TworzymyGłos Regionu

reklama

Zan górą w Górze (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 o 16:39, aktualizacja Poniedziałek, 13 czerwca 2022 o 16:45, autor: 3
Zan górą w Górze (ZDJĘCIA)

W piątek 10 czerwca br. w Domu Kultury w Górze miała miejsce gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Niektóre z tych konkursów rozgrywane są od wielu lat i doczekały się statusu ogólnopolskiego.

W dwóch konkursach doskonale zaprezentowali się uczniowie I LO z ODD im. Tomasza Zana we Wschowie. W X Górowskim Międzypowiatowym Przedmaturalnym Konkursie Matematycznym „MATGURA” pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich, poziom podstawowy zajęła tegoroczna absolwentka naszego liceum Magdalena Plizga. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Barbara Menzel.

W XXII Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym, w kategorii „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania” dwa pierwsze miejsca przypadły uczniom wschowskiego liceum. Wygrał Franciszek Dobrzyński uzyskując 100% punktów. Drugie miejsce wywalczył Krystian Topa. Obaj uczniowie stanowili trzon zespołu, który niedawno wywalczył 14 miejsce w Polsce podczas centralnego etapu zawodów algorytmicznych na Politechnice Łódzkiej. Obu młodych programistów do konkursu przygotował nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka.

Sukcesy w konkursach górowskich były świetnym podsumowaniem kończącego się roku szkolnego. Był to rok obfitujący w sukcesy uczniów naszego liceum. Tak trzymać!

Tekst/foto: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~ZENEK
14.06.2022 08:25

DLACZEGO WSCHOWA I GÓRA NIE SĄ RAZEM W WIELKOPOLSCE.

avatar
~DO>ZEEK<
15.06.2022 10:03

Wschowa tak pasuje do lubuskiego jak pięść do twarzy !. Po drugie co to za powiat z trzema gminami na krzyż !. Chyba, że chodzi tu o utrzymanie SKANSENÓW jeśli chodzi o Wschowę i Górę !.

avatar
~do powyżej
15.06.2022 12:50

Nie o skanseny chodzi. Chodzi o miejsca pracy "dla" lub "za" poparcie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl