TworzymyGłos Regionu

W ręce wschowskich policjantów wpadli włamywacze!

Wtorek, 18 stycznia 2022 o 13:10, autor: 0 1664
W ręce wschowskich policjantów wpadli włamywacze!

Kilkanaście zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu usłyszała para mieszkańców województwa dolnośląskiego i nieletni, którzy w minioną niedzielę odwiedzili teren ogródków działkowych we Wschowie. Dzięki szybkiej reakcji jednego z właścicieli altan udało się skutecznie zatrzymać całą trójkę. W bagażniku osobowego opla odnaleziono skradzione z domków wartościowe przedmioty.

Do zdarzenia doszło nocą w miniony weekend (16 stycznia). Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację od jednego z właścicieli ogródków działkowych mieszczących się na terenie Wschowy o próbie włamania do jego altany. Nie zwlekając ani minuty dłużej postanowił w to miejsce skierować patrol policji. Już po chwili w ręce wschowskich prewencjuszy wpadła 21- latka i 16-latek, którzy oczekiwali na powrót do auta ich starszego kompana. Samochód zaparkowany był w okolicach lasu. Po chwili do auta podszedł 22-latek. Cała trójka zaskoczona była obecnością mundurowych w tym miejscu i o tak późnej porze. Policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli w bagażniku między innymi elektronarzędzia, narzędzia ręczne. Przybyły na miejsce kolejny patrol policji ujawnił w trakcie sprawdzania terenu ogródków działkowych uszkodzone drzwi wejściowe do kilku kolejnych altan.

ZOBACZ: Z sekatorem i latarką. Kamera monitoringu zarejestrowała złodzieja we Wschowie! (VIDEO)

W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów Wydziału Kryminalnego, zebranego w sprawie materiału dowodowego i zeznań pokrzywdzonych w poniedziałek (17 stycznia) zatrzymana 21-latka usłyszała 16 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu, jej 22-letni towarzysz 15 zarzutów tej samej kategorii. W przypadku 16-latka materiały trafiły do sądu rodzinnego.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl