TworzymyGłos Regionu

reklama

Wszystkich Świętych we Wschowie. Policjanci zapowiadają kontrole i zmiany w organizacji ruchu

Czwartek, 26 października 2023 o 13:19, autor: 0
Wszystkich Świętych we Wschowie. Policjanci zapowiadają kontrole i zmiany w organizacji ruchu

W związku z nadchodzącymi świętami Wszystkich Świętych, w dniach od 31 października do 2 listopada 2023 roku, wschowscy mundurowi przeprowadzą wzmożone działania kontrolne. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w rejonach cmentarzy oraz na głównych drogach dojazdowych, w tym na krajowej "12-tce".

Wschowscy policjanci zapowiadają patrole i kontrole

Dodatkowe patrole policyjne skoncentrują się na drogach powiatu wschowskiego, w rejonach cmentarzy. Mundurowi będą kontrolować płynność ruchu pojazdów oraz reagować na prawidłowość wykonywania manewrów takich jak wyprzedzanie, omijanie czy wymijanie.

Nie tylko kierowcy nie umkną uwadze wschowskich funkcjonariuszy. Policjanci zwrócą uwagę również na pieszych, monitorując ich zachowanie oraz prawidłowe korzystanie z dróg.

"Wschowscy policjanci udzielać będą niezbędnej pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego" - podkreśla nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zmiany w organizacji ruchu we Wschowie

Choć w Sławie i Szlichtyngowej nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w organizacji ruchu, mieszkańcy i goście Wschowy muszą przygotować się na pewne modyfikacje.

Zmiany dotyczą:

  • Ulica Czereśniowa: Zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie na odcinku od Cmentarza Komunalnego do ulicy Wolsztyńskiej.
  • Plac Grunwaldu: Od Cmentarza Parafialnego do skrzyżowania z ulicą Berwińskiego zostanie wprowadzony znak B-36 "zakaz zatrzymywania".
  • Ulica Spokojna: Na całej długości obowiązywać będzie znak B-36 "zakaz zatrzymywania".

Dodatkowo w pobliżu cmentarzy zostaną wyznaczone specjalne miejsca parkingowe, gdzie przyjezdni będą mogli bezpiecznie zaparkować swoje pojazdy.

Apel policji

Mundurowi apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i korzystanie z wyznaczonych miejsc parkingowych. Celem działań jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu podczas święta Wszystkich Świętych.


Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl