TworzymyGłos Regionu

reklama

Wybierz projekt, który ozdobi miasto. Trwa głosowanie na nowy mural we Wschowie

Piątek, 19 kwietnia 2024 o 13:32, autor: 2
Wybierz projekt, który ozdobi miasto. Trwa głosowanie na nowy mural we Wschowie

Mieszkańcy Wschowy mogą zdecydować, który z dwóch projektów muralu zostanie zrealizowany na ścianie w alejce łączącej ulice Daszyńskiego i Kopernika. Wschowski Inkubator Potencjału przedstawił dwa koncepcje: "Cztery pory roku" oraz "Ekologiczny labirynt", z których każda niesie za sobą unikatowy przekaz oraz estetykę.

Mural we Wschowie. Oto projekty do wyboru

Cztery pory roku

Pierwszy z projektów, "Cztery pory roku", to wizualna podróż przez zmieniające się sezony, które mają na celu przypomnieć obserwatorom o nieustającej cykliczności i pięknie przyrody.

Ekologiczny labirynt

Druga propozycja, "Ekologiczny labirynt", skupia się na zagadnieniach ekologicznych, przedstawiając labirynt, który symbolizować może złożoność wyzwań związanych z ochroną środowiska.

Głosowanie odbywa się na facebookowej stronie Wschowskiego Inkubatora Potencjału, co daje mieszkańcom szansę na bezpośredni wpływ na wygląd miasta.

Wybrany mural nie będzie tylko dekoracją. Ten ponad 30-metrowy mural antysmogowy stanie się innowacyjnym rozwiązaniem w walce z zanieczyszczeniem powietrza, niosąc za sobą istotny aspekt ekologiczny.

Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Wschowski Inkubator Potencjału, które zdobyło na ten cel środki finansowe od Gminy Wschowa. Fundusze te pochodzą z konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Źródło: WIP

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Janek Pradera
19.04.2024 15:40

A na zdjęciu nie jest czasem mur na ulicy Strażackiej?

avatar
~Iga
19.04.2024 23:51

wip to chyba dobrze trzyma z burmistrzem, że tyle dotacji dostaje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl