TworzymyGłos Regionu

Ważna jest muzyczna szczerość. Eliminacje powiatowe PRO ARTE

Wtorek, 12 lutego 2019 o 14:50, aktualizacja Czwartek, 14 lutego 2019 o 11:09, autor: 1
Ważna jest muzyczna szczerość. Eliminacje powiatowe PRO ARTE

12 lutego w Klubokawiarni Piętro we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE. Eliminacje prowadzone były w 4 kategoriach wiekowych - od rocznika 2010 i młodsi do rocznika 2000. Jury, które oceniało dzieci i młodzież, to Krystyna Turowska dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie, Mariusz Woźniak z Regionalnego Centrum Animacji Kultury i Zbigniew Iłowski z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Organizatorem powiatowych eliminacji było CKiR we Wschowie. Jak podkreślał Mariusz Woźniak na tym etapie eliminacji ważna jest muzyczna szczerość młodych wykonawców.

- To jest przegląd dziecięcy i młodzieżowy - mówił - więc wiadomo, że młodym wykonawcom może poślizgnąć się noga, mogą mieć miejsce małe błędy intonacyjne. Mimo wszystko dla mnie najważniejszym kryterium oceny, to przekaz emocji i tego, co nam młody wykonawca chce poprzez wykonywany utwór przekazać. 

Przeglądy powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE rozpoczęły się we Wschowie, a zakończą się 18 maja finałem.

- W tym roku mamy dużo nowości - mówi Mariusz Woźniak - między innymi taką, że ubiegłoroczny finał zastąpi tegoroczny półfinał, a sam finał będzie z towarzyszeniem orkiestry. Weźmie w nim udział 20 osób, po 5 z każdej kategorii wiekowej. Będzie okazja przeżyć przygodę w studio muzycznym na zasadzie warsztatów przygotowujących do finału, a sam finał będzie z muzyką na żywo, a nie jak do tej pory z podkładem muzycznym.  

Jak podkreśla Mariusz Woźniak Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE się rozwija i jego celem jest promocja młodych talentów. 

(rak/foto: olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mama
12.02.2019 19:03

Brawo dla wszystkich dzieci. Super nagrody. I podziękowania dla Pana Łukasza nauczyciela muzyki Sp 2

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl