TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy kryminalni odzyskali quada (ZDJĘCIA)

Piątek, 15 kwietnia 2022 o 11:40, autor: 2
Wschowscy kryminalni odzyskali quada (ZDJĘCIA)

Wschowscy kryminalni zajmujący się walką z przestępczością przeciwko mieniu odzyskali skradzionego nocą (13/14 kwietnia) quada. Sprzęt kilka godzin wcześniej przyjechał z zagranicy na lawecie i był zaparkowany na jednej ze wschowskich stacji paliw. Zaangażowani w sprawę policjanci tego samego dnia (14 kwietnia) w stodole w pobliskiej miejscowości ujawnili pojazd oraz inne przedmioty mogące pochodzić z innych kradzieży. Do policyjnego aresztu trafił 36 - latek. Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności, w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie skradzionego pojazdu i pozostałych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło nocą (13/14 kwietnia) na jednej ze stacji paliw we Wschowie. Zgłaszający przywiózł wieczorem (13 kwietnia) z zagranicy czterokołowca. Sprzęt został zabezpieczony i pozostawiony na lawecie do rana. O godzinie 7.00 (14 kwietnia) zadzwonił do dyżurnego wschowskiej Policji informując o kradzieży quada oraz kół.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni podjęli czynności mające wyjaśnić okoliczności kradzieży i przede wszystkim zatrzymać sprawcę i odzyskać pojazd.

Efektem pracy mundurowych było odnalezienie czterokołowca w stodole na posesji w pobliskiej miejscowości. Czy pojeździe leżał fragment żółtej tablicy rejestracyjnej od tego pojazdu. W pomieszczeniach garażowych ujawnili opony wraz z felgami pochodzące również z kradzieży.

Mundurowi zainteresowali się innymi przedmiotami, na które natrafili podczas przeszukania budynku gospodarczego i garaży między innymi kosami spalinowymi. Wątpliwości policjantów co do legalnego pochodzenia tych przedmiotów wzbudziły niejasne wyjaśnienia 36-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności, w jakich skradziony quad znalazł się w stodole na terenie pobliskiej miejscowości. Kryminalni sprawdzą, czy ujawnione tam inne wartościowe przedmioty nie pochodzą z kradzieży.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zen
15.04.2022 14:14

Bardzo się cieszę i bardzo chwalę działania Policji ale żebyście choć raz napisali, że innym np. piekarzowi dzisiaj udał się wypiek i też jest to sukces .

avatar
~Mieszkaniec
15.04.2022 14:30

Pani Maju - policjanci od przestępczości przeciwko mieniu to przecież ci sami co od narkotyków, to ci sami co od zdrowia i życia to ci sami co od wszystkich innych w tej komendzie czynności. Lud gotów pomyśleć że wydział kryminalny we Wschowie liczy z 15 funkcjonariuszy a ich tam jest dwóch może trzech... Tym bardziej brawa dla panów policjantów !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl