TworzymyGłos Regionu

reklama

Z Osiedla Jagiellonów znikną dziury. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę trzech ulic

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 15:18, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 16:30, autor: 18
Z Osiedla Jagiellonów znikną dziury. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę trzech ulic

Gmina Wschowa ogłosiła przetarg na kompleksowy remont trzech kluczowych ulic na osiedlu Jagiellonów: Królowej Jadwigi, Zygmunta Starego oraz Jagiellońskiej. Inicjatywa, wspierana kwotą 2 milionów złotych z programu Polski Ład, ma na celu nie tylko poprawę infrastruktury drogowej, ale również podniesienie komfortu życia mieszkańców tej części miasta.

Burmistrz Konrad Antkowiak wyraził swoje zadowolenie z rozpoczęcia projektu, podkreślając, że jest to kolejny krok w kierunku rozwiązania 30-letnich zaniedbań w kwestii infrastruktury drogowej. "Bardzo się cieszę z tej inwestycji, bo to polepszy Wasz komfort dojazdu do Waszych mieszkań [...]. Dążymy do tego, aby remontować i budować nowe drogi," podkreślił burmistrz Antkowiak.

Rady Rady Miejskiej we Wschowie i kandydat komitetu “Lepsza Wschowa” w okręgu nr 9 Michał Drobnik, również pozytywnie ocenił inicjatywę, zwracając uwagę na liczne skargi mieszkańców dotyczące stanu ulic. "Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali mi problemy z przejezdnością," mówi Drobnik, wskazując na dziury i inne niedogodności utrudniające codzienne życie na osiedlu Jagiellonów.

Zobacz: Parking przy ul. Wolsztyńskiej otwarty (FOTO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Brawo
05.04.2024 18:30

Okręg w którym zmieniło się chyba najwięcej! Parkingi, drogi, teraz kolejne remonty, doświetlone przejścia i Park Wolsztynski- każdy Mieszkaniec osiedla powinien postawić na duet Antkowiak- Drobnik!

avatar
~xdf
05.04.2024 19:25

Ile razy ten Radny zabierał głos na sesjach????

avatar
~Pytanie
05.04.2024 21:21

A po co ma pienić się na sesjach jak może realnie pracować swojego kręgu? A ile załatwiła kłótliwa radna KOK czy radny Glinski?

avatar
~odpowiadam
06.04.2024 09:26

poza ślubowaniem radnego, prawie ani razu.. To jeden z tych milczących radnych - żenujące!

avatar
~Bora
05.04.2024 19:47

Tak, brawo, brawo i jeszcze raz brawo Panie Burmistrzu, już wiele razy pisałam w moich komentarzach i będę nadal pisać, że jest Pan najlepszym Burmistrzem, spośród wszystkich dotychczasowych Burmistrzow w naszym mieście i gminie. Wielki szacun, nie wyobrażam sobie, żeby Pan, Panie Konradzie nie został naszym gospodarzem, dobrym gospodarzem naszej już pięknej Wschowy i Gminy i to dzięki Panu. Życzę wygranej już w I turze. Powodzenia, idźmy i zagłosujmy mądrze. Tak każdy mieszkaniec Osiedla Jagiellonów powinien zagłosować na naszego Burmistrza Konrada Antkowiaka.

avatar
~Robert
05.04.2024 19:55

Świetna informacja ten remont jest bardzo potrzebny. Choć zawsze myślałem że są one własnością spółdzielni mieszkaniowej we Wschowie. Ma Pan mój głos.

avatar
~Bora do Pana Roberta
05.04.2024 20:21

Mieszkam na Osiedlu Jagiellonów i pracowałam w Spni Mieszkaniowej we Wschowie i zapewniam Pana, że poszczególni prezesi tej śpi wielokrotnie wnioskowali do poprzednich Burmistrzow naszego miasta i remont dróg i parkingu na naszym osiedlu, ale nikt z poprzednich burmistrzow nie zajął się ta sprawa, dopiero Pan Konrad wyremontował ten parking, a teraz nasze osiedlowe drogi. Znowu się powtarzam, ale zagłosuję na Pana Konrada.

avatar
~Robert do Bora
06.04.2024 12:43

Nie twierdzę, że prezesi nie pisali do burmistrzów, jeden były burmistrz mieszka zresztą na tym osiedlu nadal. To zmieni wygląd i komfort osiedla. A ten gruz betonowy był by super do utwardzenia dróg na często wspominanym osiedlu Zacisze. Po skruszeniu miasto miało by setki ton dobrej jakości gruzu na utwardzanie dróg.

avatar
~stary
05.04.2024 21:00

dobry temat może by tak ul. Towarową się zająć!!! Kto płaci za partacką robotę niedawno usunięto dziury na łączeniu Ogrodowej i Obrońców Warszawy dziś potej partackiej naprawie pozostały tylko dziury

avatar
~konrad
06.04.2024 09:53

A kiedy będzie wyremontowany pełen dziur i połamanych kafli chodnik na ul. Ogrodowej przy blokach nr 2, i 6.

avatar
~Robert
06.04.2024 12:47

Oj to fakt na tej Towarowej to jest meksyk. Nie żebym bronił obecnego burmistrza ale zrobili tam wodociag którego nie było o zgrozo. To teraz koniecznie kompletna przebudowa drogi.

avatar
~do pytania
06.04.2024 09:30

gratuluję znajomości spraw samorządowych, jeżęli aktywność na sesjach nazywasz pienieniem się. jeszcze raz gratuluję!

avatar
~Kolec
06.04.2024 10:44

Zauważyłem że w miesiąc można zrobić więcej jak przez 5 lat czym to jest spowodowane?A ci kandydaci Banderasa to siedzą na telefonach i piszą komentarze gdzie tylko go zobaczą jedną piszą a druga trzymają palec żeby nie wypadł

avatar
~lobo
06.04.2024 11:23

Ci dwaj panowie na zdjęciu to piękny przykład dojenia budżzetu miasta z kasy, a nie solidna praca. Głosuję na Wojtka Kuryłę!

avatar
~Miki
06.04.2024 12:41

Super!!!! Brawo!!!! W końcu !!!!

avatar
~Wschowianin
06.04.2024 20:44

Jeszcze niech p.Burmistrz pogoni policję, żeby zrobili porządek z burakami którzy parkują auta na zakazach zatrzymywania się wzdłuż bloku na osiedlu Jagiellonów nr.15.zastawiaja skutecznie wyjazd prawidłowo parkujących bo nie chce im się przejść parę metrów z pięknie wyremontowanego parkingu, lepiej im zostawić swoje złomy pod samą klatką schodową i utrudnić życie innym, nie mówiąc o tym że nie przejedzie tamtędy większy pojazd służb ratunkowych.Policja powinnam nauczyć takich leni odpowiednim mandatem,bo same pogadanie sobie z leniami nie daje żadnej nauczki.Panie Konradzie, życzymy panu wygranej w pierwszej turze.?

avatar
~misiek
06.04.2024 22:52

A czy mieszkańcy zacisza nie zgłaszali problemów z przejezdnoscia?

avatar
~Qwerty
07.04.2024 13:30

Super inwestycja. Tylko czy we Wschowie nie ma dróg w gorszym stanie lub beż żadnej nawierzchni? Podejżewam iż niejeden mieszkaniec chciałby mieć taką drogę jak na tym osiedlu jest teraz.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl