TworzymyGłos Regionu

reklama

„Wakacyjne wtorki” w Bibliotece: Edukacja ekologiczna na pierwszym planie (FOTO)

Środa, 26 lipca 2023 o 10:30, aktualizacja Środa, 26 lipca 2023 o 14:36, autor: 0
„Wakacyjne wtorki” w Bibliotece: Edukacja ekologiczna na pierwszym planie (FOTO)

25 lipca, w cieniu półek zapełnionych literaturą, młodzi czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie spotkali się na kolejnych zajęciach z cyklu „Wakacyjne wtorki”. Tym razem głównym tematem była rola wody w życiu ludzi, roślin i zwierząt.

Książka, która otwiera oczy

Rozpoczynając spotkanie, pracownicy Biblioteki wybrali książkę, która w wyjątkowo dostępny sposób przekazuje młodemu czytelnikowi wiedzę na temat środowiska. Wybór padł na pozycję Harolda Jiméneza Canizalesa - „Czyje jest morze?”. W trakcie lektury dzieci dowiedziały się, jak przedmioty codziennego użytku mogą negatywnie wpływać na stan naszych wód.

Kreatywna refleksja nad ekologią

Po lekturze przyszedł czas na działanie. Dzieci z zapałem dyskutowały nad tym, jak mogą przyczynić się do ochrony planety. Właśnie te pomysły i refleksje zostały przez młodych uczestników przeniesione na papier.

Następnie dzieci miały za zadanie wyłowić z "morza" drewniane rybki z przyczepionymi do nich nazwami różnych odpadów.  Na zakończenie, aby dodać trochę koloru i radości, każde z dzieci stworzyło uśmiechniętą meduzę z papieru i bibuły.

Filmowa niespodzianka

Zajęcia zakończyły się projekcją filmu, który, choć miał zabawną fabułę o ślimaku marzącym o karierze w Formule 1, niósł ważne przesłanie o determinacji i realizacji marzeń.

Wsparcie dla ekologicznej edukacji

Warto podkreślić, że takie inicjatywy edukacyjne nie byłyby możliwe bez wsparcia. Projekt „Jestem eko z biblioteką!” realizowany jest dzięki programowi Partnerstwo dla książki 2023, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl