TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa walczy ze smogiem. Program „Wymień kopciucha” z nowymi środkami na 2024 rok

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 14:29, aktualizacja Wtorek, 27 lutego 2024 o 09:19, autor: 3
Wschowa walczy ze smogiem. Program „Wymień kopciucha” z nowymi środkami na 2024 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, ponownie zachęca mieszkańców do udziału w programie "Wymień kopciucha", który od 5 lat skutecznie pomaga w eliminacji przestarzałych źródeł ciepła.

Gmina Wschowa - dotacje na ekologiczne ogrzewanie

Program oferuje mieszkańcom gminy wsparcie finansowe, umożliwiające wymianę starych, nieefektywnych pieców na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania takie jak kotły gazowe, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła czy nowoczesne piece na paliwo stałe. Maksymalna kwota dofinansowania może sięgnąć aż 4000 zł, pokrywając do 50% kosztów inwestycji.

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla sukcesy programu, mówiąc: "W ciągu ostatnich pięciu lat wymieniliśmy już ponad 50 pieców! W bieżącym roku wprowadziliśmy kolejne środki w budżecie gminy na ten cel".

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 15 kwietnia. Szczegóły związane z gminnym programem „Wymień kopciucha” dostępne są na stronie www.wschowa.pl oraz pod nr tel. 65 540 86 14.

Monitoring jakości powietrza

Aby umożliwić mieszkańcom bieżące śledzenie zmian w jakości powietrza, w mieście zainstalowano czujniki systemu Airly. Urządzenia te, zlokalizowane przy ulicach Zacisze i Strzeleckiej, dostarczają aktualne dane, pozwalając na ocenę efektywności wprowadzanych zmian.

Burmistrz Antkowiak wyraził nadzieję na dalsze prowadzenie i rozwijanie programu, mając na uwadze dobro mieszkańców i środowiska: „Liczymy na to, że nasz program będzie kontynuowany w kolejnych latach, a nasza systematyczna praca przyczyni się do poprawy tych wskaźników”.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrads Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Autor
26.02.2024 23:42

50 pieców w ciągu 5 lat to 10 pieców na rok. Czy to dobry wynik jak na miasto, które stać na siłownię za prawie (?) milion złotych?

avatar
~do Autor
27.02.2024 10:49

A ile „pochłaniaczy” CO2 wycięto w Parku Wolsztyński za 10baniek.

avatar
~Adam
27.02.2024 17:04

A nowych drzew nie posadzili. Za obecnego burmistrza posądzono choć 1 drzewko na terenie gminy?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl