TworzymyGłos Regionu

reklama

ZUW Wschowa korzysta z 8. edycji Polskiego Ładu - miliony na modernizację infrastruktury wod-kan

Sobota, 07 października 2023 o 15:46, autor: 0
ZUW Wschowa korzysta z 8. edycji Polskiego Ładu - miliony na modernizację infrastruktury wod-kan

W ramach 8. edycji rządowego programu „Polski Ład”, środki finansowe zostały przyznane nie tylko dla gmin i powiatów. Związek Międzygminny Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich otrzymał wsparcie w wysokości prawie 9,5 mln zł.

Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej

Związek Międzygminny Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich z siedzibą we Wschowie otrzymał środki na dwa kluczowe projekty związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.

7 597 720,00 zł zostało przyznane na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Głównym celem tego projektu jest wdrożenie zdalnego odczytu opomiarowania, co pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie zasobami wodnymi oraz lepsze monitorowanie zużycia wody przez mieszkańców.

Przygotowanie do zdalnego odczytu wodomierzy

Kolejne 1 899 895,50 zł zostało przeznaczone na przygotowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do zdalnego odczytu wodomierzy. Dzięki temu Związek będzie mógł w przyszłości jeszcze skuteczniej monitorować zużycie wody oraz reagować na ewentualne awarie czy nieprawidłowości w systemie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl