TworzymyGłos Regionu

reklama

Wystartowała zbiórka na leczenie Pawła „Tivisa” Siekańca

Środa, 04 października 2023 o 15:14, aktualizacja Czwartek, 05 października 2023 o 11:58, autor: 8
Wystartowała zbiórka na leczenie Pawła „Tivisa” Siekańca

Paweł Siekaniec, znany mieszkańcom Wschowy jako organizator Retro Rynku, stoi obecnie przed kolejnym wyzwaniem w swojej wieloletniej walce z nowotworami. Wystartowała internetowa zbiórka, której celem jest zebranie środków na leczenie onkologiczne oraz ochronę zdrowia “Tivisa”.

Walka z chorobą trwa od 17 lat

Paweł opowiada o swojej chorobie: „Mam 33 lata. Od 2006 roku, czyli przez ostatnie 17 lat, walczę z nowotworami. Obecnie jest to mój ósmy raz. Tym razem są to przerzuty do płuc guza Ewinga. Pierwotnie chorowałem na osteosarcoma w kości piszczelowej lewej. Po amputacji lewej nogi poruszam się na protezie."

Link do zrzutki - TUTAJ.

Historia choroby

Przez lata Paweł zmagał się z różnymi formami nowotworów. Pierwsze przerzuty na płuca pojawiły się po pierwotnym nowotworze. Po ich wyleczeniu chemioterapią i operacyjnie, pojawił się guz w kikucie - Ewing sarcoma. Po kolejnych zabiegach chemii, operacji i radioterapii, choroba dała za wygraną na około trzy lata. Niestety, przerzuty Ewing sarcoma po raz trzeci zaatakowały płuca.

Paweł jest obecnie pacjentem Kliniki Nowotworów Tkanki Miękkich, Kości i Czerniaków w Warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy. Leczenie, które rozpoczęło się w marcu tego roku, niestety nie przynosi oczekiwanych efektów. Po kilku kursach chemioterapii guzy wróciły do pierwotnych, a nawet większych wymiarów.

Aktualny stan zdrowia

Paweł informuje: "Obecnie jestem po wielu kursach chemioterapii i nie ma pewności, że ona zadziała. Mocno ingeruje ona w układ kardio, który w moim przypadku jest już mocno zdewastowany. W międzyczasie przeszedłem radioterapię guza uciskającego przewód pokarmowy. Obecnie mam siedem guzów o różnych wymiarach oraz liczne rozsiane ogniska metastatyczne."

Link do zrzutki - TUTAJ.

Zaangażowanie społeczne

Mimo swoich przejść i niepełnosprawności, Paweł poświęca czas na pomoc innym. Jest organizatorem Retro Rynek - Zlot pojazdów klasycznych we Wschowie, który odbywa się cyklicznie. W trakcie tej imprezy prowadzone są akcje charytatywne dla osób zmagających się z chorobami. Jak mówi: „Wiem jak to jest być na ich miejscu".

Apel o wsparcie

Teraz Paweł sam potrzebuje pomocy. Lekarze proponują leki sprowadzane z Indii, co wiąże się z dużymi kosztami. W marcu tego roku była już prowadzona dla niego zrzutka. Paweł dziękuje za każdy dotychczas przekazany grosz i podkreśla, jak ważne jest dla niego wsparcie w tej trudnej sytuacji.

Link do zrzutki - TUTAJ.

Zobacz również: Miłośnicy Retro Rynku w akcji! Zrobili niespodziankę Tivisowi! (FOTO)

Źródło: Zrzutka.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~4427018074
04.10.2023 15:36

Mam nadzieję, że nie leczą go fachowcy od tego złodzieja Mejzy.

avatar
~PYTANIE ??.
04.10.2023 18:58

Sorry do powyżej, ale chole......a. mnie bierze jak słyszę o tym co wyprawia ta totalna władza przez te ostatnie osiem lat totalnych rządów, co wygaduje ich premier, ich prezydent, ich prezes, ich minister zdrowia ....... , !!!!!!, jak słyszę o ich "uwłaszczeniu " się Spółkach Skarbu Państwa!!!!, jak słyszę o ich listach " milionerów", "willi plus" , "milionowych łapówkach za "Wiza plus" !!!!!, ,,,A TU NIE MA pieniędzy dla ludzi chorych, ludzi niepełnosprawnych , którzy w takich sytuacjach muszą szukać pomocy bezpośrednio OD NAS , OD SPOŁECZEŃSTWA !!!!!. Gdzie jest ta władza, gdzie są Nasze Publiczne pieniądze, ?????. Jak tu żyć z takimi jak oni ????. Jak tu żyć z tymi co teraz robią sobie kampanię za Nasze Pieniądze, a nie ma ich dla Osób potrzebujących i chorych ??????. Jak oni mogą nam patrzeć prosto w oczy --- i ci ich kandydaci ??????.

avatar
~Ola
05.10.2023 10:39

Jakimi złymi i fałszywymi ludźmi muszą być ci co w powiecie Wschowskim powiesili plakaty mejzy wszyscy moi znajomi robią zdjęcia tych posesji zróbcie też zdjęcia by z daleka omijać zwolenników mejzy WSTYD za tych wschowian

avatar
~Do powyższych komentarzy
05.10.2023 13:25

Macie zryte umysły. Artykuł o zbiórce dla potrzebujących, a wy o polityce. Chcecie coś zmienić to idźcie na wybory, a nie wylewacie frustracje w niewłaściwym miejscu . Żal mi was.

avatar
~DO(Do~powy.kom. ...)
05.10.2023 16:06

A może to ty masz zryty umysł i sam się na to wszystko nakręcasz - czy nie wiesz kim ten człowiek jest i co zrobił osobą potrzebującym ?!. Pani Ola ma rację , bowiem jak taki Wschowski pis i jego członkowie i ci co z nim kandydują mogli pozwolić na takie coś, by wieszać tego kogoś w Naszym mieście, który znany jest z ( aż wstyd to tu pisać...) ŻENADA do potęgi !!!!!. Jeśli żal to już ludzi z tej organizacji i tych co go tam powiesili !!!!!. Na pewno Nasza Akcja pomocy tego nie ucierpi !!!!!.

avatar
~Do powyzej
05.10.2023 19:36

Dajcie spokój z tą polityka . Temat jest inny, trzeba pomoc Pawłowi i niech każdy pomyśli jak. Wpłać na zrzutkę, wystaw coś na licytacje lub weź udział w licytacji itp.

avatar
~DO~(Do powyżej)
05.10.2023 21:29

Szanowny kolego to wszystko jest polityka !!!!. czy ty tego nie widzisz ?. Ta władza bierze z naszych kieszeni i się nas nie pyta --- a to jej Konstytucyjnym obowiązkiem jest pomagać przede wszystkim Ludziom potrzebujący, chorym, niepełnosprawnym oraz wszystkim, którym ta pomoc jest potrzebna !!!!. To jest właśnie Polityka Społeczna !!!!. Oni biorą Naszą Kasę ile wlezie nie pytając Nas !!!!!. Tego nie wolno im wybaczyć - trzeba ich za to rozpasanie się i tej władzy ich rozliczyć !!!!. I na wyborach 15.1. i procesowo - w przyszłości !!!!. Nie może tak być, że ludzie potrzebujący pomocy muszą ja szukać u NAS !!!!!. To jest hańba dla tej władzy, dla tej partii i ich rządu !!!! - Nie po to Naród ich wybrał, aby oni teraz Nas Totalnie Lekceważyli i bezwstydnie się rozpasali na Naszym Mieniu !!!!. To jest polityka !!!!!.

avatar
~~Do~DO~( do powyżej)
06.10.2023 08:57

Na początek wyjaśnię że nie jestem zwolennikiem żadnej partii ani ugrupowania politycznego w naszym kraju. Wszystkich można wrzucić do jednego worka bo to jest jedno wielkie dzia..stwo. Czy wy ludzie macie tak krótką pamięć? Przecież osiem lat i prędzej też były zbiórki bo państwo nie było zainteresowane pomocą. I będzie tak dalej mimo że wybory wygra inna opcja. Nie bądźcie naiwni.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl