TworzymyGłos Regionu

Zarząd Powiatu Wschowskiego prezentuje swoje inwestycje

Piątek, 22 lipca 2022 o 14:03, aktualizacja Piątek, 22 lipca 2022 o 14:07, autor: 0 1475
Zarząd Powiatu Wschowskiego prezentuje swoje inwestycje

Zarząd Powiatu Wschowskiego wraz z radnymi powiatowymi rozpoczął swoją kadencję z koncepcją prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych w sposób optymalny z punktu widzenia szczególnie naglących potrzeb powiatu z uwzględnieniem oczekiwań lokalnego społeczeństwa, czyli naszych mieszkańców. Ważnym założeniem była również zasada zachowania proporcjonalności nakładów inwestycyjnych lokowanych w poszczególnych gminach naszego powiatu.

Wysokość budżetu Powiatu Wschowskiego wynikająca z jego wielkości (tylko trzy gminy) determinuje kwotę możliwych wydatków majątkowych, które można przeznaczyć na cele inwestycyjne. Jest to poziom wydatków stosunkowo skromny i zdecydowanie niewystarczający, jak na potrzeby i oczekiwania powiatu i jego mieszkańców. Dlatego priorytetem zarządu powiatu od początku bieżącej kadencji było pozyskiwanie zewnętrznych, finansowych środków inwestycyjnych ze wszystkich możliwie dostępnych źródeł. Trafność wybranych i planowanych do realizacji zadań inwestycyjnych, rzetelnie i fachowo przygotowane koncepcje i wnioski o dofinansowanie spowodowały skuteczną aplikację i pozyskanie kwoty sięgającej łącznie ok. 64,7 mln zł. Szczególna aktywność Starosty Wschowskiego Pana Andrzeja Bielawskiego spowodowała, że znaczna większość tych środków pochodzi z programów rządowych.

Bardzo dobra współpraca z większością samorządów, w tym szczególnie z Gminą Sława, spowodowała pozyskanie od gmin kwoty w łącznej wysokości prawie 6,5 mln zł.

Dzięki tym dofinansowaniom oraz wkładowi własnemu Powiatu Wschowskiego wykonano już, bądź jest w trakcie wykonania, szereg inwestycji infrastrukturalnych o łącznej wartości ok. 77,4 mln zł. Do tego dochodzą pozostałe inwestycje sięgające kwoty ponad 1,6 mln zł.

Dla szczegółowego zobrazowania zakończonych oraz będących w trakcie realizacji zadań inwestycyjnych w załączeniu przedstawiamy w formie tabelarycznej ich zbiorcze zestawienie.

Załączniki:

Wschowa
Sława
Szlichtyngowa
Zadania pozostałe

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl