TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa, Sława i Szlichtyngowa wybudują tanie mieszkania na wynajem. Samorządowcy odebrali czeki

Środa, 11 października 2023 o 11:30, aktualizacja Środa, 11 października 2023 o 11:43, autor: 32
Wschowa, Sława i Szlichtyngowa wybudują tanie mieszkania na wynajem. Samorządowcy odebrali czeki

Wkrótce mieszkańcy gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa oraz Strzelce Krajeńskie będą świadkami realizacji ważnych inwestycji mieszkaniowych. Wszystko to za sprawą środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (RFRM), przeznaczonych na wsparcie Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM).

Symboliczne czeki dla gmin

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość, podczas której cztery lubuskie gminy odebrały symboliczne czeki na realizację planowanych inwestycji mieszkaniowych. Całkowita wartość przyznanych środków wyniosła niemal 10,7 mln zł, a ich podział przedstawia się następująco:

  • 3 mln zł dla Sławy,
  • 3 mln zł dla Szlichtyngowej,
  • 3 mln zł dla Wschowy,
  • 1,672 mln zł dla Strzelec Krajeńskich.

Priorytet dla wsparcia mieszkalnictwa

Podczas zorganizowanego briefingu prasowego Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, podkreślił, jak ważne jest dla rozwoju lokalnych społeczności zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych oraz zwiększenie dostępności mieszkań o umiarkowanym czynszu. Zaakcentował też znaczenie inwestycji realizowanych przez SIM oraz wsparcie, jakie na ten cel przekazuje się z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) to spółka zajmująca się realizacją budownictwa społecznego. Jej głównym celem jest tworzenie mieszkań na wynajem dla osób i rodzin, które nie posiadają własnego lokum w danej miejscowości. Odbiorcami tych mieszkań są osoby, które mają zdolność do regularnego opłacania czynszu, jednak ich dochody nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Aby wspomóc gminy w zakładaniu SIM-ów oraz w realizacji społecznych mieszkań czynszowych, rząd oferuje wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Gmina ma możliwość uzyskania do 3 mln zł lub 10% wartości planowanej inwestycji mieszkaniowej SIM/TBS. Wnioski o uzyskanie wsparcia można składać do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN).

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Foto: Marek Ast - Poseł na Sejm RP (Facebook)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~WSCHOWIANIN
11.10.2023 11:45

KTO ODBIERAŁ W IMIENIU WSCHOWY? NIE WIDZE NIKOGO

avatar
~Zen
11.10.2023 14:15

Burmistrz nie miał czasu.

avatar
~Wschowianka
11.10.2023 16:50

No chyba Ast !

avatar
~DO Na-iwnych(Zen)
11.10.2023 17:59

Po porostu Pan Burmistrz Wschowy NIE jest NAIWNIAKIEM i NIE dał się nabrać na tą wyreżyserowaną SZOPKĘ pisplus i nad zwyczajniej w NIEJ nie bierze UDZIAŁU !!!!. Proste jak świński ogon kol. ( Zen) !!!, MA SIĘ TĄ GODNIOŚĆ i HONOR !!!!. Jakby był to musiał by się zapytać posła - kandydata do tych wyborów i pozostałych : - a co z obiecana realizacją MILINA TANICH MIESZKĄŃ ????. Co panie pośle-kandydacie do wyborów Aście ?????. Ładnie to tak obiecywać i nie realizować swoich obietnic wyborczych ?. I po co ta kolejna obietynica i to za Nasz szmal ????_!!!!/ #.pl ....,. panie "Zan" bez tych głupicha aluzji pod Naszym Burmistrzem!~!!!!

avatar
~Zen
11.10.2023 13:14

A co będą rozdawali po wyborach, oprócz oczywiście nowych cen ? Kiełbasa jeszcze mi została, przydałaby się musztarda.

avatar
~SMIECH na SALI plus!
11.10.2023 13:33

Takiej OBŁUDY i CYNIZMU, a zarazem ośmieszenia się do POTĘGI to można się spodziewać tylko po tej formacji pisplus, która przez ostanie 8 lat Polki i Polacy nic w tym kierunku nie zrobiła, a teraz na na 5 DNI przed tymi wyborami pokazuje nam tak WYBORCZY KIT pisplus !!!!!. Żenada to mało powiedziane !!!!. To kpina z Nas Wszystkich i to w biały dzień w białych rękawiczkach !!!!!. I KTO W TO WAM UWIERZY !!!!????. Proszę Nas nie obrażać panowie z pisu !!!!!.

avatar
~Do śmiecha !
11.10.2023 18:59

Żyłka ci pęknie od tej nienawiści .

avatar
~Anka
12.10.2023 18:14

Gdzie ta obwodnica Wschowy obiecana przez Asta od 8 lat a może dłużej . Nie ma i szybko jej nie będzie. Poczekamy aż Wschowę tiry rozjadą.

avatar
~"Tekturka 15.10+"
11.10.2023 13:45

Jak widać nowa waluta " pisplus tekturka" ciągle w tej kampanii wyborczej na TOPIE !!!!. Kandydaci z pisu - <> a z jakiej puli będzie ten szmal na tej waszej "Tekturce" ????. C. dalszy <> ściema !.

avatar
~Adaś
11.10.2023 14:02

Z bieżących spraw: debata polityków w TVP. Czy to była tzw. debata czy i tylko kicz dziennikarski się nie wypowiadam. Moje zdanie: na stawiane pytanie staram się być obiektywny i mówić hmm....prawdę i tylko prawdę - kto wygrał ? Dla mnie : p. Sz. Hołownia, nie zaskoczył mnie, a jego ponadprzeciętność i b. dobra elokwencja wyraźnie odbiegała od nijakości innych. Na pewno ugrał parę "dusz" dla siebie. Też dobry: p. Bosak ( nie jestem w tym klubie i kłamać nie mogę ) był dobrze przygotowany i przedstawił swój program nadzwyczaj zrozumiale. Ja osobiście tego nie kupuję. p. J. Scheuring-Wielgus i p. Maj ..... absolutnie strawni, w tak krótkim czasie obaj wzbudzili we mnie zaufanie. Lewica jako jedyna stawia sprawę jasno i bez cienia wątpliwości jaki winien być poprawny układ państwo-kościół. Kler to nie "dziady" ale warunki egzystencji i prawa muszą być i dla nich takie same jakie są i dla nas np. prawo celne itd. .... i wielki pakiet przywilejów (każdy to zna?) . Najważniejsi: Obaj Panami jestem zdegustowany ..... p. Tusk ( znał normy czasowe) został rozdygotany przez p. Morawieckiego, nie był sobą, stracił kalibrację na sedno sprawy i w pół drogi tracił właściwy wątek .... to nie, że premier go "połamał" ale mogło być - V ! Premier: naprawdę się przygotowałem ( miałem sporo lodu), byłem wypoczęty i wizję ( jak On) a jak zaczął, w 10 min. lód mi się skończył. Nie dał nikomu szansy - "Wszyscy na jednego, banda rudego" to był Dzwon, a później o wazonie ( chyba nie Dzbanie) i tylko jego wina i jego wielka wina (Tuska) nie moja (M.) , ....... ja na utrzymaniu żony. Wnioski: straciłem czas, nic się mądrego nie dowiedziałem, rano głowa mnie bolała a Oni chyba są pewni ........ że, kolejny raz zacznie obowiązywać zasada: podatki Wasze, zabawa nasza. Adaś

avatar
~DO"Adaś"
11.10.2023 18:11

jak taki człowiek jak pan - wytrawny komentator naszego lokalnego zaścianka mógł się tak nabrać jak większość tzw. politycznych komentatorów tej tak zwanej debaty i rozważa ; - kto wygrał i przegrał, kto był lepszy w swych kłamstwach , a kto wiarygodny itd. Jak można panie " Adasiu" komentować coś czego tak de facto NIE BYŁO !!!! - NIE BYŁ!!!!. Tej debaty NIE było, bowiem była tylko jej atrapa - atrapa !!!!. A atrapy się nie komentuje !!!!. Była fikcaj propagandowa w wydani pseudo dziennikarzy tvppisplus i to wszystko!!!!!. Tu tylko SZOPKĘ odegrali pseudo dziennikarze tej rządowej stacji i ich premier, którego Pan Tusk publicznie nazwał " Pinokio" i dawnym swoim doradcą od emerytur do 67 roku życia!!!! I to jest prawda,. Pan Tusk pracował na wynik Hołowni ( który nie jest moja bajką ) i na Panią z Lewicy !!!!!. I proszę mi tu nie układać komentarzy do"""" atrapy debaty """ kto wygrał, a kto przegrał !!!!!. Przegrali to tylko Polacy - Naród Polski, że musiał ten żałosny CYRK oglądać !!!!!.

avatar
~Kaśia
12.10.2023 18:17

Chińczyk przeszedł sam siebie. Z jego ust padało tylko nazwisko Tusk we wszystkich odmianach. To jest premier ?.

avatar
~do Adaś
12.10.2023 18:55

A ja się Adasiu wypowiem opinię, że kiczem dziennikarskim zalatuje znakomita większość komentarzy, które zamieszczasz na tym portalu. Jesteś obiektywny, jak przekaz tych co to "całą prawdę, całą dobę". Tusk nie został rozdygotany przez p. Morawieckiego, bo odpowiadał jako pierwszy na pytanie i zaplątał się we własne sznurówki. Dlaczego?, bo mówił do zimnego oka kamery, a nie do swoich wyznawców na wiecu, którzy łykają każde kłamstwo przez wodza wypowiedziane.

avatar
~Karton
11.10.2023 14:46

Czeki bez pokrycia. Wschowa daje się nabrać na propagandę? Te triki znane są z poprzednich wyborów. Nic za tym nie idzie.

avatar
~TVN ściema 24 godziny
12.10.2023 06:43

W tvnie to są debaty, a jacy funkcyjni dziennikarze że hoho. Co za profesjonalizm ! Promocja Niemiec i Tuska za darmo ? Jątrzenie i szczucie przez 24 godziny . PIS wygra te wybory , będzie miał większość i nie będzie nam Niemiec pluł w twarz . Dalej pisplusiki do ataku ! Piszcie !

avatar
~do~~~"Karton"
12.10.2023 08:11

Zwracam uwagę, że to Wschowa i Wschowski Pan Burmistrz nie brał udziału w tej pseudo USTAWCE kandydata pisu i ich wojewody !!!!!!. Kartoniki na topie ale w pis[plus i tych tam obecnych !!!!. Brawo Pan Burmistrz Wschowy !!!!!!! Brawo !!!!!

avatar
~Uczeń
12.10.2023 11:12

Muzg też masz z kartonu

avatar
~SORRYplus***
11.10.2023 15:03

Sorry czy w tym tak zwanym pisie to potrafią liczyć? - bo jak wytłumaczyć, że do tej pory przez te 8 lat nie zrealizowali swojej własnej obietnicy : MILIN TANICH MISZK!!!!!, TYSIACE TANICH DREWNIANYCH DOMKÓW, WINDY DLA osób NIEPEŁNOSPAWNYCH , itd. !!!!. Czy oni czegoś nie kumają>, czy Nas maja za dur...... ów >>>> ????. Jak można coś nowego obiecać jak się nie zrealizowało poprzednich obiecanek cacanek <> a jak to nasi dziadowie mówili GŁUPIEMU RADOŚĆ !!!!!. Do powyżej ; - do kogo ta gadka z tym tekturowym czekiem ???.

avatar
~Do kandydatów P+!
11.10.2023 18:21

Do kandydatów wyborczych z pisu, a ponoć reprezentujących Naszą Wschowską Ziemię - jak długo możecie jechać na tych samych OBIETNICACH ??? - Jak długo macie zamiar tak obłudnie z nami pogrywać ???. Panie pośle - panie kandydacie pisu czy pan chociaż pamięta swoje postulaty z przed 10 - 5 lat w swoich kampaniach wyborczych ???. Czy pan teraz tam stojąc może nam spojrzeć prosto w OCZY i powiedzieć Nam , w co pan pogrywa ????. Ma pan na listach w naszym województwie Mejze i prze siebie nadanego emeryta mundurowego i pan nadal twierdzi z tym " tekturowym czekiem" w rękach, że jest pan wobec nas uczciwy i uczciwie gra ????. Gdzie jest te milin mieszkań z poprzedniej kampanii ?????.

avatar
~Czytelnik
11.10.2023 19:26

Bo tam pracują karierowicze bez wykształcenia oni tylko licza na kase dla siebie. Von z pisem

avatar
~Pytek :
11.10.2023 18:48

Panie wojewodo, panie pośle , a co z kolejkami do lekarzy, do lekarzy specjalistów i badań specjalistycznych ????. Panie wojewodo, panie pośle a co z zadłużonymi Szpitalami???. panie wojewodo, panie pośle a co z tysiącami WYKLUCZONYCH KOMUNIKACYJNIE ???> Panie wojewodo, panie pośle a co z waszym nepotyzmem i kolesiostwem partyjnym ???. Panie wojewodo, panie pośle a co z waszym UWŁASZCZENIEM się na Mieniu Publicznym - na Spółach Skarbu Państwa ???. Panie wojewodo, panie pośle a co z waszą "listą milionerów" i " Tłustymi Kotami" co top wasz prezes miał ich rozliczyć ????..... itd. - itd. - itd. - I wy chcecie nadal nami rządzić i żyć NA NASZ KOSZT proponując nam siebie i takich jak Mejza i emerytów mundurowych ??????? !.

avatar
~Coś tu nie gra ...
12.10.2023 06:55

To Owsiak nie zastępuje Państwa w sprawach leczenia i środków na leczenie ? Tusk to musi zmienić ! Tak dalej nie może być !

avatar
~Pakujcie się
12.10.2023 07:53

"Polska w ruinie" hasło wyborcze szydło i pis. To była ich przepowiednia, sprawdziło się. Żadne kartonowe czeki bez pokrycia tego stanu nie zmienią. My za to zmienimy was, już w niedzielę.

avatar
~FWS
12.10.2023 10:21

Troche dobrej woli ludzi w niedzielę i Polska może stać się znowu normalnym krajem !!

avatar
~USTAWKIpisplus!!!
12.10.2023 11:52

Należy zauważyć, że Nasze Lokalne Media ZALEWA WYSYP USTAWK pisplus na czele z ich kandydatem, a obecnym posłem i ""tłem"" w postaci starosty z nadania pisu !!!!. To jest nie do wytrzymania , to prawie jak u artysty iluzjonisty WYCIĄGANIE KRÓLIKA z KAPELUSZA --- #.pl. Czy na tym polega rola posła III RP aby w czasie kampanii wyborczej "USTAWIAŁ" się na lokalnych inwestycjach wykonanych li i tylko za pieniądze NASZE - Narodowe, a nie jego partii zwanej "p i s " ?????. Czy aż tak trzeba być nieskromnym samym w sobie i partyjnie, że nożna się na Narodowym Mieniu Uwłaszczać ????. Panie kandydacie - jeszcze tej kadencji pośle - czas do domu, czas na emeryturę polityczną dosyć tej "USTAWKI" w naszych mediach już na nikim to nie robi wrażenia !!!!!. Emerytura panie kandydacie pisu !!!!!!.

avatar
~Adaś
12.10.2023 14:22

Ad. " DO Adasia" - forumowiczu..., ustalmy : czy ja się nabrałem, czy aby Pan z jakąś tam niestarannością przeczytał mój komentarz i nie pomiarkował gdzie dzwonią a gdzie konie kują. Nie o wszystkim da się pisać na tym portalu na tyle jasno, żeby to sarkazmem się nie stało i powagę swą miało. Zw ma swoją linie polityczną i tego się trzyma, w końcu to prywatna firma. Co do bieżących nowinek........ ( było już po debacie, kolejny dzień wydarzeń), Polska słucha, ja słucham.... generałowie odeszli ze służby, Tusk destabilizuje trudną sytuacje w kraju itd......itd.... więc tylko grzecznie pytam - który to z Panów jest obecnie panującym premierem ? Już mi się myli, Tusk & Morawiecki ? Tym razem lód przyłożyłem do czoła ha....ha... taka informacja sam odurza...... wyszło na winę Tuska. Adaś

avatar
~do Adaś
13.10.2023 19:54

Adasiu, jak wyobrażasz sobie stronę techniczną przymusowej relokacji tysięcy nielegalnych imigrantów z Niemiec do Polski? Po pierwsze czym? Może trzeba odkurzyć pociągi z bydlęcymi wagonami? pewnie Niemcy jeszcze ich trochę mają. Po drugie gdzie, ich umieścić? Może posprzątać baraki w "polskich obozach"?, które po Niemcach zostały? Po trzecie, jak ich pilnować, by się nie oddalali z miejsc zakwaterowania? Może prąd podłączyć jak Twój idol sugerował mówiąc o ogrodzeniu na wschodniej granicy? Może wystarczy im na plecach stemplować logo PiS-u, a "lemingi" z całego kraju zjadą się i jako wolontariusze będą ich pilnować. My wszyscy będziemy im musieli zapewniać wikt i opierunek aż do skończenia Świata i jeden dzień dłużej. Po czwarte, tylko tysiące? A no nie, bo mają prawo do łączenia rodzin! Kto ma czas niech doliczy - siostry, braci, ciotki, wujków, kuzynów i nie zapomnijcie o rodzicach. No to ile wam wyszło? Na Lampedusie już dziś samych nielegalnych "singli" jest dwa razy więcej niż mieszkańców! Spokojnej nocy?

avatar
~Kaśka
12.10.2023 18:11

To tylko niby czeki a kasa gdzie?. Po wyborach zapomną że obiecali.

avatar
~Kaśka
12.10.2023 18:11

To tylko niby czeki a kasa gdzie?. Po wyborach zapomną że obiecali.

avatar
~Kaśka
12.10.2023 18:11

To tylko niby czeki a kasa gdzie?. Po wyborach zapomną że obiecali.

avatar
~do - " do Adasia"
12.10.2023 23:45

Ależ hejterku teraz dowaliłeś, aż się chce czytać twoje TVP ideologię psików. Zawsze, w przeszłości, teraz i w przyszłości jest to wina Tuska, w kółko to samo do znużenia. A ja chcę przegranej PiS, nawet za sprawą winy Tuska. Niech przejdą nowe demokratyczne zmiany.

avatar
~Mila
19.10.2023 21:03

No i budujcie za te tekturowe pieniądze hi hi hi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl