TworzymyGłos Regionu

reklama

Wizyta delegacji sławskiego samorządu w Dreźnie

Środa, 04 października 2023 o 14:54, autor: 3
Wizyta delegacji sławskiego samorządu w Dreźnie

Pod koniec września br. delegacja sławskiego samorządu na zaproszenie Burmistrza Dzielnicy Leuben w Dreźnie odbyła oficjalną wizytę w tym niemieckim mieście.

15 lat współpracy

Pierwszego dnia wizyty Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła, uczestniczył w posiedzeniu Rady Dzielnicy. Głównym celem tego spotkania było podsumowanie 15-letnich spotkań partnerskich pomiędzy Dzielnicą Leuben a Sławą. W trakcie posiedzenia Burmistrz Sławy przybliżył historię wzajemnych relacji, które rozpoczęły się w 2008 roku.

Początki współpracy

Współpraca między obiema jednostkami zainicjowana została przez kontakty mieszkańców miejscowości Laubegast (dzielnica Drezna) oraz jej polskiej imienniczki - Lubogoszczy. Owocna współpraca, szczególnie w zakresie kultury, aktywizacji społeczności lokalnych oraz upamiętnienia historii, trwa nieprzerwanie od tamtej pory.

Wspólne projekty

W ramach tej współpracy zrealizowano wiele projektów, w tym organizacje rajdów rowerowych, wystaw, spotkań autorskich oraz oficjalnych delegacji, np. podczas obchodów Dni Miasta. Wspomnieć warto także o występach drezdeńskich zespołów w Sławie oraz Lubogoszczy. Jednym z najważniejszych wspólnych przedsięwzięć jest zaangażowanie w upamiętnienie ofiar i miejsc związanych z pobytem więźniarek w podobozach Gross-Rosen w czasie II wojny światowej, które znajdowały się w pobliżu Przybyszowa.

Promocja Sławy w Dreźnie

Kolejnego dnia wizyty, w drezdeńskim ratuszu miała miejsce inauguracja wystawy pt. „Sława – prezentacja regionu wypoczynkowego”. Jej głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Drezna uroków Sławy i jej okolic. Burmistrz Sławy zachęcał do odwiedzin gminy oraz wypoczynku nad Jeziorem Sławskim. Wernisaż cieszył się obecnością przedstawicieli Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno – Eksploracyjnego „Ocalić od zapomnienia”, które od lat aktywnie współpracuje z drezdeńskimi partnerami.

Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~obywatel
05.10.2023 15:18

żeby burmistrz nie zrobił z gminy Landa

avatar
~Ps.~(obywatel)
05.10.2023 21:37

Ty i obywatel - śmiechu warte !!!. Tak ci zryli tymi wyzwiskami na waszym kongresie, ze przeniosłeś część tej swojej głupizny do Naszej kochanej Wschowy !!!!. ( tak z ciebie gminny obywatel od hejterskiej propagandy plus) ...

avatar
~@/obywatel/***
06.10.2023 08:49

Nie zrobi zaścianek, a la rekonstrukcyjny plus!!!. To się takim jak ty podoba - średniowiecze europu i życie w ciemnocie !!!!. ***** obywatel od siedmiu boleści *****.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl