TworzymyGłos Regionu

reklama

W „Zanie” otwarto siłownię i salkę fitness. To powiatowa inwestycja wsparta dofinansowaniem

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 12:39, aktualizacja Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 13:58, autor: 11
W „Zanie” otwarto siłownię i salkę fitness. To powiatowa inwestycja wsparta dofinansowaniem

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie dokonano znaczącego kroku w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej. Zakończono projekt pn. „Przebudowa pomieszczeń siłowni i małej sali gimnastycznej”, którego głównym celem było podniesienie standardu zajęć sportowych i ogólnego komfortu korzystania z obiektów szkolnych. Realizacja tego przedsięwzięcia, finansowana ze środków Powiatu Wschowskiego przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, pozwoliła na gruntowną modernizację i wyposażenie siłowni oraz małej sali gimnastycznej.

Siłownia w I LO we Wschowie - szczegóły inwestycji

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 264 942,74 zł, z czego 100 000,00 zł pochodziło ze środków województwa lubuskiego, a pozostałą część, czyli 164 942,74 zł, stanowiły środki własne powiatu. Zakres prac obejmował między innymi roboty murarskie, malarskie, instalacje elektryczne. W ramach zadania zakupiono także wyposażenie sportowe:

  • atlas treningowy na 4 stanowiska – szt. 1,
  • ławka uniwersalna – szt. 1,
  • hantle 24 kg – szt. 2,
  • gryf olimpijski lekko łamany 120 cm + 2 gryfy krótkie (gryf olimpijski 180 cm – szt. 1),
  • rower powietrzny – szt. 2,
  • magnetyczny trener eliptyczny – szt. 1,
  • zestaw obciążeń żeliwnych slim 60 kg (2x15kg + 2x10kg + 2x5kg) – 1 kompl.,
  • suwnica na nogi – szt. 1,
  • wioślarz powietrzny – szt. 2.

Uroczyste otwarcie z udziałem władz

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Łukasz Porycki, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, dyrektor szkoły Agata Karolczyk-Kozyra oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. „W imieniu całej społeczności szkolnej i mieszkańców naszego powiatu, którzy już pytają o możliwość korzystania z sali, składam serdeczne podziękowania” - mówiła Agata Karolczyk Kozyra, dyrektor I LO we Wschowie.

Starosta Andrzej Bielawski, w swoim wystąpieniu, docenił efekty dobrej współpracy i zaangażowania. „To już kolejny projekt realizowany w Liceum, widać, że jak jest dobra współpraca, jak jest zaangażowanie, to efekty też przychodzą” - mówił włodarz.

Wicemarszałek Porycki podkreślił znaczenie inwestycji nie tylko dla uczniów, ale i dla całej społeczności powiatu wschowskiego oraz zaprosił do korzystania ze środków w ramach nowego programu pn. Lubuska Baza Sportowa i Rekreacyjna. Z kolei Wicestarosta Waldemar Starosta zaznaczył, że „rozwój psychiczny musi być wspomagany rozwojem fizycznym”, co podkreśla wagę nowej infrastruktury sportowej dla wszechstronnego rozwoju młodzieży.

I LO we Wschowie szykuje się na kolejne projekty

Zakończenie tego projektu nie oznacza końca aspiracji placówki do dalszej poprawy warunków dla swoich uczniów. W planach są kolejne wnioski o dofinansowanie, mające na celu dalszy rozwój szkoły i jej infrastruktury sportowej. Dyrektor Karolczyk-Kozyra wyraziła nadzieję na kontynuację udanej współpracy i kolejne inwestycje, które jeszcze bardziej wzbogacą możliwości edukacyjne i sportowe szkoły.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~ostatnie cięcie
15.01.2024 13:52

Nowy rząd, nowi kuratorzy i piękne inwestycje dla szkól się robi. Przecinaj sobie, to już ostatnie nożyczki dla pana.

avatar
~Basia
15.01.2024 16:32

Uśmiech Pani Dyrektor bezcenny. Pozdrawiam

avatar
~Papapa...
16.01.2024 09:02

Co by przedstawiciel powiatu zrobił i gdzie by się teraz po K1510 pokazywał jakby nie było ZANA ???. Parafrazując ; - to są ich ostatnie podrygi i papapapapap..... i nigdy więcej nominatów partii pisu w tym powiecie w Naszych Miastach i Gminach !!!!. Nigdy w Spółkach Skarbu Państwa ---NIGDY ich emerytów z nadania pisu !!!!!. Wyborco my mamy swoich szlachetnych ludzi bez tego pseudo partyjniactwa - w tle ich posłowie i Mejza !!!!!!

avatar
~PRZY OKAZJI plus!
16.01.2024 11:32

NIK zawiadamia Prokuraturę w sprawie nieprawidłowości w Spółkach Skarbu Państwa ( 10 spółek , a co z pozostałymi )!!!. Co na to obecny tu przedstawiciel pisu ze Starostwa?. Co w sprawie Spółek Skarbu Państwa w Naszym Powiecie?. Czemu radny K15P - radny Buczek milczy i nie odpowiada na pytania czytelników zw.pl ?. Co z pozostałymi Spółkami Skarbu Państwa w Naszym województwie ?. Jak długo ludzie z nadania pisu będą w Radach i Zarządach SSP ??????.

avatar
~Pani ( Basiu)
16.01.2024 09:03

Czy to sarkazm - czy uwielbienie ?.

avatar
~Basia
16.01.2024 14:48

Pozytywna energia i sympatia

avatar
~Ika
16.01.2024 09:52

Siłownia bardzo ładna, czy młodzież będzie mogła z niej korzystać po zajęciach lekcyjnych?

avatar
~Zan
16.01.2024 12:07

Tak, będzie taka możliwość.

avatar
~Anna
16.01.2024 09:54

A gwiazdeczka Panicz co robi na otwarciu siłowni? Codziennie otwiera sale, w każdej ze szkół! Czyli nigdzie nie pracuje? Czy co dzień bierze urlop, aby bywać ?!

avatar
~B.czekuplus...
16.01.2024 12:01

Można bez tych ich " papierowych czeków " - MOŻNA !?.

avatar
~olo
18.01.2024 02:29

Nasz starosta nożyczki to chyba ma na stale w garniturze.Tylko wszystko przecina!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl