TworzymyGłos Regionu

reklama

W oczekiwaniu na wiosnę spacerują z kijkami. Na nordic walking w Parku Wolsztyńskim zaprasza Aktywna Wschowa

Wtorek, 05 marca 2024 o 01:02, autor: 1
W oczekiwaniu na wiosnę spacerują z kijkami. Na nordic walking w Parku Wolsztyńskim zaprasza Aktywna Wschowa

Stowarzyszenie Aktywna Wschowa rozpoczęło realizację nowego projektu pt. „Kijki w ruch, bo idę po zdrowie!”, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców. Inicjatywa, wspierana przez Miasto i Gmina Wschowa, oferuje bezpłatne zajęcia z Nordic Walking. Spotkania odbywają się w malowniczym Parku Wolsztyńskim we Wschowie, gdzie każdego poniedziałku o godzinie 16:00 entuzjaści ruchu na świeżym powietrzu mogą dołączyć do grupy spacerującej z kijkami pod okiem doświadczonej instruktorki, Joanny Jancz.

Nordic walking w Parku Wolsztyńskim. Dlaczego warto dołączyć?

Instruktorka Joanna Jancz podkreśla, że ruch na świeżym powietrzu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. „Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Zatem jeśli ktoś chce pospacerować z kijkami w miłym towarzystwie, w pięknym Parku Wolsztyńskim i okolicy oraz nauczyć się jak to prawidłowo robić, serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia” – mówi Jancz. Zajęcia z Nordic Walking to nie tylko doskonała okazja do spędzenia czasu na łonie natury, ale również możliwość nauki techniki chodzenia, która ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Korzyści Nordic Walking

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki odpowiedniej technice chodzenia z kijkami, możliwe jest zaangażowanie większej liczby mięśni niż podczas zwykłego spaceru, co przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej, wzmacniania mięśni oraz poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo, regularne uprawianie tego sportu może mieć pozytywny wpływ na redukcję stresu i poprawę ogólnego samopoczucia.

Projekt „Kijki w ruch bo idę po zdrowie!” to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas, poprawić swoją kondycję fizyczną oraz nauczyć się prawidłowej techniki Nordic Walking. Zajęcia są otwarte dla osób w każdym wieku, nie tylko seniorów, co sprawia, że jest to doskonała propozycja dla całych rodzin szukających zdrowego sposobu na spędzenie wolnego czasu.

Zobacz: Powraca Wieś Trail. Co przygotowała Aktywna Wschowa w 2024 roku?

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Senior
05.03.2024 13:21

Brawo Asia i brawo dziewczyny.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl