TworzymyGłos Regionu

reklama

W ramach „Rehabilitacji 25+” odbyły się zajęcia krawieckie

Środa, 13 marca 2024 o 09:39, autor: 0
W ramach „Rehabilitacji 25+” odbyły się zajęcia krawieckie

W ramach innowacyjnego programu "Rehabilitacja 25+", finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SOSW) we Wschowie oferuje swoim absolwentom wyjątkową formę wsparcia. Tym razem uczestnicy wzięli udział w zajęciach krawieckich.

Nowe umiejętności i terapia przez szycie

Podczas cotygodniowych spotkań, grupa ośmiorga absolwentów SOSW ma okazję nie tylko rozwijać nowe, ale również doskonalić już posiadane umiejętności. Zajęcia krawieckie obejmują szeroki zakres technik, od cięcia i prasowania tkanin, przez nawlekanie nici, szycie ręczne i maszynowe, aż po bardziej zaawansowane techniki jak wyszywanie czy zszywanie.

Więcej niż tylko krawiectwo

Ale zajęcia te to nie tylko nauka krawiectwa. Są one także formą terapii, pomagającą uczestnikom w wielu aspektach ich codziennego życia. "Proces szycia to powtarzalne ruchy i praca pod kontrolą wzroku, które wspierają koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Pomagają zrelaksować się, wyciszyć a tym samym zredukować stres i znaleźć wewnętrzny spokój" - podkreślają koordynatorzy programu. Dzięki pracy z różnorodnymi materiałami i dodatkami, uczestnicy zajęć rozwijają również postawy twórcze, co skłania ich do kreowania własnych projektów.

Radość uczestników jest nieoceniona

Efektem tych zajęć są unikalne wytwory użytkowe i dekoracyjne, takie jak zapachowe woreczki na lawendę, gumki scrunchies do włosów, opaski na głowę, dekoracyjne skrzaty, a nawet wielkanocne kurczaki i serwetki z koronką. Każdy z tych przedmiotów, wykonany własnoręcznie, dostarcza uczestnikom programu nie tylko satysfakcji z wykonanej pracy, ale i radości, która, jak podkreślają, jest nieoceniona. Możliwość tworzenia spersonalizowanych przedmiotów, które mogą służyć zarówno na własne potrzeby, jak i stanowić prezenty dla bliskich, dodatkowo wzmacnia poczucie własnej wartości i niezależności wśród "młodych krawców".

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl