TworzymyGłos Regionu

reklama

Zajęcia plastyczne - „Rehabilitacja 25 plus” (FOTO)

Czwartek, 08 grudnia 2022 o 19:27, aktualizacja Czwartek, 08 grudnia 2022 o 19:36, autor: 0
Zajęcia plastyczne - „Rehabilitacja 25 plus” (FOTO)

Już kolejny rok w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie odbywa się pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus”, który finansowany jest ze środków PFRON. 

W ramach tego projektu uczestnicy – absolwenci naszej szkoły uczestniczą w różnych zajęciach, m.in. w zajęciach plastycznych. Dzięki dotacji możliwe jest zakupienie materiałów umożliwiających realizację przeróżnych plastycznych pomysłów.

Nie od dziś wiadomo, że działania artystyczne (plastyczne) mają pozytywny wpływ na człowieka: wyciszają, uspokajają, dają poczucie spełnienia. Praca w grupie również działa terapeutycznie i ma wpływ na podniesienie poziomu własnej wartości.

Każdy osiąga tu jakiś „sukces”. Pięknie wykonane prace, które można zabrać do domu lub podarować komuś jako prezent są dowodem na to jak produktywnie i twórczo można spędzić czas. Dobór technik i tematyka wykonywanych prac powoduje, że każdy bez względu na to jakie ma predyspozycje manualne, potrafi wykonać coś, co jest naprawdę wartościowe.

(SOSW)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl