TworzymyGłos Regionu

reklama

W ZSP w Sławie odbyło się ślubowanie klasy mundurowej (FOTO)

Środa, 17 stycznia 2024 o 14:42, aktualizacja Środa, 17 stycznia 2024 o 15:01, autor: 1
W ZSP w Sławie odbyło się ślubowanie klasy mundurowej (FOTO)

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - ślubowanie klasy mundurowej, która zainaugurowała swoją edukację w ZSP. Udział w uroczystościach wzięły władze lokalne, na czele z Burmistrzem Sławy, Cezarym Sadrakułą, a także grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.  

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych przez Dyrektora Szkoły, Marcina Wójtowicza. Następnie odbyło się wprowadzenie sztandaru i wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego, co nadało wydarzeniu szczególnie patriotyczny charakter.

Nie obyło się bez programu artystycznego, który przybliżył postać patrona szkoły - Dezyderego Chłapowskiego, polskiego generała i działacza gospodarczego. Ta lekcja historii była znakomitą okazją do przypomnienia młodym ludziom o ważnych postaciach z przeszłości Polski.

Najbardziej uroczystym momentem był jednak akt ślubowania. Uczniowie z klasy mundurowej złożyli przysięgę na sztandar szkoły, wykazując powagę i dumę z przynależności do tej prestiżowej grupy. To moment, który na długo zostanie w pamięci uczestników, będąc symbolem zaangażowania młodych ludzi w życie społeczne i patriotyczne.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~CEL +
18.01.2024 04:36

W jakim celu te tzw. mundurówki ?. Gdzie ich można zatrudnić ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl