TworzymyGłos Regionu

reklama

Wielkanocne zajęcia w Klubie Senior+ (FOTO)

Piątek, 29 marca 2024 o 10:06, autor: 1
Wielkanocne zajęcia w Klubie Senior+ (FOTO)

Kiedy Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, seniorzy z Klubu Senior+ nie próżnują. W ramach przygotowań do jednych z najważniejszych świąt w kalendarzu, aktywnie angażują się w tworzenie dekoracji, które wprowadzają w domach świąteczną atmosferę. Spotkania klubowe stają się okazją do wspólnego tworzenia, dzielenia się pomysłami i tradycyjnymi technikami.

Warsztaty florystyczne i dekoracyjne – od palm do decupage

Podczas zajęć florystycznych, z entuzjazmem w rękach powstają wielkanocne palmy i stroiki. Seniorzy, korzystając z bogactwa materiałów takich jak bukszpan, gałązki, piórka, oraz kwiaty z bibuły i krepiny, tworzą prawdziwe dzieła sztuki.

Technika decupage, wykorzystywana do ozdabiania styropianowych jajek, pozwala na tworzenie unikatowych wzorów, które stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również symbolem odnowy i życia, tak ważnym w świętach Wielkanocnych.

Krawiectwo i kulinarne tradycje – od zajączków do babek wielkanocnych

W ramach zajęć krawieckich, seniorzy z zapałem oddają się szyciu kolorowych zajączków. Te ręcznie robione maskotki stają się nie tylko uroczą dekoracją, ale również mogą być wspaniałym prezentem dla wnuków i bliskich.

W Wielkim Tygodniu zaś, na zajęciach kulinarnych, seniorzy pielęgnują tradycję wypiekania babek wielkanocnych. Słodkie wypieki, obok barwnych dekoracji, są nieodłącznym elementem świąt, symbolizującym ciepło domowego ogniska i radość ze wspólnego świętowania.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkanka
30.03.2024 04:27

Super są te zajęcia łączy się przyjemne z pożytecznym.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl