra osobiste, Potrafiłem większe inwestycje przeprowadzać w krótszym okresie. Mieszkańcy Powiatu Wschowskiego przez 25 lat w podatkach wpłaconych do Urzędu Skarbowego we Wschowie, złożyli się na te obwodnice. Teraz maja zostać wykonane, w tej kadencji. Nie korzystamy z obietnic, mamy prawo do środków z naszych podatków, pracy naszych rąk. pozdrawiam mieszkańców Powiatu Wschowskiego.

avatar
~NIE dla EMERYTÓW !
19.03.2024 06:40

Pan Antkowiak na STAROSTE !!!. Jedyna osoba, która Nam Wschowianom pokazała jak można zarządzać miastem i gminą i taki człowiek pokaże Nam jak ma wyglądać zarządzanie Powiatem Wschowskim !!!. Nie dla wszelkiej maści emerytom, czy to mundurowym, czy to z huty ---- emeryci do rehabilitacji, a nie tracić nas czas !.

avatar
~Sorry...
19.03.2024 07:49

Z litością patrzę i czytam jak kandydatka U. Ch. coraz to bardziej się kompromituje tymi wpisami. Ja wiem, My wiem, że ta pani od lat jest niewybieralna .... . Sorry, ktoś to musi powiedzieć. Podobnie jest z mundurowymi emerytami , a nawet takim jak z huty..... itd. Mamy XXI Wiek i czas na wymianę kadry w lokalnych samorządach . To nie czas dla emerytów i dalsza stagnację w Naszym powiecie i mieście !. Powiat i Wschowa dojrzała do tego, aby to młodzi, pełni werwy i pomysłów na tematy współczesnego zarządzania przejęli stery !. Nie dla emerytów i skostniałych działaczy samorządowych - wasz czas już dawno przeminął !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl