TworzymyGłos Regionu

reklama

Wymień Kopciucha 2024: Gmina Wschowa przyznała dofinansowania na wymianę pieców

Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 13:42, autor: 4
Wymień Kopciucha 2024: Gmina Wschowa przyznała dofinansowania na wymianę pieców

Wschowa aktywnie podchodzi do problemu zanieczyszczenia powietrza, kontynuując program "Wymień kopciucha", który po raz kolejny przynosi wymierne korzyści dla lokalnego środowiska. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy mogą korzystać z dofinansowania na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.

Dofinansowanie na nowoczesne źródła ciepła

Program oferuje mieszkańcom możliwość uzyskania bezzwrotnego dofinansowania do 50% kosztów, z maksymalnym wsparciem do 4000 złotych. Dzięki temu, ci, którzy zdecydują się na wymianę mogą zainstalować kotły gazowe, systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła lub nowoczesne kotły na paliwo stałe.

Mieszkańcy dbają o lepsze „płuca” Wschowy

Do tej pory w ramach programu wymieniono już ponad 50 pieców, na co przeznaczono ponad 300 000 złotych. Działania te przyczyniają się nie tylko do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, ale również do poprawy jakości życia mieszkańców.

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla zaangażowanie mieszkańców w działania na rzecz czystszej Wschowy: „Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy podejmują działania w celu zadbania o lepsze „płuca” dla Wschowy i dokładają swoją cegiełkę do tego, że żyjemy w lepszym miejscu. Mam nadzieję, że nasze działania realnie wpłyną na jakość powietrza, które nas otacza”.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Zen
16.04.2024 14:31

Cyt. - " Do tej pory w ramach programu wymieniono już ponad 50 pieców, na co przeznaczono ponad 300 000 złotych. " Jak na gminę 50 kotłów to niewiele . Proszę oszacować i podać skalę potrzeb, czy to tylko kolejne 50szt czy mówimy w setkach sztuk ? Kolejne pytanie - po co wymieniać na coś, co za trzy lata nie będzie mogło już być w użytkowaniu ? Zostanie już nam tylko: 1. słońce, 2. wiatr, 3. nie ogrzewać się. Specjaliści m. Wschowa - co radzicie ?

avatar
~Mieszkaniec
16.04.2024 18:17

Czegoś tu nie rozumiem. Gmina dopłaca mieszkańcom za wymianę pieców, dbając w ten sposób o jakość powietrza. Czyli tak naprawdę płacą za to mieszkańcy całej Wschowy, bo kasa idzie na to z podatków. Ci sami mieszkańcy chcąc mieć dostęp do kanalizacji po wybudowaniu domu, muszą płacić z sąsiadami za kanalizację w drodze, mimo że jest to zadanie gminy. A wiadomo, że prowadzi to do ochrony wód i gleby. Bo przecież w przypadku braku kanalizacji coś z tym szambem trzeba zrobić. Czyli nie dość, ze taki mieszkaniec płaci żal skanalizowanie miasta (np. 6 tys od domu), mimo że to zadanie gminy, w nowym domu kupuje nowy piec, to potem płacąc niemałe podatki finansuje innym zakup nowego pieca. Gdzie tu logika?

avatar
~Dopłaty do kopciuchów to jak 800+!.
16.04.2024 19:52

Co to za demokracja ?, jak jedni muszą pracować na innych ( nieudaczników w tym kraju ) , bo jak można inaczej nazwać kolejne DAROWIZNY dla WYBRAŃCÓW, jak nie 500 + to teraz 800 +, to dopłaty do hektara i świń, a teraz to już lekka przesada, bowiem dopłata do " nieudaczników kopciuchowych" !. To tak ma wyglądać demokracja w XXI Wieku, że jedni żerują na innych ?. A kto nam ludziom uczciwym, ciężko pracującym da coś za DARMO ?.

avatar
~Ja
16.04.2024 23:01

Bogatym zabierają, dają biednym. I jaka tu zachęta do pracy i inwestycji w tym mieście?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl