TworzymyGłos Regionu

Ważna jest muzyczna szczerość. Eliminacje powiatowe PRO ARTE

Wtorek, 12 lutego 2019 o 14:50, aktualizacja Czwartek, 14 lutego 2019 o 11:09, autor: 1 2741
Ważna jest muzyczna szczerość. Eliminacje powiatowe PRO ARTE

12 lutego w Klubokawiarni Piętro we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE. Eliminacje prowadzone były w 4 kategoriach wiekowych - od rocznika 2010 i młodsi do rocznika 2000. Jury, które oceniało dzieci i młodzież, to Krystyna Turowska dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie, Mariusz Woźniak z Regionalnego Centrum Animacji Kultury i Zbigniew Iłowski z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Organizatorem powiatowych eliminacji było CKiR we Wschowie. Jak podkreślał Mariusz Woźniak na tym etapie eliminacji ważna jest muzyczna szczerość młodych wykonawców.

- To jest przegląd dziecięcy i młodzieżowy - mówił - więc wiadomo, że młodym wykonawcom może poślizgnąć się noga, mogą mieć miejsce małe błędy intonacyjne. Mimo wszystko dla mnie najważniejszym kryterium oceny, to przekaz emocji i tego, co nam młody wykonawca chce poprzez wykonywany utwór przekazać. 

Przeglądy powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE rozpoczęły się we Wschowie, a zakończą się 18 maja finałem.

- W tym roku mamy dużo nowości - mówi Mariusz Woźniak - między innymi taką, że ubiegłoroczny finał zastąpi tegoroczny półfinał, a sam finał będzie z towarzyszeniem orkiestry. Weźmie w nim udział 20 osób, po 5 z każdej kategorii wiekowej. Będzie okazja przeżyć przygodę w studio muzycznym na zasadzie warsztatów przygotowujących do finału, a sam finał będzie z muzyką na żywo, a nie jak do tej pory z podkładem muzycznym.  

Jak podkreśla Mariusz Woźniak Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE się rozwija i jego celem jest promocja młodych talentów. 

(rak/foto: olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mama
12.02.2019 19:03

Brawo dla wszystkich dzieci. Super nagrody. I podziękowania dla Pana Łukasza nauczyciela muzyki Sp 2

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl